Zababov - moduly N plk

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » pát 25 srp, 2017 2:20 pm

Milane to je zajímavá otázka, proč nikdo z N-ka nepřispívá a hodně modelářů se docela izolovalo...

Ale odpověď asi znáš docela dobře.
Až moc kohoutů na jednom smetišti, kdy kohouti spolu přestali spolupracovat a v podstatě ani moc spolu nekomunikují...

A tolik N-kařů zase není, takže můžeme svým způsobem poděkovat pár lidem, kteří spolu nechtěli dále dělat a jezdit na stejné setkání...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 srp, 2017 2:53 pm

Vaclav86cz píše:Ale odpověď asi znáš docela dobře.


Václave,neznám.Jen postupně sbírám střípky a snažím se vytvořit ucelený obraz,co se vlastně stalo.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » pát 25 srp, 2017 4:44 pm

Vaclav86cz píše:Milane to je zajímavá otázka, proč nikdo z N-ka nepřispívá a hodně modelářů se docela izolovalo...

Ale odpověď asi znáš docela dobře.
Až moc kohoutů na jednom smetišti, kdy kohouti spolu přestali spolupracovat a v podstatě ani moc spolu nekomunikují...

A tolik N-kařů zase není, takže můžeme svým způsobem poděkovat pár lidem, kteří spolu nechtěli dále dělat a jezdit na stejné setkání...

Je smutné, jak pár lidí dokázalo rozložit fungující společenství.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod JanoW » pát 25 srp, 2017 7:48 pm

Nie som členom Zababova, ale mám dosť kamarátov, ktorí sú (alebo boli, ale už nie sú, pretože nesúhlasili s niektorými názormi, ktoré sa tam začali presadzovať).
Od nich som toho dosť počul. HonzoM, ruku na srdce, nemyslíš si, že máš dosť veľký podiel na súčasnom stave?

Zababov bol kedysi spolok zanietených modelárov. Čo z neho zostalo? Rozhádané skupinky, každý by mal najradšej vlastnú sekciu a bral peniaze aj za všetkých ostatných ... :x
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod MiG » pát 25 srp, 2017 8:04 pm

Velmi zajímavé informace máte o Zababovu.
Jen velmi jemný nádech pomluvy.

Ale toto:
JanoW píše: bral peniaze aj za všetkých ostatných ... :x

je úplně čistoktevná lež.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » pát 25 srp, 2017 8:33 pm

JanoW píše:Od nich som toho dosť počul. HonzoM, ruku na srdce, nemyslíš si, že máš dosť veľký podiel na súčasnom stave?

Zababov bol kedysi spolok zanietených modelárov. Čo z neho zostalo? Rozhádané skupinky, každý by mal najradšej vlastnú sekciu a bral peniaze aj za všetkých ostatných ... :x

Nevím co Ti kdo vyprávěl, myslím si že nemám větší podíl než jiní, třeba než ti co založili vlastní sekci s odůvodněním že chtějí dodržovat epochu a ostatní pravidla. Kdyby se přišli podívat na setkání nás zbylých, zjistili by že používáme tatáž vozidla a stejná pravidla.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod milan ferdián » sob 26 srp, 2017 7:46 am

HonzaM píše:Nevím co Ti kdo vyprávěl, myslím si že nemám větší podíl než jiní, třeba než ti co založili vlastní sekci s odůvodněním že chtějí dodržovat epochu a ostatní pravidla. Kdyby se přišli podívat na setkání nás zbylých, zjistili by že používáme tatáž vozidla a stejná pravidla.

Toto téma je o modulech N-kových ze Zababova a nerad bych aby se diskuse zvrhla.Jinak zasáhnu. :!:

To že jsem psal,že "sbírám střípky a skládám si je v celkový obraz" byla reakce na příspěvek václava.Jestli ale dojdu po čase k nějakým závěrům,dost pochybuji že bych je zde prezentoval.Jsou to vnitřní záležitosti sekcí "N" klubu Zababova :!:

Přesto mi to nedá položit ti otázky HonzoM:
1)Proč jsi tedy jejich členem :?:
2)Proč se zúčastňuješ jejich akcí :?:
3)Proč ti předávají informace :?:

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » sob 26 srp, 2017 9:08 am

Víš Milane vzhledem k tomu, že s jedním člověkem spolupracuji, tak by jsi měl možná můj trochu pokřivený pohled na danou problematiku.
Tož jestli dojedeš do Hluku tak tam můžeme o tom podebatit...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » sob 26 srp, 2017 12:51 pm

HonzaM píše:
milan ferdián píše:
HonzaM píše:Nevím co Ti kdo vyprávěl, myslím si že nemám větší podíl než jiní, třeba než ti co založili vlastní sekci s odůvodněním že chtějí dodržovat epochu a ostatní pravidla. Kdyby se přišli podívat na setkání nás zbylých, zjistili by že

To že jsem psal,že "sbírám střípky a skládám si je v celkový obraz" byla reakce na příspěvek václava.Jestli ale dojdu po čase k nějakým závěrům,dost pochybuji že bych je zde prezentoval.Jsou to vnitřní záležitosti sekcí "N" klubu Zababova :!:

Přesto mi to nedá položit ti otázky HonzoM:
1)Proč jsi tedy jejich členem :?:
2)Proč se zúčastňuješ jejich akcí :?:
3)Proč ti předávají informace :?:

Milan

smysl Tvých otázek mi uniká, zjevně nevíš jak to ve skutečnosti bylo a je. V jistý okamžik fungující sekci N-scale část členů opustila a založila N-ČSD. Přestože jsme všichni provozovali vozidla ČSD přelomu epochy III. a IV. a zbylí členové, z nichž aktivních je jen nás šest provozují přesně totéž. Část bývalých členů pak začala pořádat setkání mimo klub a na ty už měli přístup jen jimi zvaní. Viz třeba letošní Kozov 2017 (obrazovou reportáž Dana Buchtely lze najít na YouTube Kozov 2017). Jedinou letošní společnou akcí je FREMO. Členský poplatek jsem zaplatil do obou sekcí, N-ČSD o N-scale, ze sekce N-ČSD se mi nepodařilo získat žádnou informaci o činnosti, sekce N-scale, tedy její torzo pořádalo na podzim a na jaře setkání v Roudnici, kde se ale z dřívějších čelenů zúčastnil jen Radek Mende. A v létě pak jeden z členů N-scale uspořádal "Prázdninové hrátky". Těším se, že se s většinou někdejších členů setkáme na FREMO, kde se účastním se svou stanicí Sklené. A teď odpovědi na Tvé otázky:
1. Členem jsem, protože mne baví modulový provoz, proto jsem postavil dvě stanice a jeden traťový modul, baví mne provoz i získávání zkušenosti. Mrzí mne, že ta část která zbyla je tak malá, že neumožňuje plnohodnotný provoz, není nás dost, abychom mohli obsadit stanice a zbylo dost lidí na strojvedoucí.
2. Odpověď je obsažena v bodě 1.
3. Nevím jaké informace máš na mysli. Informace si vyměňujeme s těmi, kteří v sekci N-scale zbyli, prostě protože jsem členem a aktivně se účastním. Ti kteří odešli se kontaktu vyhýbají. Někteří z nich už opustili Zababov úplně.
Jsem a zůstanu členem FREMO. Jak to dopadne se Zababovem nevím, vidím to černě.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Vaclav86cz » sob 26 srp, 2017 5:26 pm

Honzo,
Nehňápej do toho hovna ještě víc než hňápeš.
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Zababov - moduly N plk

Příspěvekod Bann » sob 26 srp, 2017 8:20 pm

HonzaM píše:smysl Tvých otázek mi uniká, zjevně nevíš jak to ve skutečnosti bylo a je. V jistý okamžik fungující sekci N-scale část členů opustila a založila N-ČSD. Přestože jsme všichni provozovali vozidla ČSD přelomu epochy III. a IV. a zbylí členové, z nichž aktivních je jen nás šest provozují přesně totéž. Část bývalých členů pak začala pořádat setkání mimo klub a na ty už měli přístup jen jimi zvaní. Viz třeba letošní Kozov 2017 (obrazovou reportáž Dana Buchtely lze najít na YouTube Kozov 2017). Jedinou letošní společnou akcí je FREMO. Členský poplatek jsem zaplatil do obou sekcí, N-ČSD o N-scale, ze sekce N-ČSD se mi nepodařilo získat žádnou informaci o činnosti, sekce N-scale, tedy její torzo pořádalo na podzim a na jaře setkání v Roudnici, kde se ale z dřívějších čelenů zúčastnil jen Radek Mende. A v létě pak jeden z členů N-scale uspořádal "Prázdninové hrátky". Těším se, že se s většinou někdejších členů setkáme na FREMO, kde se účastním se svou stanicí Sklené. A teď odpovědi na Tvé otázky:
1. Členem jsem, protože mne baví modulový provoz, proto jsem postavil dvě stanice a jeden traťový modul, baví mne provoz i získávání zkušenosti. Mrzí mne, že ta část která zbyla je tak malá, že neumožňuje plnohodnotný provoz, není nás dost, abychom mohli obsadit stanice a zbylo dost lidí na strojvedoucí.
2. Odpověď je obsažena v bodě 1.
3. Nevím jaké informace máš na mysli. Informace si vyměňujeme s těmi, kteří v sekci N-scale zbyli, prostě protože jsem členem a aktivně se účastním. Ti kteří odešli se kontaktu vyhýbají. Někteří z nich už opustili Zababov úplně.
Jsem a zůstanu členem FREMO. Jak to dopadne se Zababovem nevím, vidím to černě.


Honzo,
fungující sekce to byla, protože tam byla lidi, kteří něco dělali i pro jiné. A když je přestalo bavit Tvé rozrývání vše věcí okolo, tak si založili vlastní sekci a následně ukončili v Zababově členství a žijí si vlastním životem. Už několik let brečíš, že sekce nefunguje a rozpadla se, ale nenapadlo Tě, že hlavní příčinou bylo Tvé chování.

Michal D.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » ned 27 srp, 2017 5:35 am

Michale, myslím že velmi přeceňuješ vliv jediného člověka. Vyslovení jiného názoru navíc nelze nazvat rozrýváním.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod Bann » pon 28 srp, 2017 7:03 am

Honzu,

neboj nepřeceňuju Tvůj vliv na rozpad N-Scale. Vyslovení jiného názoruju je jedna věc a jeho neustálé opakování do nekonečna je druhá ... Takže, když už toho bylo moc, tak vznikla nové N-ková sekce v Zababově a ani to nepomohlo ... spíše naopak, tak ti co to už nemohli vydržet raději ze Zababova odešli, aby neustálého poslouchání stále stejných jiných názorů měli klid.

M.
Uživatelský avatar
Bann
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13 úno, 2010 2:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod dmerhaut » pon 28 srp, 2017 8:40 am

Michale, pěkná legenda... Škoda, že realita je, že u zrodu rozkolu sekce byla obyčejná lidská averze jedince, ta byla soustavně živena a postupně ji akceptovala většina. Místo, aby všichni hledali, co je spojuje, začali si ukazovat, co je rozděluje... Pěkná sonda do mezilidských vztahů...
Dan
http://www.1ku160.cz
N, FREMO, MGP, Digikeijs, Digitrax, TrainController 8 Gold, Tanvald-Kořenov
Uživatelský avatar
dmerhaut
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 06 lis, 2013 10:39 pm

Re: Zababov - moduly N

Příspěvekod HonzaM » pon 28 srp, 2017 9:21 am

Bann píše:[vznikla nové N-ková sekce v Zababově a ani to nepomohlo ... spíše naopak, tak ti co to už nemohli vydržet raději ze Zababova odešli, aby neustálého poslouchání stále stejných jiných názorů měli klid.

M.

Ale vždyť v té nové sekci už jsem nepůsobil a s její členy jsem "neobtěžoval" svými názory, tak proč odcházeli ze Zabova i z jimi založené nové sekce? Zjevně to se mnou nesouviselo a bylo to jednoduše tím, že se ani ti v nové sekci spolu neshodlii a prostě už nechtěli v Zababově být. Ale nechme této diskuse, je jen škoda že se existující malý počet modulářů nedokázal domluvit tak, aby bylo možné občas postavit velký layout s bohatým provozem. N-ko v Zababově zřejmě zaniklo.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků