Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Aleson » sob 08 dub, 2017 8:53 am

To Hanysek:
Nějakou dobu jsem myslel, že se bavíme o úhlu sklonu čela. Ten úhel, co jste měřil na posledních snímcích, je ale jiný. Na
výkresu( a konec konců i na té vaší fotce skutečné lokomotivy) je vidět, že hrana čela a tato hrana na boku lokomotivy nejsou rovnoběžné. Ta vaše fotka je rozhodně hezčí, než ta moje. Problém je trochu v tom, že hrana, kterou vedete tu červenou čáru, je nezřetelná. Takže dole u rámu,kde čára prochází přes žlutý pruh, je taková šedá zóna, která umožňuje položit tu čáru, jak se vám hodí. :wink: A rozsah bude nejméně 2 stupně (v tomto případě směrem k menšímu úhlu). Moje fotka je fakt nehezká (moc se omlouvám :oops: ), ale splňuje to, co jsem od ní požadoval. Celkem kontrastní (foceno v protisvětle zářivky) a jasně viditelnou hranu čela mašiny, která stojí na zcela rovné podložce spolu s přiloženým průhledným pravítkem, jehož hrana je také dobře viditelná. That´s all.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Hanysek » sob 08 dub, 2017 9:15 am

Rozdíl mezi modelem s skutečnou lokomotivou je víc než patrný :D A samozřejmě, že vždycky to udělám tak, jak se mi to hodí. Tak, jako to dělají všichni ostatní :twisted: Navíc většina jen blbě tlachá :lol: A těch kopyt pro výrobu kabiny bylo zřejmě opravdu více, jak již bylo zmíněno v jiném vlákně :D
Hanysek
 
Příspěvky: 83
Registrován: sob 01 říj, 2011 9:29 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod George V. » sob 08 dub, 2017 9:51 am

Když už jsme tady u toho přeměřování (úhlů), prosil bych o přeměření úhlu sklonu "plochy" pod čelními okny superdokonalého modelu barči od MTB a porovnání se skutečností. Já nevím jak vás, ale mne tento "detail" praštil do oka hned jak jsem ho na prvním modelu uviděl. Na rozdíl od Roco, kde i ten možná několikastupňový rozdíl sklonu čela nepůsobí až tak rušivě. A to nemluvíme ještě o tvaru střechy nad kabinou, že? Dále jsou tu "perfektně" zpracované modely 1. serie od MTB, především v oblasti madel kolem dveří a rámu v oblasti písečníku. A také modely strojů po provedené rekonstrukci uložení skříně na podvozcích jsou v provedení MTB naprosto dokonalé, že? A takto by se dalo pokračovat... Prostě ani jeden z modelů Barči od Roco nebo MTB není dokonalý. Já to vidím 50:50...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » sob 08 dub, 2017 9:58 am

George V. píše:Já to vidím 50:50...


a já tak 42 ku 58 pro ROCO.....a to jsem zohlednil pojezd,protože jen podvozky jsou lepší a propracovanější než ta napodobenina bez odr-Báňovo detailů... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Aleson » sob 08 dub, 2017 10:16 am

Víte co, ono je to vlastně jedno. Někomu se líbí víc Roco (třeba mně - tak kupuju bardotky Roco) a někomu se víc líbí MTB, tak kupuje bardotky MTB. Výborné je, že v tomto případě se dá rozhodnout a vybrat si stejný model od různých výrobců. Horší je to u těch modelů, které vyrábí jen jeden výrobce.Tam pak nastává ta horší varianta - Buď si koupit model i s těžko zkousnutelnými nedostatky, nebo nekoupit vůbec nic. A to je třeba pro mě občas velké dilema ....
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod George V. » sob 08 dub, 2017 10:20 am

NE je to, co dělá muže chlapem... :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Aleson » sob 08 dub, 2017 11:02 am

Jo,jo. Chlapa, co si hraje s vláčkama ... :mrgreen:
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Sandy » sob 08 dub, 2017 2:39 pm

Pánové, koukám, že domina stále "klempíruje"! :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod hummus » sob 08 dub, 2017 3:15 pm

Brejla píše:Přesně takhle se kdysi dávno zachoval Winston Churchil, když pronesl památnou větu: "Věřím jen statistice, kterou jsem si sám zfalšoval". Toto je jen další rozvíjení jeho geniální myšlenky. :lol:

Tohle Churchill ve skutečnosti nikdy neřekl. viz: http://rozanek.cz/vety-ktere-churchill-nikdy-nerekl/
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod vvitty » sob 08 dub, 2017 5:58 pm

když už tu probíráte ty výměny motorů tak to chce pořádně :wink:
Přílohy
t478_canon.jpg
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod adamovka » sob 08 dub, 2017 6:30 pm

Vy nás ale zásobujete pane Karfík :lol: :lol: :lol: :lol:
adamovka
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 05 led, 2012 12:26 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » sob 08 dub, 2017 7:20 pm

vvitty píše:když už tu probíráte ty výměny motorů tak to chce pořádně :wink:


Pořádně by to mělo být už z výroby. Spíše než na toto forum jsi tu fotku měl poslat do Vršovic. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod vvitty » sob 08 dub, 2017 9:00 pm

Proc? S tim puvodnim to jezdi taky, dneska jsem na Podbabe zaregistroval v provozu jednu z prvnich Zamracenych ... :wink:

Fotka byla spise doporucenim pro ty kdo na vymene trvaji a pouziji Mashimu rady 1632 ktera na tak tezky model nema poradny vykon a stoji v podstate stejne jako ten Canon...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » ned 09 dub, 2017 6:32 am

vvitty píše:Proc? S tim puvodnim to jezdi taky, dneska jsem na Podbabe zaregistroval v provozu jednu z prvnich Zamracenych ... :wink:

Fotka byla spise doporucenim pro ty kdo na vymene trvaji a pouziji Mashimu rady 1632 ktera na tak tezky model nema poradny vykon a stoji v podstate stejne jako ten Canon...


Pravdou je, že chvilku to poskakovat dokáže. Ale zase na druhou stranu je nutno přiznat, že MTB je asi jediný výrobce modelů elektrik, který do nich dává velmi kvalitní kouřové generátory. :lol:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Mcx » ned 09 dub, 2017 1:13 pm

A opět jako obvykle Brejla o koze a vvitty o voze, řekli bychom je to signifikantní.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2620
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků