Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » čtv 09 úno, 2017 8:06 am

Zde můžete psát vaše zkušenosti s touto firmou .
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » čtv 09 úno, 2017 2:52 pm

PiM_MTB.jpg
PiM_MTB.jpg (28.6 KiB) Zobrazeno 12527 krát
je vidět,že jsme na napodobovací firmu měkcí ....Poláci si to nenechají líbit !.... :twisted:

převzato z diskuzního fóra od PL:

Vzhledem k mnoha kritikám zastavili nákup této strany. :!:

http://forum.modelarstwo.info/threads/por%C3%B3wnanie-st43-mtb-z-st43-tillig.34153/page-2#post-604136

http://forum.modelarstwo.info/threads/por%C3%B3wnanie-st43-mtb-z-st43-tillig.34153/page-3
Přílohy
krtek_mtb.jpg
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod tusakvlasta » čtv 09 úno, 2017 9:57 pm

To je fakt sranda. Já být tím smutným hrdinou tak chodím kanálama a na výstavy posílám raději jen nějakou sličnou hostesku aby to zachránila.
PS: toto je můj první negativní příspěvek vůči této firmě ale už mě iritují s tím neustálým šlendriánstvím.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod matejkocis » sob 11 úno, 2017 3:07 pm

Nie som modelár, ktorý by rátal nity a premeriaval sklony, ale skôr hľadím na kvalitu vyhotovenia a či to nevyzerá príliš "umelo".
Ja osobne vlastním 4 "modely" tejto firmy:

1, T458 - Veľký Hektor. Bola to moja druhá lokomotíva a prvá ozvučná. Prvá vec ma zarazilo balenie. Model mal ako ochranu zábradlia také kúsky molitanu - každý inej veľkosti ako keby to niekto strihal len tak od oka. Fólia, ktorá slúži na vyťahovanie modelu je taká malá že ťažko poslúži svojmu účelu. Na lokomotíve ako ochrana z vrchnej strany bol kus, ledabolo odtrhnutého molitanu.
Ďalšia rana boli doplnky. Húkačky na strechu som lepil už asi 5 krát. Nedrží to, stále to odpadne. Hák a hadice - ďalšia úžasná vec. Otvor na hák je tak veľký, že je problém rozumne ho nalepiť. Hadice - to je len kus plastu v oblúku - Roco to ma vyriešené podľa mňa modelovejšie a hlavne ani netreba lepiť. Otvory sú tak presné, že to drží aj samo.

2, T466. Balenie sa nezmenilo. Húkačky som pre istotu ani neskúšal lepiť. Model som kúpil bez dekódera. Dodatočne som ho vkladal. Pri rozoberaní som odtrhol horný reflektor na kratšom prístavku. Pán Dalecký bol našťastie ochotný opraviť to len za cenu materiálu. Ale sám povedal, že sa to na tomto modely stáva často. Hadice a hák som tiež nelepil. Priložené tabuľky s číslami som nemal odvahu lepiť. A keďže model nemá od výroby namaľované žiadne čísla - čomu teda nerozumiem, mám model bez označenia.

3, T751. Lokomotívu som kúpil už ozvučnú, Balenie bolo o chlp lepšie. Húkačky boli osadené. Hadice som lepil-otvory boli menšie ale nepáčia sa mi, stále je to len nejaký kus plastu ohnutý do oblúka.

4, E699. Lokomotíva prišla kompletne rozflákaná. Mala poškodený jeden pluh, vypadnuté okno, zlomenú stúpačku a na dvoch nárazníkoch ulomené taniere. Predajca sa ospravedlnil a dohodli sme sa, že pošle náhradné diely. Pred odoslaním ju vraj nevybaľovali, takže ak je to pravda musela dôjsť takto z výroby. A poškodenie určite nenastalo pri preprave. Pluh bol rozlomený a jasne vidieť, že to niekto lámal na viac ráz. Diely prišli o 2 mesiace, stúpačka je však lepená a samozrejme ten zvyšok nešiel dole.
Čo sa týka prevedenia. Balenie celkom OK. Ale otvory pre hadice pre istotu chýbajú úplne - hák som použil ROCO.

Toto bol môj posledný model od MTB. Na hračku je to drahé a na model podľa mňa príliš odfláknuté. Dúfal som, že každým novým modelom sa bude kvalita zvyšovať - že vychytajú muchy. Ale ja mám dojem, že čo model to horšie spracovanie.
matejkocis
 
Příspěvky: 135
Registrován: sob 17 led, 2015 7:30 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod freekey » sob 11 úno, 2017 11:49 pm

Ti poláci vůbec nepoznají kvalitu :lol:
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 369
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » ned 12 úno, 2017 7:38 am

Máme velkou šanci, že se ten šmejd pokusí prodat u nás.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod peter.sid8 » ned 12 úno, 2017 11:14 am

kratke hodnotenie MTB (TT):

T 478.3 cakal som na Kuehn, MTB prvotina na mna posobila velmi zle.
T 478.1 cakal som ze odstrania nejake tie chyby, ale nie...........nasekali ich tam este viac. Najviac mi vadili madla a celkovo ten podvozok bol otrasny, o svetlach ani nehovorim, napisy............
T 499 nerobim elektriku, takze neviem posudit
T 466.2 videl som ho na predajni, nepacil sa mi, nesadol mi do oka, proporcne tam cosi lieta, premeranie modelov necham na druhych. Ja som nekupil a hotovo
T 466.0 absolutne zle, cele zle, vyska ramu atd................nekupim
T 458 pockam uvidim, ale nerobim si velke nadeje, nakolko po 5 (ci kolkych) rokoch je raz zle podvozok, potom zasa nater, madla su prevrtane skrz ramu, nesedi vyska ramu, okna odflaknute, madla su posunute............

prestavnik MP1 jediny produkt ktory mam a zatial hodnotim na 200%. Doteraz som pouzival Conrad, teraz som skusil MP1
Takze f.MTB ma u mna sancu jedine s T458 v ČSD unifik.natere. Ostatne modely..............nekupim

Ale podstatne otazka je:
- Preco nasi obchodnici (nakupujem aj v Cechach aj na Slovensku) neustale predavaju tieto "modely"???????????????
- Preco MTB "neposlu" niekam kam by mala patrit
- Priamo podporujeme tvorbu dalsich zmetkov, a mozeme potom cakat na Tillig-a, Roco atd, ze vyrobia nejaku ČSD masinu...........
- to ich nikto nereklamuje?nikomu nevadia tie tvary, farby............?
- ciastocne si za to mozeme sami, ze to kupujeme, no a obchodnici, predaju, preco nie...........
- priklad....kupim chladnicku, nedosadaju dvere, chladi len tak na 75%, LED svetlo nie je v zakladnej vybave, motor huci a je trojpolovy.........kto si takuto chladnicku kupi???? Nikto. Mozem povedat ze taku chladnicku ani v elektre neponukaju (ak neratam 0,75% az 1% poruchovych kusov) a u modelov je to inak??? predam, niekto kupi, a ostatne si dokonci doma, len nech to vypada ako CSD loko, aspon cosi
- nad tymto by sa mali zamysliet v PREDAJCOVIA MTB MODELOV!!!!!!!!!
- vzor a sposob ako sa to riesi inde je o 5 prispevkov vyssie.
- byt tvorca filmov "A je to" tak by som dorazne ziadal aby sa nespajalo meno tych dvoch postaviciek s nejakou f.MTB.

Peter
peter.sid8
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 24 srp, 2013 10:45 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod greenery » ned 12 úno, 2017 11:59 am

Všiml jsem si, že 466.0 se vyprodala během týdne.
Pokud bys byl prodejcem, dobrovolně bys na oltář modelové věrnosti obětoval zisk?

Navzdory desítkám kritických příspěvků se produkce MTB vesele prodává dál.
A zdejší lamentování jen otravuje ty, kteří s tím nemají nic společného.

Je to úplně stejné jako s nákupy u Tesaře. Na webu máš několik možností, jak prodejce prolustrovat, přesto se tady alespoň jednou měsíčně objeví nešťastník, který se nechá odrbat.
Zajímavé je, že poté si informace dohledat dovede.

tak co s tím.....
Jak se říká, každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží...... stejné to bude i s tím zbývajícím...
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod fousek » ned 12 úno, 2017 12:38 pm

Kvituji s povděkem, že toto vlákno vzniklo. Zde si můžou všichni fanatici vylít srdíčko a nebudou muset opruzovat svými breky ve vláknech, které s MTB nemají nic společného.

peter.sid8 píše:kratke hodnotenie MTB (TT):
Ale podstatne otazka je:
- Preco nasi obchodnici (nakupujem aj v Cechach aj na Slovensku) neustale predavaju tieto "modely"???????????????
- Preco MTB "neposlu" niekam kam by mala patrit
...
Peter

Krásný případ fanatismu. Co když si někdo chce koupit třeba šestikoláka, aby měli děti radost? Těm bys to znemožnil? Ne všichni si dokážou vyrobit model alespoň v takové kvalitě a za takové finanční prostředky, jako je od MTB. Pokud plní předpisy, nevidím k restrikci důvod. Takových "ctihodných" občanů, co byli proti čemukoliv ( prodej antikoncepce, volba politika, co jim připadal příliš populistický) pod argumentem toho, že přece já nejlíp vím, co je pro ostatní dobré, už v historii bylo dost. A je to jen jiná forma totality. Ať si každý rozhodne, co si koupit chce a co nechce, co realitě odpovídá a zda se to za vynaložené prostředky vyplatí. Za větší problém považuji ČD, ČSD vozidla podle fantazie.
Je zajímavé, že proti Kleinbahnu, nebo Limě se nikdy takhle nebrojilo, přesto také nedosahují standardní kvality.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 12 úno, 2017 1:28 pm

to je tak pro ty co nepožadují kvalitu a raději budou provozovat nepodařené atrapy.
ještě,že někteří podivíni věří na zázraky a umí používat ten černo-temný vchod,Poláci jsou jiní,nechtějí takové ošmejděné hračky a na fóru nešetří posměšky na MTB.
TAM SE TO TAK NEZAMETÁ POD KOBEREC.
Přílohy
P1500515.JPG
P1500515.JPG (45.24 KiB) Zobrazeno 11514 krát
Naposledy upravil ČouĎák dne ned 12 úno, 2017 2:24 pm, celkově upraveno 1
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod fousek » ned 12 úno, 2017 1:38 pm

Čouďáku, v čem jsou poláci jiní? Kdo tady co zametá pod koberec?
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod kucimsts » ned 12 úno, 2017 2:00 pm

Narovinu, Já od MTB mám lokomotivy a jsem s nimi nad míru spokojen. Jestli nesedí někde něco o milimetr? Já to rozhodně nepoznám asi tak jako 80% kupujících. Spousta lidí si chce koupit MODEL do sbírky a nebo na ježdění. A ne si stavit rok model z leptu na který se budou bát i sahnout :) Já osobně klidně MTB podpořím koupí dalšího modelu, pokut vytvoří něco co se mi bude líbit
Ti co chtějí model přesně dle reálu ( přesný počet šroubů kolem okna, na milimetr přesnou kastli a i stejně velká okna) tak a´t si prostě zadají někde výrobu a nebo si ho nechají udělat.
Mě se líbí jak každý co kdo dělá špatně, ale sám neumí pomalu nic nabídnout.. ale to není jen u modelů. Buď se mi to líbí, tak to koupím a nebo se mi to nelíbí, tak držím hubu :)
kucimsts
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 22 pro, 2011 3:13 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod mlha » ned 12 úno, 2017 2:18 pm

kucimsts píše:Narovinu, Já od MTB mám lokomotivy a jsem s nimi nad míru spokojen. Jestli nesedí někde něco o milimetr? Já to rozhodně nepoznám asi tak jako 80% kupujících. Spousta lidí si chce koupit MODEL do sbírky a nebo na ježdění. A ne si stavit rok model z leptu na který se budou bát i sahnout :) Já osobně klidně MTB podpořím koupí dalšího modelu, pokut vytvoří něco co se mi bude líbit
Ti co chtějí model přesně dle reálu ( přesný počet šroubů kolem okna, na milimetr přesnou kastli a i stejně velká okna) tak a´t si prostě zadají někde výrobu a nebo si ho nechají udělat.
Mě se líbí jak každý co kdo dělá špatně, ale sám neumí pomalu nic nabídnout.. ale to není jen u modelů. Buď se mi to líbí, tak to koupím a nebo se mi to nelíbí, tak držím hubu :)

Ad lepty
není třeba se bát na ně sáhnout, jsou hodně festovní
Pane kolego, doufám, že si o Vás nebudu muset myslet, že jste bývalý člen jedné strany, taky nařizovali a zacpávali lidem huby. Pokud se mi něco nelíbí KLIDNĚ to řeknu. Takže tu větičku o držení huby si prosím strčte za klobouk
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 12 úno, 2017 2:35 pm

fousek píše:Čouďáku, v čem jsou poláci jiní? Kdo tady co zametá pod koberec?


jdi na Polské forum aby si to zjistil. :!:
Kdo tady co zametá?....asi si zaspal diskuzi kdy admin prováděl retuš negativních příspěvků a po opakovaném negativním příspěvku uděloval blokaci účtu.. :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Svratka » ned 12 úno, 2017 2:42 pm

kucimsts:

Držet hubu a krok? Tu dobu dobře pamatuji, nevěřím, že by se Vám v ní žít líbilo... :-)
Doba se nám změnila soudruhu, dnes se naopak vyžaduje reagovat, vždyť to děláme pro sebe, no né?

S lokomotivami MTB může být spokojen zákazník:
1) pokud skutečnou železnici moc nezná a tudíž nedokáže rozpoznat zásadní vzhledové odchylky od skutečné předlohy
2) pokud má model vystavený, nejezdí s ním a tudíž se nedočká odchodu laciného motorku do věčných lovišť
3) pokud měl štěstí na kus, kterému něco již v době prodeje nechybělo a navíc jezdí od prvního okamžiku

Možná je kombinace více faktorů spokojenosti...
Svratka
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků