Hledá se Jugoslavská amerika HO

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Hledá se Jugoslavská amerika HO

Příspěvekod jagg » ned 23 črc, 2017 9:42 pm

Kdysi jsem měl HO model motorové lokomotivy snad Co-Co(nebo Bo-Bo?) jugoslávské provenience představující mašinu JŽ v zeleném nátěru s horizontálním(-i) pruhem(-hy) žluté barvy. Předloha byla podle všeho amerika s hodně dlouhým a krátkým představkem a kabina a vůbec celá mašina vypadala trochu jako zvětšená T434.0. Pamatuju si ještě, že měla dost nešikovný pojezd resp. spřáhla a že neměla zasklení kabiny takže okny byly vidět vnitřnosti. Pomohl by mi někdo určit výrobce, model a předlohu? Model byl určitě nejmíň ze 70-tých let.
jagg
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 12 čer, 2017 8:40 am

Re: Hledá se Jugoslavská amerika HO

Příspěvekod JanoH0e » ned 23 črc, 2017 10:06 pm

Juhoslovania - JŽ svojho času nakúpili americké dieslove lokomotívy. Napr.https://hr.wikipedia.org/wiki/HŽ_serija_2044 . O aký konkrétny stroj, resp. rad ti ide, si musíš nájsť sám. Modely potom vyrába - vyrábala firma MEHANO - napr. http://hobby-army.slovenskainzercia.sk/ ... islava-ii/, zase si ten svoj musíš nájsť sám.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Hledá se Jugoslavská amerika HO

Příspěvekod jagg » ned 23 črc, 2017 10:30 pm

S tím posledním odkazem to vypadá nadějně, ten podvozek se mi zdá velmi povědomý, Teď jen najít staré katalogy Mehanotechniky (tak se ta firma dřív jmenovala).
jagg
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 12 čer, 2017 8:40 am

Re: Hledá se Jugoslavská amerika HO

Příspěvekod loscarlos » pon 24 črc, 2017 5:24 am

mohla by to být tato ?
Dostal jsem od jednoho kolegy v práci celý startset ve velmi dobrém stavu. Myslím, že jsou u toho nějaké papíry. Můžu se do nich podívat, popř. naskenovat. Bohužel mi po asi 5-ti projetých kolech, přestal fungovat origo zdroj :-(.
Přílohy
mehano.jpg
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Hledá se Jugoslavská amerika HO

Příspěvekod jagg » úte 25 črc, 2017 10:30 am

Vypadala velmi podobně, dohledal jsem, že asi šlo o Alco RS3 nebo RS11, případně možná RSC3, ale měl jsem za to, že byla s JŽ popiskami, i když to byla asi fikce... Zelená byla světlejší a pruh(y) výš.
jagg
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 12 čer, 2017 8:40 am


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků