M 296 od MTB plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Zx1974 » sob 25 lis, 2017 7:37 am

Samozřejmě, kdo jinej by za to mohl, ne. :) Vždyť je to tak jednoduchý vynášet soudy bez znalosti skutečného stavu věcí. Nebylo by lepší si vzít si k ruce NEM658 a změřit dekodér a model?

A co se týče digitalizace výrobcem. Pro mě jako zákazníka to má výhodu, že si můžu vybrat dekodér jaký mě vyhovuje a na jaký jsem zvyklý a pro výrobce to má taky výhodu, nemusí ručit za výrobek třetí strany.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Martin70 » sob 25 lis, 2017 7:56 am

Dávám to sem, ať se tedy orinální vlákno neplevelí :
jirkan napsal :
Jak to tak čtu, tak mi začíná docházet, že MTB může už i za to, že světová "jednička" v oblasti dekodérů nedokáže u svých výrobků dodržet jednotnou délku pinů. Jestli u MTB nebude taky dobré hledat příčinu ceny másla a zdražování benzínu..... :mrgreen:
Jo, a co takhle to zkusit s jinými dekodéry (tedy -od jiného výrobce)?
:D
Já odpovídám :
1.) Tak zazněl tu pouze dotaz proč tento "renomovaný" výrobce nenabízí dvě varianty a nedá kupujícímu na výběr mezi základním provedením a DCC jako je to zvykem u jiných výrobců?
2.) Pokud by šlo o klasický dekodér, pak ano. Ovšem pokud chce někdo mít model ozvučen, tak pokud vím tak zvuky nahrává Jacek jen do ZIMO. Nevím zda je jiná zvuková altermativa u českého motoráku, přiznám se, že jsem nepátral.
3.) Zx 1974 v originálním vláknu píše, že si může dát dekodér jaký chce. To je pravda, ovšem myslím si, že jsou i uživatelé kteří nechtějí hned nový model rozebírat a třeba by ocenily hotový model. Ovšem to zase naráží na otázku, kdo by dodal zvuky?
Zažínám si i všímat stavu, že se pořád hovoří o MTB modelech a stále se jim zbytečně věnuje pozornost. Ostatní modely jdou na trh a asi jezdí bez problémů a nemusí se pořád u nich cosi řešit. Jasně chápu vinu výrobce ZIMO pokud vyrobilo nestandartní délku pinů u dekodérů. Pak by to mělo být reklamováno u ZIMO, pokud to nesplňuje normu. Naštěstí nemám tolik peněz, abych si musel MTB modely kupovat, je to má volba, stačí mě šetření na produkci od jiných výrobců. M296 od MTB je vlastně úspěšný model, když tu zabírá dvě stále nekončíci vlákna. Přeji klidný modelářský víkend. :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod hummus » sob 25 lis, 2017 8:07 am

Pokud vím, tak MTB řeší digitalizaci modelů přes své prodejce. Pokud tedy chceš koupit model buď digitalizovaný, nebo ozvučený, tak se obrať na svého prodejce. Ten velmi pravděpodobně bude mít v nabídce i digitalizovaný/ozvučený model.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Martin70 » sob 25 lis, 2017 8:15 am

hummus píše:Pokud vím, tak MTB řeší digitalizaci modelů přes své prodejce. Pokud tedy chceš koupit model buď digitalizovaný, nebo ozvučený, tak se obrať na svého prodejce. Ten velmi pravděpodobně bude mít v nabídce i digitalizovaný/ozvučený model.

To je celkem "chytré řešení". Ať se s tím moří prodejce a když dekodér zničí jeho problém. :roll: Sponzor MTB nejsem a nikdy na 99% nebudu a u svého prodejce si kupuji bez problémů ozvučený model ovšem od Roco a A.C.M.E. Tož tam na tom světě.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Martin70 » sob 25 lis, 2017 8:27 am

alik v orig. vlákně psal : "MTB by mělo vyjmenovat v návodu, se kterými dekodéry výrobek funguje, nebo napsat, že možnost digitalizace není zaručena".
Tak jasně to by bylo vhodné, ale zase pokud nesplňují normy na délku pinů dekodéry od Zimo, tak je chyba na jejich straně. Třeba se ozvou se skušeností ti co dávali do M 296 dekodéry jiných značek a zda pasovaly bez problémů.
Taky je možná problém, že dekodéry ZIMO stejného typu, ale různého data výroby se liší! Pak může dát MTB a prodejci na stránky pouze upozornění, že ty a ty nepasují a je potřeba si dát bacha. Cena zvukových dekodérů není malá.
Další otázka je zda ty dekodéry ZIMO s kratšími piny pasují do jiných modelů bez problémů a jsou taky obdobné problémy s ossazením. Tedy zda pasují jen někde a nebo jsou nepoužitelné obecně. :wink:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod B-londýn » sob 25 lis, 2017 3:35 pm

