M 296 od MTB plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

M 296 od MTB plk

Příspěvekod hapetr » čtv 14 zář, 2017 11:42 pm

Zdravím kolegy,
tak jsem dnes kouknul do jednoho obchodu kde je v nabídce avizovaný motorák M 296 HO (MTB)-zatím ilustrační foto skutečného vozu. Krom jiného je uvedeno....Vzhledem ke komplikované a drahé přípravě výroby............upozorňujeme na vyšší cenu modelu.Za cenu vývoje a pracnosti montáže by jinak byly hotovy dva modely lokomotivy atd.
Takže obrázek o ceně nechť si udělá každý sám. Průměrnou cenu jednoho modelu (cca) každý zná,doufám že se pletu když to vidím na x2 = ranec.???? :roll: :roll: :roll:
hapetr
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 04 říj, 2013 8:12 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Martin70 » pát 15 zář, 2017 6:19 am

Probíralo se to cca. 12.9.2017 v tomto vlákně : viewtopic.php?f=15&t=10348&start=660
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Stanin » pát 15 zář, 2017 8:24 am

Hlavne by me zajimalo, kdy pujde predobjednat. Co jsem tak pochopil, tak u 851 v TT vetsina lidi ani nevedela, ze se da objednat a minuli ho.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod PASKVAL » pát 15 zář, 2017 8:47 am

Vsetko sa da predobjednat, len ludia v poslednej dobe radsej kupia az ked nazivo vidia. Takze kto nelamentoval, ten objednal a mozno aj dostal. Takze ako sa hovori, kto zavahal, ten .... :D
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 15 zář, 2017 9:15 am

Stanin píše:Hlavne by me zajimalo, kdy pujde predobjednat. Co jsem tak pochopil, tak u 851 v TT vetsina lidi ani nevedela, ze se da objednat a minuli ho.


Kdykoliv. Na to snad neni nutne mit formular na webu... TT 851 jsem tam kvuli poctu predbeznych predobjednavek ani nedaval ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod look23 » pát 15 zář, 2017 9:58 am

hapetr píše:Zdravím kolegy,
tak jsem dnes kouknul do jednoho obchodu kde je v nabídce avizovaný motorák M 296 HO (MTB)-zatím ilustrační foto skutečného vozu. Krom jiného je uvedeno....Vzhledem ke komplikované a drahé přípravě výroby............upozorňujeme na vyšší cenu modelu.Za cenu vývoje a pracnosti montáže by jinak byly hotovy dva modely lokomotivy atd.
Takže obrázek o ceně nechť si udělá každý sám. Průměrnou cenu jednoho modelu (cca) každý zná,doufám že se pletu když to vidím na x2 = ranec.???? :roll: :roll: :roll:

Toto má MTB na webu k motoráku viz CSD M296.1009.


Jinak se nedivím, že to lidi neobjednávají dopředu, protože poslední dobou je to vždy lotérie co vypadne od výrobce za model (netýká se to jen MTB, bohužel).
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Aleson » pát 15 zář, 2017 10:18 am

Já tomu nerozumím. Ani kupujícím, ani výrobci.
Je poměrně jasné, že vzhledem k absenci jakéhokoliv velkého motorového vozu naší výroby bude o něj velký zájem (pokud bude za přijatelnou cenu a v přijatelné kvalitě). Ani jedna tato věc není zatím jasná (cena ani kvalita). Přesto se pro mě naprosto nepochopitelně najde spousta dobrodruhů, kteří předobjednají "zajíce v pytli" ,jen aby nááááhodou nepřišli zkrátka nebo nemuseli čekat". To je zjevný signál pro výrobce, že ať dá na trh cokoliv (viz třeba 851-028 v TT s příšerným zubatým krémovým pruhem na boku), tak to nějaký magor koupí. Takže tím je "laťka nastavena". A proklatě nízko.
Výrobce nás už dopředu připravuje na to, že cena bude "tučná" :roll: Jak jsem psal o kousek výš, předpokládám o motorák velký zájem. Takže výrobce by snad měl (ve svém vlastním zájmu), vyrobit dostatečné množství, které pokryje poptávku. Větší počet (doufám) sníží cenu, protože se do většího počtu kusů lépe rozpustí vývoj,cena formy atd. Motorák 851-028 v TT stál teď myslím ca 4300,- (Což považuji za rozumné). Byla jeho výroba nějak zásadně rozdílná proti podobnému motoráku v H0 ? Nevím, proč by tedy cena M296 měla být vyšší, než obligátních 4690,- u jiných lokomotiv MTB. To je ale můj názor, na který se může výrobce klidně vykašlat.
Já ale tedy ROZHODNĚ NEBUDU OBJEDNÁVAT něco, co jsem ani neviděl, a ani nevím co to bude stát. A jestli MTB dodá na trh jen pár desítek kusů za horentní sumu v nevelké kvalitě, tak ať si to narvou do špic !!!!!! :evil: howgh !
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod horak » sob 16 zář, 2017 5:20 am

Poprosim ADMINA o presun celej diskusie tykajucej sa MTB M296 z NOVINIEK H0 2017 do tohto vlakna, nech je v tom poriadok... :arrow:
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod vypravecc » ned 17 zář, 2017 7:49 am

Já plánuju taky jeden kousek, už na ni mám místo ve vitrině v sekci Motorové vozy a jednotky !!!!!!!!!! 8) :P
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Brejla » pon 18 zář, 2017 2:16 pm

Tak to v tomto případě máš jednoduché. Pokud se já rozhodnu, tak potřebuji kompletní soupravu Vindobony se šesti vozy, aby to u dlouhých nástupišť nevypadalo trapně. To znamená dva motoráky v DCC se zvukem (na základě výhrůžek MTB čekám cenu min 10 000 Kč/kus) a k tomu upravit nějaké vhodné vozy s funkčními dekodery osvětlení (to je minimálně dalších 10 000 Kč). Takže investice nějakých 30 000 Kč, k tomu hodně práce a pravděpodobně slušně řečeno problematická kvalita motoráků MTB. To nebude lehké rozhodování.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Kulsud » pon 18 zář, 2017 5:43 pm

Tak doufám, že to snad tak nebude. V TT je cena analogového modelu cca o 700 Kč vyšší, než běžný model MTB. I když TT model nebyl doprovázen žalozpěvem o budoucí ceně.
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod sidlo » pon 18 zář, 2017 6:00 pm

Brejla píše:Tak to v tomto případě máš jednoduché. Pokud se já rozhodnu, tak potřebuji kompletní soupravu Vindobony se šesti vozy ... To nebude lehké rozhodování.

To jako přestavba nějakých vozů na Aam + Bam + BRam + Aam? To není o náročnosti rozhodování jako spíš o náročnosti vlastní stavby vložených vozů.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Brejla » pon 18 zář, 2017 6:18 pm

sidlo píše:
Brejla píše:Tak to v tomto případě máš jednoduché. Pokud se já rozhodnu, tak potřebuji kompletní soupravu Vindobony se šesti vozy ... To nebude lehké rozhodování.

To jako přestavba nějakých vozů na Aam + Bam + BRam + Aam? To není o náročnosti rozhodování jako spíš o náročnosti vlastní stavby vložených vozů.


Asi zkusím mírně riskantní taktiku. Pokud budou za rozumnou cenu, tak objednám dva motoráky. Když budou ve slušné kvalitě, tak k nim nějak upravím nebo postavím vložené vozy. Pokud to bude bída jako v TT, tak je pošlu o číslo dále někomu méně náročnému.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod sidlo » pon 18 zář, 2017 6:45 pm

Přeci není třeba objednávat. Až budou stačí zajít v Praze na burzu a prohlédnout si co chci koupit.
K tak velkému motoru by se jeden přívěšák hodil.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: M 296 od MTB

Příspěvekod Rocktime » stř 27 zář, 2017 2:16 pm

Tak už máme možná alespoň rámcovou představu o ceně M296 od MTB https://www.itvlaky.cz/MTBH02961009
Třetí vlna železničního modelaření během 50 roků - H0/DCC/lokálky ČSD/IV. epocha+H0e/ČSD/III. epocha
Uživatelský avatar
Rocktime
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26 říj, 2016 2:14 pm
Bydliště: Chrudim

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků