Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 12 úno, 2017 5:49 pm

jen je škoda,že se ty naše legendy dokážou takto mrvit u nás....ROCO nemůžeš srovnávat s hračkářem.
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod mlha » ned 12 úno, 2017 5:52 pm

Technologicky stejná mašina jako šestikolák, co je divné, podobá se na svou předlohu http://www.roco.cc/cz/product/230577-0- ... ducts.html, ale na tomto fóru se nikdy výsledku nedobereme
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod A2C » ned 12 úno, 2017 6:03 pm

Takže MTB si môže dovolovať zas a znova tvarové brutálne nedostatky, len preto lebo je to Česko-slovenský trh? Ako páni nechcete si dať radšej Acylpirin a studenú sprchu?
Poliaci to MTB ukázali pekne a jasne, keby ste neboli taký po*erovia tak by ste ten odpad ani nekúpili a trh by sa o MTB postaral sám. Takto ale kúpite a firma ktorá by aj výrobu predlohy zvažovala ako napr teraz ACME s x6x si to dobre rozmyslí či pustí na náš trh plný nedočkavcov ktorým stačí hračka za cenu modelu.

Skončime to, MTB si nemá čo dovoľovať na žiadny a o to viac na domáci trh vypúšťať niečo čo nazýva modelmi, je príliš drahými hračkami (tí čo ma poznajú vedia že nemám problém sa hrať s leptanými modelmi, Techimage na stretnutia požičiavam aj ostatným, je mi to jedno tie modely majú robiť radosť a ak robia radosť aj ostatným som o to radšej).
Pre mňa sú modely akejkoľvek firmy (aj Mikrometakit) modelovými hračkami s ktorými sa chcem hrať a chcem z nich mať radosť, občas odpustím aj tvarové nedostatky, lebo sa napr. technologicky nedali eliminovať, ale toto nie je prípad MTB.

MTB je pseudo modelárska firma ktorá tlačí napodobeniny modelov do kategórie modelov a čo je horšie aj cenovo sa tlačí niekam kam nepatrí, o kvalite ani nehovorím!
MTB vedomo a zámerne tvorí tieto nepodarky, napriek dostupnosti podkladov (výkresov, fotografií dokonca aj odborných rád), technológii, materiálov. Tým poškodzuje nie len Vás ako potencionálnych zákazníkov, nie len modelársky trh (pretože také Roco si povie keď dajaký Češi dajú za túto napodobeninu modelu rovnakú cenu ako za náš model zdvihnime ceny, však oni si radi priplatia) ale súčasne aj národ pretože z nás robí d*bilov! A to ani nemusím spomínať tie ich podmienky v návode, skúste si to nájsť v návode takej T478.1 od Roco, že s tým môžete jazdiť iba doma, nesmiete to používať verejne lebo Vám padne záruka, nesmiete s tým jazdiť dlhšie ako 3min v kuse a musíte to nechať vychladnúť inak prídete o záruku! Toto si nedovolí nikto! Opakujem NIKTO! Preto máme plné právo nadávať tejto pseudofirme do šlendrianov a podvodníkov!
A nie že ich budeme ignorovať, mali by sme podať hromadnú žalobu! Ak im nezlomí väz ACME s ich radou x6x a ich dcérska spoločnosť s krásnym modelom ST-43. Mali by sme si pozametať pred vlastným prahom sami!
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod VojtikJ » ned 12 úno, 2017 6:14 pm

MTB si nemůže dovolit zmrvit model, ale Tillig může vydat Railjet :lol: AMEN
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod A2C » ned 12 úno, 2017 6:16 pm

Tillig a jeho pseudomerítko 1:120 ma nezaujímajú. Tu sa jedná o poriadnu mierku 1:87 :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Pavel-HP » ned 12 úno, 2017 6:28 pm

Udělej si exkurzi sem: https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychiatr ... ce_Bohnice , třeba se ti uleví.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod A2C » ned 12 úno, 2017 6:46 pm

Pavel-HP píše:Udělej si exkurzi sem: https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychiatr ... ce_Bohnice , třeba se ti uleví.

Ak to bolo na mňa tak nemám dôvod :D nevlastním ani mierku TT ani nič od MTB :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod peter.sid8 » ned 12 úno, 2017 6:55 pm

sa tu hadate................ale MTB nespi, po nociach a po vikendoch chysta dalsi model, plny prekvapeni :lol: :lol:
Obchodnici predaju, niektori kupia a ide sa dalej.......co tam po Poliakoch, nepreda tam..........preda inde :lol:
Nic sa nezmeni, pokial to budu obchodnici podporovat, a pokial to zakaznik nebude reklamovat.
Akurat berieme moznost pre f.Roco, Tillig, Kuehn, ACME .........ved tu mate MTB
Naposledy upravil peter.sid8 dne ned 12 úno, 2017 6:57 pm, celkově upraveno 1
peter.sid8
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 24 srp, 2013 10:45 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod fousek » ned 12 úno, 2017 6:57 pm

A2C píše:
Pavel-HP píše:Udělej si exkurzi sem: https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychiatr ... ce_Bohnice , třeba se ti uleví.

Ak to bolo na mňa tak nemám dôvod :D nevlastním ani mierku TT ani nič od MTB :D

A proč máš tedy vůči MTB takovou obsesi? Být na tvém místě, byla by mi tahle firma volná....
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod A2C » ned 12 úno, 2017 7:14 pm

Že prečo?
Je to Česká firma, chcem dať zarobiť "našim"
T478.1 - nekúpil som Roco bolo lepšie
T466.2 - nekúpil som, 3 polový motor ktorý je nespoľahlivý, kabína je netrafená... Robím si vlastnú z leptu
ST-43 chcel som ju ale to čo od nich vypadlo nekúpim, počkám si na tú dcérsku spoločnosť ACME

Preto mi tá firma leží v žalúdku, na jednej strane sa tešíte že nebudete musieť robiť model ručne, že sa ho dočkáte už čoskoro, a vždy je to prúser!

A že prečo voči nim mám obsesiu? lepšie čítaj, popísal som to vyššie.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 12 úno, 2017 7:37 pm

VojtikJ píše:MTB si nemůže dovolit zmrvit model, ale Tillig může vydat Railjet :lol: AMEN


MTB zatím nepředvedlo žádný model a mrví každý kus.. :!:

Tillig možná tak jeden ze sta... :lol:

Pavel-HP píše:Udělej si exkurzi sem: https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychiatr ... ce_Bohnice , třeba se ti uleví.



to pošli hračkářovi aby si byl vědom kam to s jeho šlendriánstvím vede... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Pavel-HP » ned 12 úno, 2017 7:38 pm

Tady bude to správný řešení:

http://www.chocholouskov.estranky.cz/
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod hummus » ned 12 úno, 2017 7:53 pm

peter.sid8 píše:Nic sa nezmeni, pokial to budu obchodnici podporovat, a pokial to zakaznik nebude reklamovat.

Obchodníkům nechte ať si laskavě prodávájí co uznají za vhodné. Pokud neporušují žádné zákony ani neřízení, tak co je Vám sakra do toho co prodávají?
Zákazníci ať reklamují každý problém. Mají na to právo a je vhodné jim to připomínat co nejvíce. Je to jedna z cest jak donutit výrobce vyrábět kvalitní výrobky.
peter.sid8 píše:Akurat berieme moznost pre f.Roco, Tillig, Kuehn, ACME .........ved tu mate MTB

Ne nebere. Většinu lokomotiv MTB jiní výrobci již vyrábí (Roco, Tillig, Kühn, Trix), nebo se na ně chystají (A.C.M.E.). Takže to že stejné lokomotivy vyrabí MTB jim je evidentně jedno.

Co se mě týče, tak prozatím mám od MTB jen jen model a to T458.1. S modelem jsem prozatím spokojený. Motor má původní a má naběháno spoustu dní provozu na modulových setkáních. S čím jsem nebyl spokojený byl instalovaný reproduktor. Ten jsem vyměnil za kostku Zimo. Slabší je povrchová úprava, a to je z mého pohledu největší problém modelů MTB.
Jediná alternativa k MTB je lept od DK-Modelu. To byl i můj původní plán, ale sehnal jsem model od MTB za velmi příznivou cenu, tak nebylo co řešit. Viděl jsem už několil modelů T458.1 z leptu, ale modelu MTB se vyrovnalo jen pár.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod fousek » ned 12 úno, 2017 8:14 pm

Naprosto souhlasím.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Charlie » ned 12 úno, 2017 11:07 pm

Zaujalo mne toto oznámení výrobce MTB. Názor si udělá každý sám. Jde o dva horní články.
https://www.itvlaky.cz/show-free.htm?fid=194
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků