Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jazvek » stř 12 črc, 2017 9:16 am

Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.

Ak MTB vydá nejakú modrožltú T448.0 v takejto kvalite a s "plným" rámom (z výroby to síce nemali, ale rám "bez dier" nie je až tak veľkou výnimočnosťou - ten modelový s dierami nevyzerá moc pekne, ale asi to nebolo možné spraviť inak), určite ju beriem. :)
H0, digitál, VI. epocha (2011-2016)

Na 746ky ZSCS sa nenadáva !
jazvek
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 15 bře, 2012 12:25 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » stř 12 črc, 2017 4:31 pm

jazvek píše:Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.


Přesto, že patřím k "postiženým", tak tohle bych MTB rozhodně nevyčítal. Tak to prostě chodí a to je vývoj. Mnohem víc mě štve, že to muselo trvat tak dlouho. Teď jen aby rychle následovala zlepšení i v jiných oblastech.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod George V. » stř 12 črc, 2017 6:21 pm

Brejla píše:Ono PIKO v poslední době taky není žádný etalon kvality.


....takže trošku off-topic: PIKO sice mnozí nepovažují za etalon kvality, ale já jejich produkty hodnotím velmi vysoko, a to především kvalitou výroby a zpracování kde některé jejich novější modely předčí i "renomované" výrobce jako je Roco a Brawa. Jmenovitě třeba jejich BR212/243 DB. Jsou i modely méně povedené, na jejich zlepšení ovšem intenzivně pracují. Jmenovitě třeba Vectron. V podzimních novinkách jsou inzerovány nová dvojkolí a sběrače (jako ND) a nové varianty Vectrona jsou již avizovány s nimi. Kdoví jestli se nepochlapí a opraveného Vectrona ČD Cargo taktéž nevybaví těmito novými díly.

A ještě k těm "plným" rámům u T448 - tento rám mělo z výroby prvních 24ks, které měly také plnohodnotný pluh a pouze dvojici polohových světel (jako prototypy T475). Dále byla tato serie vybavena zásuvkami dvojčlenného řízení a mám takové tušení, že na obou čelech. "Zadeklovaný" rám je pak záležitostí modernizací po roce 1990, např 741 Viamont a jiné...
Naposledy upravil George V. dne stř 12 črc, 2017 6:48 pm, celkově upraveno 2
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » stř 12 črc, 2017 6:34 pm

Tak to asi vypadá že si asi majitel firmy MTB přečetl toto vlákno . kde se nadiskutovalo o problémech dost a dost tak snad to povede k lepšímu
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod nexus » čtv 13 črc, 2017 5:26 am

jazvek píše:Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.
:)

Když MTB udělá model, kde není něco správně, tak to tady řádně schytá. A když ty chyby opraví, tak budeme říkat že je to nefér? Víme vůbec, co chceme?
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jazvek » čtv 13 črc, 2017 3:46 pm

nexus píše:
jazvek píše:Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.
:)

Když MTB udělá model, kde není něco správně, tak to tady řádně schytá. A když ty chyby opraví, tak budeme říkat že je to nefér? Víme vůbec, co chceme?


Opravou chýb by som chápal vydanie nových, kvalitných kastlí k už predaným modelom, trebárs aj za nejaký prijateľný poplatok. To by bol fakt ústretový krok a MTB by som sa poklonil.

Výroba modelu jedného rušňa v rovnakej cene v dvoch kvalitatívne odlišných sériách mi príde trochu neetické. Mohla sa radšej vyrobiť nová 740ka v inom nátere (ktorých je v súčasnosti nepreberné množstvo) - napr. IDS Cargo či AWT.
H0, digitál, VI. epocha (2011-2016)

Na 746ky ZSCS sa nenadáva !
jazvek
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 15 bře, 2012 12:25 pm
Bydliště: Zvolen

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Colonel32 » pát 14 črc, 2017 12:15 am

Tak to je opravdu tragikomedie.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod loscarlos » pát 14 črc, 2017 7:46 am

Ahoj všem,
fotky jsou zde:
http://loscralos.rajce.idnes.cz/740_MTB/
Dal jsem tam jak tu 740 unido, tak i T448 0724. Obě nová produkce
Mě osobně se obě loko velmi líbí. Názor nechť si udělá každý sám :-).
K
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Jezevec Pepa » pát 14 črc, 2017 8:57 am

nexus píše:
jazvek píše:Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.
:)

Když MTB udělá model, kde není něco správně, tak to tady řádně schytá. A když ty chyby opraví, tak budeme říkat že je to nefér? Víme vůbec, co chceme?



Na tomto fóru každá varianta je špatně.

Až se to zdá z říše fantazie, konečně jsme se dočkali, že MTB udělalo úpravy na modelech. Za mě je to cesta dopředu a správná, kéž by jim to vydrželo.
Pro ty co si koupili původní verze je to určitě nepříjemná situace, ovšem o chybách se vědělo a měli možnost zvážit model nekoupit.
Díky úpravám máme opět o čem přemýšlet, jestli opět kupovat.
Mám jednu z prvních Bardotek a jednoho Kocoura. Kdyby se mi kvalita pozdávala měl bych modelů víc.

Dal jsem přednost modelům od ROCO, přestože i ROCO mě několikrát pozvedlo mandle, když jsem si koupil zvukovou mašinu a už za několik měsíců ve výprodeji cena klesla až o 1/3. A naopak to mnoho modelářů potěšilo a mohli si model dovolit koupit.
Naopak slevy od PIKA, zejména lok 371/372 jsem koupil až po slevě.

Modelařím pro radost a baví mě. Někdy je to výhodnější a někdy méně. Přesto si nenechám radost kazit :)
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » pát 14 črc, 2017 9:55 am

Lidí, co tu oprávněně nadávali MTB je tady dost a sám mezi ně patřím. Ale vyčítat MTB, že zlepšilo kvalitu, je dost nepochopitelné. Sám patřím mezi ty "postižené", ale tak to prostě chodí. Podobně budou pravděpodobně naříkat ti, co si koupili elektriky 163/363 a až s nima vyjde ACME a modely MTB budou neprodejné. U některých modelů (třeba i u toho Unida) jsem vyměnil pojezdy a několik dalších modelů jsem vrátil a tím to končí. Pokud bude MTB ve zlepšení kvality pokračovat a udělají i nějaký slušný pojezd, třeba od nich taky zase něco koupím.
Naposledy upravil Brejla dne pát 14 črc, 2017 10:41 am, celkově upraveno 1
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod vvitty » pát 14 črc, 2017 10:28 am

nexus píše:
jazvek píše:Tá 740ka UNIPETROL je šmaková, palec hore. Ale príde mi kus nefér voči modelárom, ktorý si zakúpili starú verziu, vydať omnoho lepší model rovnakého rušňa. Tým ostanú akurát oči pre plač, tí sa ich nezbavia - jedine veľmi pod cenu.
:)

Když MTB udělá model, kde není něco správně, tak to tady řádně schytá. A když ty chyby opraví, tak budeme říkat že je to nefér? Víme vůbec, co chceme?


Na to se pouzit asi jedine replika z Cimrmanova Dobyti severniho polu.

"Ano, já jsem to celé pozorně vyslechl a vyvodil jsem z toho pro svou další práci ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a budu požádán o nějakou další rekonstrukci, že se vám na to vyseru."
:D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » pát 14 črc, 2017 4:14 pm

Tak ta Uni Do je teda fakt nářez . Nemohl by někdo dát fotky kdo má obě dvě mašinky jak tu původní tak tu novou dát sem fotky pro porovnání ? Děkuji. Tak MB oalec nahoru j. Jen aby to šlo tak dál a předělalo se vše k lepšímu
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod ČouĎák » ned 16 črc, 2017 10:24 am

no? asi bych tímto výrazem šetřil a s jedním modelem opravený jen kabinami bych se ne.osral.. :!:
nářez mohl být u každého modelu jen kdyby se chtělo....ale pochybuji ?? ,a jestli se dál bude chtít,hlavně začít hned na začátku a ne někde uprostřed... :lol:
DF porušuje práva svobodného projevu. Příspěvky se přesouvají nebo cenzurují jako za komunistů. ;)
Uživatelský avatar
ČouĎák
 
Příspěvky: 365
Registrován: čtv 18 říj, 2012 6:53 pm
Bydliště: Hohenfurth

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » ned 16 črc, 2017 11:42 am

Jedna vlaštovka sice jaro nedělá ale i tak dobrý pokus o zlepšení
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod jazvek » ned 16 črc, 2017 2:04 pm

Preboha, ja nevyčítam MTB, že sa zlepšili. Naopak, oceňujem to. Len som podotkol, že JA OSOBNE by som bol rozpálený do biela hnevom, keby som vlastnil starú verziu 740ky Unido. Samozrejme, každý mal predtým právo ju nekúpiť, ale kto by predpokladal, že po tak dlhej dobe príde MTB s modelom rovnakého rušňa v rovnakej mierke, avšak výrazne vylepšeným?

Každopádne, keď už sa spomenul ten Jára: "Můžu o tom vést spory, můžu s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. " :mrgreen:
H0, digitál, VI. epocha (2011-2016)

Na 746ky ZSCS sa nenadáva !
jazvek
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 15 bře, 2012 12:25 pm
Bydliště: Zvolen

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: TheJaro a 6 návštevníků