Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod George V. » pát 01 zář, 2017 11:55 am

Tak ono na to "domácí žvýkání" je toho od Pika více, třeba taurusy 1216 (čtyřsběračové) - "ČD" i OBB, 386 METRANS, Vectron Regiojet (+vozy), Vectron ČD Cargo... I když cenově to je už trochu výše (kromě 386)... Vše samozřejmě jiná liga než MTB, abychom zůstali u tématu :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » sob 02 zář, 2017 2:53 pm

George V. píše:Tak ono na to "domácí žvýkání" je toho od Pika více, třeba taurusy 1216 (čtyřsběračové) - "ČD" i OBB, 386 METRANS, Vectron Regiojet (+vozy), Vectron ČD Cargo... I když cenově to je už trochu výše (kromě 386)... Vše samozřejmě jiná liga než MTB, abychom zůstali u tématu :mrgreen:


Kolega naznačil, že chce něco jednoduchého a spolehlivého na ježdění pro syna. Myslím si, že ideální jsou nějaké skříňové motorové lokomotivy nebo třeba ta 1116 (značená jako 1216) ze setu Railjet, kde jsou jen dva sběrače na ulomení. Všechno je za celkem rozumné ceny. Pěkný model je i dost neznámá T435 PIKO. Dělá se i v zelené variantě jako LDHV60. Ty jsou taky za dobrou cenu. Trochu bych se bránil kapotovým lokomotivám se zábradlím, to asi v tomto případě nebude mít dlouhou trvanlivost.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod George V. » sob 02 zář, 2017 3:03 pm

Tak kolega taky naznačil, že by chtěl něco, co je k vidění na českých nádražích :) A bylo by dobré taky začít vychovávat novou modelářskou generaci a to nejlépe tím, že se jim na domácím kolejišti bude prohánět to co najdou na nádraží a to pokud možno co nejpodobnější. A to by ses divil, jak jsou i ty malý děcka všímavý. To, že má taurus jen dva sběrače místo čtyř budeš mít na talíři cobydup...
Naposledy upravil George V. dne sob 02 zář, 2017 3:23 pm, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod petrh » sob 02 zář, 2017 3:18 pm

A ted po poslednich dnech u babicky, chce splitku aby nam jezdily doma i tucka:D no obecne ted mame ty jednoduche, zacina to hyt spis dotazy typu... hele co to nam tu v depu tankuje a ratinky ty jezdi takh na velvary? Ne Tome, tam to byla zamracena a tahla tri vagony ke skladu obily... (je fakt, ze potkat Zamracenou v zadech, kdy je od auta cca mwtr neni hezky pocit). Obecne vzato kdyby byl nekde zabotlam ci elefant tak bybchtel domu. Velice se mu libilo v Roztokach u kluku modelaru. S tou generaci nevim, ted trosku vede minecraft, ale ani dcera neni beznadejna. Diky vsem, bardotka snad dojde v dcc pro tatinka:D a pak asi cmelak. To nam bude stacit. Ono se to nezda, ale masina a tei osobaky a je to metr ani nefiknes a musime tomu dat nejakou kulturu.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » pát 29 zář, 2017 2:44 pm

Tak jsem učinil zajímavý "objev". Při průzkumu, čím doplnit stav motorových lokomotiv na mé dráze, jsem si dal na stránkách AMB seřadit modely dle ceny sestupně a byl jsem docela překvapen. Kromě pár "exotů" od Brawy a ESU s kouřovými generátory, elektrickými spřáhly a funkčními ventilátory, zbytek stránky mezi ozvučenými nejdražšími modely zabralo MTB. Chudákům zvukáčům od Roca patří až nejspodnější příčka dle ceny na stránce. Vidím, že se stále musím učit, abych nebyl překvapen stavem cen u českých výrobců. :roll:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod A2C » pát 29 zář, 2017 2:57 pm

To vieš byť patriotom a podporovať "domácich" výrobcov lezie do peňazí :D
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Brejla » pát 29 zář, 2017 5:47 pm

A2C píše:To vieš byť patriotom a podporovať "domácich" výrobcov lezie do peňazí :D


Vzhledem k tomu, že prakticky všechny moje příjmy pochází od západních imperialistů, tak na oplátku moje výdaje míří taky k nim. :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod PKAA » stř 04 říj, 2017 8:42 pm

Ahoj všichni, jsem tady nový a měl bych na vás tento dotaz ohledně modelů TT od MTB.......
Koupil jsem nové Bardotky, které se objevily v prodeji cca v srpnu 2017. Jedná se o tyto a hned moje zkušenost.

T478.1004 - jedná se o limitku 60 ks, byl jsem rád, že se mě ji podařilo sehnat z jednoho shopu na Slovensku - model špatně svítil, poslal jsem na reklamaci do MTB, model přišel zpět opraven s tím, že tam byl studený spoj. OK, stane se, byl jsem rád, že výrobce reagoval opravdu rychle. Ale problém nekončí. Nyní, po 1 hodině provozu přestal jezdit........

T478.1230 - model od samého začátku jezdil jedním směrem trhavě, ve druhém to docela šlo, doufal jsem, že potřebuje trochu zajet, aby si vše důkladně sedlo. Po 50 minutách provozu přestal jezdit úplně.
Dnes jsem ji poslal výrobci na reklamaci, takže uvidím, až dorazí zpět.

Chci se zeptat, máte někdo zkušenost s těmito Bardotkami z nových forem? Nebo jsem měl neskutečnou smůlu a dvakrát si vytáhl Černého Petra :roll: ?
Mám od MTB také Kocoura / v TT /, tam problémy nejsou, jezdí oběma směry i když v jednom směru se nepravidelně ozývají zvuky, že mám strach, že se snad rozsype.

O tomto DF jsem nevěděl, narazil jsem na toto vlákno náhodou, o MTB jsem si přečet jenom pár recenzí na netu a modely nevycházeli úplně špatně.

Budu rád za každou radu a názor, ale poprosím, jen skutečné poznatky a rady. Nechci tady rozpoutat flame mezi příznivci a odpůrci MTB. Díky

Hezký zbytek večera
Pavel Krejčí
PKAA
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04 říj, 2017 5:20 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Martin70 » stř 04 říj, 2017 9:29 pm

Pro PKAA : Pokud je to velikost TT tak jsi měl dát dotaz spíše do vlákna TT, viz odkaz : viewtopic.php?f=16&t=4801&start=525
Možná sem chodí i TTčkáři, ale tam to padne na úrodnější půdu. Neber to špatně, nic se neděje pokud jsi sem zabrousil poprvé. Tady se toho hodně dovíš. Něco takového je tam popsáno v tom vlákně. Já mám modely H0 a MTB žádný takže bych se neměl k MTB vyadřovat jak jsi prosil. :wink:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod PKAA » stř 04 říj, 2017 9:55 pm

To Martin:

díky, omlouvám se, já blb přehlíd, že jsem v jiném lese, tedy v H0. Zahlíd jsem MTB, tak jsem myslel, že je to všeobecný ohledně výrobce. Neměl jsem čas přečíst všechny příspěvky.
Tak se vám "velkým modelářům" ještě jednou omlouvám. :oops:

PK
PKAA
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04 říj, 2017 5:20 pm

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Martin70 » stř 04 říj, 2017 10:17 pm

To se neomlouvej, nebyla to v žádném případě výtka a vůbec to nevadí. Jen jsem to psal, že tam budou vědět lépe. Ono to bude asi +- stejné zda je model H0 nebo TT. Přeji ať reklamace proběhne úspěšně a model jezdí jak má a dělá radost.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod novk2007 » ned 08 říj, 2017 7:29 am

Tak já bych asi tohle neřešil v názvu se píše zmenšené měřítko vozů a lokomotiv není tam uvedená mírka . :) :) :) :) Podle mě je to jedno jestli sem napíše postřehy TTčkář nebo H0kář
novk2007
 
Příspěvky: 807
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod Myšpulín » ned 08 říj, 2017 7:53 am

novk2007 píše:Tak já bych asi tohle neřešil v názvu se píše zmenšené měřítko vozů a lokomotiv není tam uvedená mírka . :) :) :) :) Podle mě je to jedno jestli sem napíše postřehy TTčkář nebo H0kář

Tady nejde o to, jestli to je v TT nebo H0. Tady je obecný problém v tom, že je toto vlákno v sekci H0, kterou nemusí vyznavači jiných měřítek vůbec navštěvovat. Ne každý totiž čte všechny nové příspěvky (které se vybírají bez ohledu na sekce), ale vybírá si sekce jen pro to své měřítko.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Zmenšené měřítko vozů a Lokomotiv firmy MTB

Příspěvekod modeln » ned 19 lis, 2017 8:58 am

Zdravim,som N-ar,a od MTB mam 3 modely T 478.3 T 478.1 T 466.2 -teda vsetky 3 zakladne typy,ktore MTB pre N-ko vyrobily.No musim napisat,ze co sa tyka jazdnych vlastnosti modelov su dobre az vinikajuce-teda pojazdy su OK,ako pisu ostatny vzhlad ,na prvy pohlad dobry,ale pri podrobnom skumani mi tam chyba par veci,ale su to drobnosti ,ktore sa daju opravit,dorobit atd....,no toto plati o T478.3 a T 478.1 .No na prvy pohlad pri T 466.2 ,sa mi zdala nejak mohutna,a to sa mi potvrdilo pri porovnani s mojou leptanou T 466.2,rozmery kasne MTB nejak uleteli do neznama...,a hlavne prevedenie detailov je zjednodusene,poklopy rovne atd...,takze,toto je snad jediny model,ktory si viac od MTB nekupim,o prvych dvoch uvazujem,ze si prikupim i dalsie ks-v globale sa mi pozdavaju,a par nedostatkov sa da odstranit,no nemyslim hrube zasahy do kasne,myslim dorobenie,vymenu stresnych hakov,nejake potrubie z chladica,chybajuce madla atd.Tak asi vsjo
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zlámalík a 4 návštevníků