M 296 od MTB plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod klaun-k1 » stř 27 zář, 2017 4:20 pm

Myslíte, že bude někdy i v e-Nku? To výrobce asi nemá v plánu, vzhledem k poptávce a ceně, že?
klaun-k1
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09 úno, 2017 1:56 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 zář, 2017 6:02 pm

klaun-k1 píše:Myslíte, že bude někdy i v e-Nku? To výrobce asi nemá v plánu, vzhledem k poptávce a ceně, že?

No,možná je naděje.Důvodem jsou bardotky,brejlovci a další loko v naší modelové velikosti :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod klaun-k1 » stř 27 zář, 2017 6:39 pm

Promiňte, asi jsem natvrdlý.
Mám tomu rozumět tak, že jsou v nabídce, ale neprodávají se v takovém množství, jak by si výrobce představoval?
klaun-k1
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09 úno, 2017 1:56 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod radeksindy » stř 27 zář, 2017 8:07 pm

BRAWA v současnosti připravuje čtyřnápravové motorové vozy VT137 347 až 366 a 137 377 až 396, později VT 60 DB. Pouze provedení DR je dostupné jako samostatný motorový vůz protože řídicí vozy VS145 určené pro tento motorák nebyly u DR po válce v provozu. Doporučená cena je 220 Eur, cena uvedená na webu http://www.itvlaky.cz je cca 230 Eur, takže bych řekl, že jako hánulkaři jsme na podobné ceny zvyklí. Klidně by mohl být dražší, protože předpokládám, že tolik modelů jako BRAWA se u MTB neprodá.

Když mi bylo tak 8 let, chtěl jsem dvě věci k vláčkům - angličana a ten motorák, co jsme s ním jezdili s rodiči na dovolené. Angličanů už jsem koupil několik a přestože IV. epochu nedělám, tak bych do toho motoráku šel. Teď už jenom zbývá, aby byl tak dobře modelové provedený jako ta BRAWA :wink:
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Colonel32 » stř 27 zář, 2017 8:21 pm

Hydra jezdila Vindobonu, takže v hánule má mnohem větší prodejní potenciál (i do zahraničí) než krokodýl v TTčku. Bohužel to asi ztroskotá na tom, že lidi (v zahraničí) budou s nákupem hydry čekat, až k ní budou i vozy a výrobce vozy neudělá, protože se prodá málo hyder.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod A2C » stř 27 zář, 2017 9:08 pm

radeksindy píše:Doporučená cena je 220 Eur, cena uvedená na webu http://www.itvlaky.cz je cca 230 Eur, takže bych řekl, že jako hánulkaři jsme na podobné ceny zvyklí. Klidně by mohl být dražší... - ...Teď už jenom zbývá, aby byl tak dobře modelové provedený jako ta BRAWA :wink:


Presne ako hovoríš, ak bude tak dobre prevedený ako Brawa tak sme na tú cenu zvyknutý, ale ako zo skúsenosti vieme MTB to niekde odflákne a bude sa tváriť že je lepšie ako Brawa, nie nemám záujem o tento motorák len sucho konštatujem.
Avšak o M286.0 by som možno aj uvažoval ak by sa na M286.0 aj podobala :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Čouda » čtv 28 zář, 2017 10:43 am

Tohle vlákno mi připomíná komentáře pod články na novinky.cz. Rozumné by bylo počkat na recenzi, která zhodnotí klady i zápory, model bude vyfocený a pak se můžeš rozhodnout zda koupit/nekoupit. Tolik bylo emocí okolo krokouše v TT, viděl jsem několik článků, pak mi ho donesl kamarád "na kukačku" a mašina v reálu vypadá jinak než na fotkách - daleko lépe. Rypákům asi brzo koupím odlitek, vrazím do ruky pilník a snažte se! Když doma chodím kolem svých dvou vybroušených hyder a vidím tu hrůzu a co všechno se musí udělat, aby to k něčemu bylo, tak si tak říkám, že raději udělám dvě tři túry navíc a koupím si při nejhorším polotovar od MTB a ten si můžu doupravit. Určitě mě to bude stát méně času a upravit se musí všechny modely - ano i od ROCA.

A vážení.. Malá prosbička. Přestaňte už s tím kydáním na MTB. Informační hodnota 0 a nedá se to číst...
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Vojtěch Vorel » čtv 28 zář, 2017 12:10 pm

Asi tak nějak...
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Jacek » čtv 28 zář, 2017 2:45 pm

něco pro ty tři věčné kafraly:
http://www.jacek-modely.cz/deset-let-provozu-stranek/
To byly vrcholy možností před pár lety, stále ještě nedávno. Někdo může namítnout, že dnes je jiná doba. Ale je třeba si taky uvědomit co bude za pár let, když není omladina, která ty modely bude kupovat. Železniční modelařina dříve nebo později zajde na úbytě nebo se stane koníčkem bohatých. Pak zas můžete jen kafrat "kdyby se tak vyrobilo..." a nebo budete zase pižlat odlitky
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod novk2007 » čtv 28 zář, 2017 6:43 pm

Pižlat odlitky asi ne protože na trhu již budou modely z dřívějších let. Spíš si možná budem tisknout modely na 3D tiskárně .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod A2C » čtv 28 zář, 2017 6:59 pm

Rozhodne nie odliatky (je už kopa leptov) naviac 3D odliatky a keď už sme pri tom tak pomaly bude musieť Roco vydať inú lokomotívnu radu aby opäť zabodovalo, moje nákupy od Roca už sa prakticky končia teraz týmto setom čo vydali aj to len kvôli mašine pretože som ju ešte nemal, zoženiem ešte T478.4 bordovú a 752 ZSSK Cargo a Roco mi už nemá čo ponúknuť. ČSD Ylony už nie sú a nevydajú ich asi v dohladnej dobe takže ani toto nekúpim od nich. Osobne si myslím že 6x T478.x mi stačí T669.0 mám od Techimage, jediné čím by ma zo súčasnej produkcie vedeli zlomiť je spraviť T669.1 nič iné nemôže otvoriť moju peňaženku pri súčasnej produkcii, bohužiaľ od Fleischmanna detto, MTB ani spomínať nemusím, nie je čo, mám 30 nových lokomotív a aj keby nevydali ani kolečko už prakticky nič od nich ani nepotrebujem a svet sa nezrúti ak nebudú. Osobne by som privítal motorák typu M240, M262, či z lokomotív E499.0 alebo S499.0 (ale tu ich predbehne zrejme aj slimačie tempo Techimage) čo tak asi by mohli ešte spraviť? T678.0 /T679.0? Na to by ma zlomili a zrejme aj veľké množstvo z Vás. Ale ako to tu už niekto dávnejšie spomínal je to nepravdepodobné, čo ďalej? budú robiť T466.2/T448.0 keď to robí MTB? Alebo nebodaj spravia T334.0 či T211.0? T444.0? Pochybujem.
Jednoducho aj keby Roco zajtra vybuchlo nemajú nič čo by ma v ich sortimente lákalo a plakal by som nad tým že to od nich mať nebudem a priznajte si to pokiaľ nerobíte DB a podobné správy kde je toho plno aj nového nemá v ČSD Roco čo nového ponúknuť resp čo by ste nemali v inej farebnej mutácii alebo čísle
A keď už sme pri tom, v bazároch je tých DB, DR, OBB a iných vecí tiež plno aj keď nie vždy posledného dáta...
Takže kam sa posunie železničné modelárstvo? No budú musieť spraviť nové veci aby prežili.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Čouda » čtv 28 zář, 2017 8:41 pm

novk2007 píše:Pižlat odlitky asi ne protože na trhu již budou modely z dřívějších let. Spíš si možná budem tisknout modely na 3D tiskárně .


3D tiskárna by byla strašně fajn věc, sám o ní přemýšlím. Ovšem kdo z modelářů umí 3D modelovat? Snad jenom my, co máme ještě jiné aktivity. Spíš mě trápí, že ve svém okolí nemám někoho, kdo by mě malinko zasvětil do domácího vyrábění leptů. Občas člověk potřebuje nějakou serepetičku. Ovšem kvůli pár kravinkám se mi nechce utráce velké peníze za nástroje, které se třeba ukážou jako nevhodné. Ale to už je zase jiný příběh..
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod look23 » pát 29 zář, 2017 6:26 am

Čouda píše:... Ovšem kvůli pár kravinkám se mi nechce utráce velké peníze za nástroje, které se třeba ukážou jako nevhodné. Ale to už je zase jiný příběh..


Vhledem, že snad IGRA model (dříve Šikulové) si na 3D tiskárně nechávali vyrobit první model Bai v H0, aby věděli jak to vypadá než za drahý peníz nechají vyrobit formu.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Brejla » pát 29 zář, 2017 6:30 am

VojtikJ píše:jo hned by páni modeláři zjistili že to není vůbec lehké udělat něco 3D :D


On je v dnešní době trochu "problém", že jinak než ve 3D se už prakticky nikde nové projekty nedělají :mrgreen: . Ve 2D dnes pracují většinou už jen projektanti (spíše konstruktéři) lehce předdúchodového věku, kteří se práci ve 3D už nechtějí učit a na úpravy staré dokumentace jim to stačí. Zhotovit 3D model (myšleno projekt, nikoliv mašinku) je mnohem jednodušší než kreslit jednotlivé pohledy v několika rovinách. A navíc případné kolize jsou na první pohled vidět (někdy je např. Inventor sám signalizuje) a nemusí se odhalovat při porovnávání jednotlivých 2D pohledů (ne vždy se na všechno přijde).
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Brejla » pát 29 zář, 2017 6:34 am

look23 píše:
Čouda píše:... Ovšem kvůli pár kravinkám se mi nechce utráce velké peníze za nástroje, které se třeba ukážou jako nevhodné. Ale to už je zase jiný příběh..


Vhledem, že snad IGRA model (dříve Šikulové) si na 3D tiskárně nechávali vyrobit první model Bai v H0, aby věděli jak to vypadá než za drahý peníz nechají vyrobit formu.


Pokud je hotový 3D model (myšleno data), není problém z něho udělat prototypový 3D výtisk a následně stejný model (data) použít po konverzi pro výrobu formy.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků