Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod sidlo » pon 13 úno, 2017 9:52 am

Michal Šuhajda píše:Tak tohle téma je taky zralé na uzavření.

Jsem zásadně proti. Toto vlákno naprosto přesně plní záměr se kterým bylo založeno. Ti co chtějí pořád dokola opakovat to samé mají možnost právě zde. Ti co jim to chtějí vyvracet se mohou zde realizovat také. A já žiju v naději že vlákna o modelech MTB zůstanou oproštěna od většiny toho co se právě nalézá v tomto vláknu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3609
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod fousek » pon 13 úno, 2017 10:13 am

Já myslím, že vlákno svůj účel plní. Je tu sranda. Bez Brejly a Čouďáka by tu byla nuda.

Brejlo. Odkláníš se od tématu. Kdo tedy kromě MTB vyrábí 182 ČD?
PS: Ty budeš taky pěkný zadolezek a aby si se Maestrstückovi v ni nazašprajcoval..... toto napsal JamesBond007. A to je za hranou slušného chování. Ty jsi JamesBond007? Pak jsi dostal BAN oprávněně. Pokud ne, řeš teď své problémy a to je najití alternativy k MTB. když chceš jejich prodej zakázat.
Naposledy upravil fousek dne pon 13 úno, 2017 10:22 am, celkově upraveno 3
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod radeksindy » pon 13 úno, 2017 10:17 am

Kulsud píše: Mě by spíš zajímalo to PROČ to tak vyrábí.
mlha: Tak na tuto otázku ti bohužel nikdo neodpoví.


Naopak, tato otázka se dá odpovědět docela přesně. Model každé firmy je tak dobrý, jak dobrý modelář za ním stojí. V každé firmě je nakonci řetězce člověk, který se podívá na prototyp a schválí ho do výroby. Když je na této pozici matla a ne modelář, tak to podle toho vypadá.

Tak tohle téma je taky zralé na uzavření.

Naopak Michale, bezvadně plní svoji funkci 8)
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » pon 13 úno, 2017 10:26 am

fousek píše:Já myslím, že vlákno svůj účel plní. Je tu sranda. Bez Brejly a Čouďáka by tu byla nuda.

Brejlo. Odkláníš se od tématu. Kdo tedy kromě MTB vyrábí 182 ČD?
PS: Ty budeš taky pěkný zadolezek a aby si se Maestrstückovi v ni nazašprajcoval..... toto napsal JamesBond007. A to je za hranou slušného chování. Ty jsi JamesBond007? Pak jsi dostal BAN oprávněně. Pokud ne, řeš teď své problémy a to je najití alternativy k MTB. když chceš jejich prodej zakázat.


Pro jednotlivce s pomalejším chápáním nebo slabším zrakem to se dám potřetí:

A KDYŽ UŽ CHCEŠ CITOVAT, TAK SE CHOVEJ KOREKTNĚ A NEVYBÍREJ SI JEN TO CO SE TI HODÍ. TEN PŘÍSPĚVEK V ORIGINÁLE ZNĚL:
"Šestikolák to sice není, ale k porovnání je to velice vhodný model a tvá cenová kriteria bohatě splňuje - http://www.roco.cc/cz/product/231520-0- ... ducts.html . Kvalitou je ovšem úplně jinde. Ale kdyby se na to možná dala cedulka s nápisem E669.xxx tak by to možná bylo podobnější než česká napodobenina :mrgreen:
Ale od tebe těžko někdo může čekat solidní jednání :!:

Ten důkaz tvého donášení jsi pochopil a stačí ti :?: :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 13 úno, 2017 10:56 am

mlha píše:
Michal Šuhajda píše:Citace tohoto příspěvku je oprávněná pouze vcelku. Jakékoli vytržení pouhé části z kontextu je nepřípustné a budu ho považovat za podlost! :wink:

Pánové diskutéři, uvědomte si, že firma MTB dělá mnoho dobrého pro nás, kteří modelujeme Č(S)D !

Michale zkus uvést nějaký příklad prosím.....hlavně toho mnoho


Ahoj Milane,
zkus můj příspěvek dočíst do konce a pak si uvědomíš proč jsem se, tak ohradil proti částečné citaci a vytrhávání uz kontextu (tedy proti tomu cos udělal). Ta Tebou citovaná věta ode mně platí pouze ve spojení s dalšími řádky.
Můj příspěvek zní:
Michal Šuhajda píše:Citace tohoto příspěvku je oprávněná pouze vcelku. Jakékoli vytržení pouhé části z kontextu je nepřípustné a budu ho považovat za podlost! :wink:

Pánové diskutéři, uvědomte si, že firma MTB dělá mnoho dobrého pro nás, kteří modelujeme Č(S)D !
Zatímco atomové elektrárny fungují na uran, vlaky fungují na elektřinu naftu či uhlí a vodu, Lidé fungují na naději (volná citace lidového filozofa A. Plesky). Firma MTB (ale i jiné) nás svými nepodarky udržuje v naději, že jednou vznikne "dokonalý" model. Až ho udělají budeme mít po naději a na co pak budeme fungovat???? :)


Protože zde se místo jemné ironie radši používají zmínky o fekáliích, rozepíšu to:
To mnoho co dělá MTB , je mnoho naděje, díky které se můžeme další a další roky těšit nato až se MTB nějaký model konečně povede.
Vzpoměňte si na dětská léta a na Ježíška, to těšení na to co bude pod stromkem, Velká přání a sny, dny a týdny těšení... To je přece mnohem lepší než rozbalení dárku, ze kterého se vyklubou ponožky.
Díky MTB se můžeme stále těšit, přestože s přibývajícím věkem (modely) tušíme, že letos tobudou zase jen ponožky.

Ohledně uzavření, resp. účelu tématu. Myslím, že neslušnosti a osobní útoky a obviňování do seriózní diskuze nepatří. Když dojdou rozumné argumenty, začne se měřit silou, nebo aspoň silnými slovy.
Měl jsem pocit, že účelem tématu je upozornit na chyby a třeba i nasázkou nebo humorem na nedostatky modelů MTB, ne nadávat kolegům přes net a psát vulgarity. Takže asi tak,.
Pokud konfrontační styl zdejším přispěvatelům vyhovuje je chyba na mé straně, nemám to číst.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod mlha » pon 13 úno, 2017 11:21 am

Já bych to viděl z jiného pohledu,
udělejte model třeba špatně, komunita modelářů Vás zkritizuje, vemte si z toho něco pro sebe, druhý pokus vyjde líp. Toto ale u MTB nefunguje, takže s každým novým modelem očekávám ty ponožky zase o něco děravější. MTB nás vždycky na něco navnadí, ve finále je to jenom vzdálená podoba nečeho, co jezdí/jezdilo po kolejích. Potom se nedivme, že část komunity reaguje jak reaguje.
Pak je ale potřeba očekávat celé spektrum reakcí, od těch až nekriticky obdivných až po úplně zatracující, které se na DF objevují. A když ještě někdo napíše, že máme držet hubu, tak to už je úlet úplně mimo.
Rád bych, aby někdo dělal české nebo československé modely, ale ne napodobeniny. Jsem rád za nové elektriky, které letos možná přijdou na trh......
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » pon 13 úno, 2017 11:45 am

fousek píše:Já myslím, že vlákno svůj účel plní. Je tu sranda. Bez Brejly a Čouďáka by tu byla nuda.


musíme ti dát šanci aby si žaloval... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Vik » pon 13 úno, 2017 12:00 pm

Asi tak:

Je smutné že dospělí lidé si začínají vyhrožovat kvůli modelům železnice. Trochu upadáme do úrpvně Rowdies (zmlátím tě za to, že nefandíš mému týmu).
Realita je prostě taková, že MTB dělá své výrobky se značnými ¨kompromisy¨ (a za toto slovo tady dostanu). Asi osoba stojící za jejímy výrobky nemá takové zkušenosti aby se 3D master udělal tak aby odpovídal více předloze.

Jediné co s tím reálně jde dělat pokud nechcete překročit úroveň zákazník/kupující je zboží nekupovat a výrobce na chyby upozorňovat bez nějakých inventiv. Pak i sebelepší krytyka jde vniveč. Protože ale křivka ¨věrnosti¨ se nezdá být zlepšující tak to není akceptováno. Ale třeba se ukáží s Hydrou :lol:

Prostě mi jde na mysl Opráski
Obrázek

Kolegové - chce to klid!
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod mastanec » pon 13 úno, 2017 1:13 pm

svuj nazor na MTB jsem zde jiz nekolikrat drive napsal, zkusim to nejak moc nerozepisovat, jen jak to vidim ja:
Pred lety jsem koupil "limitku" T478.1 MTB/AMB se zlutym pruhem, ktera nebyla nabizena jinde nez u AMB, moc opravdu moc jsem se tesil, nekopil jsem si kvuli ni ani tu od ROCO protoze se mi libila od MTB vic
na to ze to byla "exkluzivni limitak pro AMB" byla pekne odflaknuta, a mam druhou serii ke ktere mely byt ty hnusne Taes (na ktere jsem se tesil, ale nekoupil, hadejte proc).
- cervena barva jakz takz
- zlute pruhy jsou jen tak naprasene a poloprusvitne
- seda budto nekryje cervenou, nebo cervena byla strikana pres sedou
- mam nakrivo nalepene zavesky
- ma pokydane hlavni reflektory necim cim to nebylo lepene - na to mi Dalecky rekl ze MTB svetla nelepi (I kdyz jsem poslal foto), nenabild to ani nijak resit, odpovedi se mi dostalo az zde na foru od ex zamestance MTB ze je to lepene nejakym lakem nebo barvou na sklo, takze je to lepene
- na moje dalsi dotazy uz Dalecky nikdy neodpovedel, resit jsem to nechtel protoze kvuli postovnemu ven z CR by me toto prislo o mnoho draz ale ani se neomluvil
- pokud AMB kontroluje co posila zakaznikum na me se asi vykaslali, vask on to z Irska zpatky neposle si asi rekli...
- na vsechno mam uctenky, obrazky i maily s AMB....
From: M ********* hotmail.com>
Sent: 24 July 2013 17:02
To: daniel.cadek@modely.biz; neda.todorovic@modely.biz; obchod@modely.biz
Subject: Bardotka MTB

Dobry den,

Nedostal jsem od vas zadnou odpoved, ja stale nevim jak s tou bardotkou. zda menit ci ne.

nafotim vady na modelu, jezdi skvele, ale vizualne jsem zklaman (alespon si myslim ze jsou to vady)
nasel by se na sklade kousek ktery je radne nastrikany a nema reflektory zalepene lepidlem?
nebo vsechny budou mit nejakou vadu? tot bych neocekaval od limitovane serie, nezminuji to ze ziji v zahranici (ocekaval bych ze toto bude zkontrolovano pred odeslanim) a jakakoliv vymena je pro mne otazkou dalsich investovanych penez a casu
- reflektory zalepene nejakym lepidlem, jeden castecne jeden cely
- seda barva strechy na jednom cele seskrabnuta az na cervenou
- prosvitajici cervena pod sedou okolo zavesek na jedne strane ramu
- kriva nadrz (jiz jsem spravil - zpusobeno malym nalitkem plastu, patrne neodstranen pri montazi)

Rad bych upozornil na to, ze zadna z lokomotiv limitovane serie na fotech v eshopu tyto vady nema (nebo jsou nafoceny tak, ze to neni videt)!



T458 - nekoupil bojim se, ze mi nekdo posle tu zrnitou cervenou
T466.2 - nekoupil - nelibi, podoba se jen z dalky
E669 - nekoupil, nedelam elektriky ale ani se mi nelibi

Uz to tady bylo, ze zacatku, pokud si dobre pamatuju, lidi byli opravdu nadseni, ze mame ceskou firmu co dela ceske modely a opravdu nekde bylo psano "kvalita se bude zlepsovat z kazdym modelem" a ono hovinko
a inzerovat 5-ti polovy motor, ale prodavat to s 3polem je klamani zakaznika!

Nejde udelat dobre? Nejde udelat lip? Nejde opravit chyby? A co Sikulove? Jejich Bai byla prezetovana s jinou strechou (ty zkosene rohy) pak to prekreslili a pry i vyrobyli formu, zde na foru se vznesla vlna nevole a oni predelali formu!!!


PS: nekteri mate fakt dobrej cestin, ja bohuzel nemam moznost mluvit cesky kazdy den takze se omlouvam pokud neco nedava smysl a za pripadne hrubky...
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Martin70 » pon 13 úno, 2017 1:16 pm

Michal Šuhajda píše:Citace tohoto příspěvku je oprávněná pouze vcelku. Jakékoli vytržení pouhé části z kontextu je nepřípustné a budu ho považovat za podlost! :wink:

Pánové diskutéři, uvědomte si, že firma MTB dělá mnoho dobrého pro nás, kteří modelujeme Č(S)D !
Zatímco atomové elektrárny fungují na uran, vlaky fungují na elektřinu naftu či uhlí a vodu, Lidé fungují na naději (volná citace lidového filozofa A. Plesky). Firma MTB (ale i jiné) nás svými nepodarky udržuje v naději, že jednou vznikne "dokonalý" model. Až ho udělají budeme mít po naději a na co pak budeme fungovat???? :)

To by možná mohl být námět na nový film, "třetí díl" s názvem "Modeláři v naději" :D :lol:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Kulsud » pon 13 úno, 2017 1:19 pm

Martin70 píše:
Michal Šuhajda píše:Citace tohoto příspěvku je oprávněná pouze vcelku. Jakékoli vytržení pouhé části z kontextu je nepřípustné a budu ho považovat za podlost! :wink:

Pánové diskutéři, uvědomte si, že firma MTB dělá mnoho dobrého pro nás, kteří modelujeme Č(S)D !
Zatímco atomové elektrárny fungují na uran, vlaky fungují na elektřinu naftu či uhlí a vodu, Lidé fungují na naději (volná citace lidového filozofa A. Plesky). Firma MTB (ale i jiné) nás svými nepodarky udržuje v naději, že jednou vznikne "dokonalý" model. Až ho udělají budeme mít po naději a na co pak budeme fungovat???? :)

To by možná mohl být námět na nový film, "třetí díl" s názvem "Modeláři v naději" :D :lol:


Je to jako z pomerančema či mandarinkama z Kauflandu. Furt je kupuju a furt jsou stejně hnusný.... :D
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Martin70 » pon 13 úno, 2017 1:28 pm

mac píše:Já mám na produkty MTB naprosto stejný názor jako Čouďák a nic z jejich produkce nechci.
Mrzel mě kocour, ale už je velmi pravděpodobné, že tuto mašinu bude dělat někdo jiný a v jiné kvalitě.
Tedy alespoň dle jistých informací. Dost mě překvapilo, že to nebylo představeno již letos v lednu,
tak tedy snad nejpozději příští rok. Loko je to pro výrobce modelů zajímavá, neboť jich stále jezdí dost
a těch barevných variant!

Dá se prozradit, která firma chystá výrobu 742 - Kocoura? Klidně i do SZ, ať nezaplňujeme vlákno věnované firmě MTB. Díky. Do modelu MTB nepůjdu. To se raději časem pustím do leptu.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod peter.sid8 » pon 13 úno, 2017 2:30 pm

mam skvele riesenie na zuzitkovanie modelov MTB. Diorama zeleznicnej katastrofy. Predstavme si Bardotku s Kocurom ako v plnej rychlosti vrazia do E669 + E499. Treba sa s tym len trochu pohrat, na kolajisku by to posobilo perfektne...............pripadne rozbita lokomotiva v depe...........mozno sme len MTB nepochopili.......... :lol:
peter.sid8
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 24 srp, 2013 10:45 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » pon 13 úno, 2017 2:31 pm

Někdo se zde ptal na model 182 elektriky kdo jinej jí dělá v Pragomodelu jsou k sehnání ale jedná se asi o odlitky z burzy které mají asi jinou kvalitu provedení. Posudte sami .Pokud vím ty modely pochází od nějakých Slovenských modelářů cena trošku jinde než MTB http://www.pragomodel.cz/pragomH0.htm
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » pon 13 úno, 2017 2:45 pm

Tak já to řeknu asi takto Ti co chtějí model k dokonalosti . Zkuste poslat do MTB vaše názory nebo případnou pomoc při vývoji nového modelu tak jak to dělají někteří návrháři variant ČSD ČD pro Roco Piko Brawu atd . Nwevím jak je to finančně oceněné ale co vím jeden známý vždy dostával mašinku . od Firmy pro kterou dělal návrhy. Třeba by se tím něčeho docílilo. Ti co nejsou milimetrobijci . Si model od MTB koupí protože nemají na výběr, protože třeba tento model není nabízen v takové kvalitě jaký by si přáli .Viz Hydra Odlitek nebo MTB ? počkám si na MTB co předvede. . Viděl jsem odlitky a jejich provedení. Nic moc . A za další kolik zvás mělo doma nebo ještě má model E lok od Pika zeleno krémovou E 499.2 s transformátorem uprostřed. Skutečná lokomotiva uprostřed nic nemá. Vadí vám to nebo ne ? Řekl bych že podstatný detail .P.s Jdu dělat něco užitečnějšího. Jdu modelařit
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 24 návštevníků