Tak nějak mi to obchází mysl,zimo si snad nedělá co chce jak chce a snad dodržuje mormy.
pochybuji,že při výrobě dekodéru si vymýšlí jako to co vyrábí MTB.
když porovnám model od roco bez dekodéru 5420 kč a s dekodérem 7330kč a tak mi vychází mtb dost draze 5690kč bez a počítám s dekodérem 8190kč.
a to když čtu,že prosvítájí světla?

tak děkuji ale pro mě moc peněz za tak chudý model.
B-londýn
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 25 úno, 2016 3:44 pm

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » ned 26 lis, 2017 8:06 am

nemělo být napsáno kde soudruh Báňa udělal chybu ?.. :roll:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod stiro » ned 26 lis, 2017 11:32 am

B-londýn: A ty si videl ako nádherne presvitá ROCO Bardotka??? A tiež to nikomu nevadí... Buď s tým dokážeme žiť... alebo si to upravíme podľa seba...
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod George V. » ned 26 lis, 2017 12:39 pm

...a v Americe zase bijou černochy.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Brejla » ned 26 lis, 2017 3:35 pm

stiro píše:B-londýn: A ty si videl ako nádherne presvitá ROCO Bardotka??? A tiež to nikomu nevadí... Buď s tým dokážeme žiť... alebo si to upravíme podľa seba...


Bardotek a Brejlovců Roco mám celkem dost a neprosvítá žádný. Všechny byly kupovány jako plnohodnotné modely. Model ze setu nemám žádný, takže tyto neznám a nehodnotím je. Na druhou stranu jsou tyto setové trochu hračky za dost nižší cenu, takže nějaký nedostatek se dá očekávat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Kulsud » ned 26 lis, 2017 3:42 pm

Když už se tu plká. Cena za digitalizovaný a ozvučený model je ještě neznámá? Jak jsem pochopil pana Smutka, zvuky ještě nejsou hotové. Když nejde repro do nádrže, kde bude? Kolik času ten proces zabere? Vyhrožuje se frézováním, broušením a odřezáváním. Viděl jsem na prodejně zvučit Roco Barču a bylo to v řádu několika málo minut.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod ČouĎák » ned 26 lis, 2017 5:35 pm

na co frézovat? a já si myslel,že aspoň vymysleli přípravu na ozvučení bez komplikací , opravdu vymyšleno do detailu a ještě takový prachy za to budou chtít.. :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Kulsud » ned 26 lis, 2017 5:46 pm

ČouĎák píše:na co frézovat? a já si myslel,že aspoň vymysleli přípravu na ozvučení bez komplikací , opravdu vymyšleno do detailu a ještě takový prachy za to budou chtít.. :lol:


Píše to pan Smutek - Jacek na svém webu http://www.jacek-modely.cz/m-296-1-od-mtb-svetla-zvuk/
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod hummus » ned 26 lis, 2017 6:12 pm

Jistě, píše tam, že reproduktor musí mít ozvučnici. Jedním dechem ale dodává, že takto sice nelze instalovat reproduktor do nádrže, ale v modelu je místo jinde.
To, že v modelu není místo pro instalaci reproduktoru s ozvučnicí je ale problém v podstatě všech výrobců.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: M 296 od MTB plk

Příspěvekod Martin70 » ned 26 lis, 2017 6:16 pm

Tak já čtu u pana Smutka : "Jsou tak dvě možnosti, reproduktor zahloubit do rámu jako u 851 v TT frézováním díry a nebo ho bez násilí umístit mezi přepážky nástupního oddílu. Takže se dá umýstit za kabinu jak to chápu. Nebo špatně? :wink: A kdo uváděl, že je místo pro repro v nádrži, MTB jako výrobce? V návodu to nevidím, ale pokud je napsáno příprava, tak by mohl výrobce "napovědět" kam repro doporučuje dát a jaké. Pokud si to někdo udělá jinak jeho věc, ale dát vědět kupujícím alespoň jednu možnost kterou MTB doporučuje.
Naposledy upravil Martin70 dne ned 26 lis, 2017 6:25 pm, celkově upraveno 2
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků