Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » ned 18 srp, 2013 9:57 am

Petr Zatrepalek píše:ale skutečnost že společnost hrubne

To jo, dřív na sebe byli lidé hodnější.
Teda na židy a cikány ne, těch 10 000 000 bez mrknutí oka zabili - ale jinak byli úplně všichni hodnější a tak nějak celkově lepšejší.

A nějaké takové drobnosti, jako třeba Milada Horáková nebo Heliodor Píka a miliony lidí v gulazích, to lze přeci všem těm hodným lidem v minulosti odpustit :wink:
To jsou pochopitelně mnohem méně závažné činy, než když jednou za rok "nějaká smažka kvůli dvacetikoruně někoho ukope" ...
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » ned 18 srp, 2013 10:10 am

czhunter píše:
Petr Zatrepalek píše:ale skutečnost že společnost hrubne

To jo, dřív na sebe byli lidé hodnější.
Teda na židy a cikány ne, těch 10 000 000 bez mrknutí oka zabili - ale jinak byli úplně všichni hodnější a tak nějak celkově lepšejší.


Já myslím, že lidé jsou pořád stejní. V minulosti se vytloukali ve válkách a pogromech, ale o tom se lidstvo dovídalo opožděně a málo. Dnes, v dobách internetu, víme o vraždě ještě dřív, než tam dorazí policie ... Bohužel, bulvár se na tom přiživuje tak výdatně, že napomáhá dalším úchylům a chudákům a přináší jim náměty, jak se zvýraznit ... (typicky - střelba ve školách byla vždycky specialita Ameriky, dnes se ve velkém kopíruje i v Evropě...)
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 srp, 2013 10:18 am

BohousP píše: V minulosti se vytloukali ve válkách a pogromech, ale o tom se lidstvo dovídalo opožděně a málo. Dnes, v dobách internetu, víme o vraždě ještě dřív, než tam dorazí policie ... Bohužel, bulvár se na tom přiživuje tak výdatně, že napomáhá dalším úchylům a chudákům a přináší jim náměty, jak se zvýraznit ... (typicky - střelba ve školách byla vždycky specialita Ameriky, dnes se ve velkém kopíruje i v Evropě...)


Taky pravda, o každým "prdu" dnes ví pomalu celý svět a Nova, Blesk a jiný populární media jsou na tom i postavený...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 srp, 2013 10:30 am

czhunter píše:
Petr Zatrepalek píše:ale skutečnost že společnost hrubne

To jo, dřív na sebe byli lidé hodnější.
Teda na židy a cikány ne, těch 10 000 000 bez mrknutí oka zabili - ale jinak byli úplně všichni hodnější a tak nějak celkově lepšejší.

A nějaké takové drobnosti, jako třeba Milada Horáková nebo Heliodor Píka a miliony lidí v gulazích, to lze přeci všem těm hodným lidem v minulosti odpustit :wink:
To jsou pochopitelně mnohem méně závažné činy, než když jednou za rok "nějaká smažka kvůli dvacetikoruně někoho ukope" ...


Nějak zapomínáš na ty další mrtvý a mučený z Jižní Afriky, Mexika, Kuby, Konga, arabsko-izraelských válek, Vietnamu, Alžírska, Argentiny, Chile, Ekvádoru, Nikaraguy, Panamy, jugoslávských válek, Iráku, Afgánistánu - v tomto pořadí - když už si teda bereš "příklad" z Východních zvěrstev, uvedu tedy i příklady těch Západních, který Západ inicioval a i se na nich aktivně podílel či podílí... když to do důsledku sečteš tak to taky není zanedbatelný číslo!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Ferda » ned 18 srp, 2013 10:40 am

Petr Zatrepalek píše:Taky pravda, o každým "prdu" dnes ví pomalu celý svět a Nova, Blesk a jiný populární media jsou na tom i postavený...

Ale Nova, Blesk a jim podobní jen plní společenskou objednávku!
Až bude národ plný intelektuálů, pak tyhle média budou vydávat třeba Fráňu Šrámka, ale to bude asi ještě chvíli trvat, neboť jak pravil Ježíš: "Neházejte perly sviním"

Ps. Pokud se někdo cítí výše napsaným uražen, pak právě o něm Ježíš mluvil.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » ned 18 srp, 2013 10:53 am

Petr Zatrepalek píše:Nějak zapomínáš na ... když už si teda bereš "příklad" z Východních zvěrstev, uvedu tedy i příklady těch Západních

V mém příspěvky ale přeci nebylo důležité rozdělení na "východ a západ" (mimochodem - vyvraždění židů je "západní zvěrstvo", gulagy "východní" - takže jsem byl spravedlivý), ale na "teď a dřív".
A "dřív" k sobě rozhodně nebyli lidé hodnější. Nebyli ani nijak lepší a milejší a spravedlivější a kdovíco ještě.

Někteří lidé jsou hodní, dobří a spravedliví (tato slova mají ovšem v čase značně proměnný význam - to co mohlo být spravedlivé před sto lety není dnes!), jiní jsou zákeřní a bodnou kohokoliv do zad, kdykoliv k tomu dostanou příležitost (nakonec, udělal to i Brutus před dvěma tisíci lety). Tak to bylo, tak to je a tak to bude.
Naposledy upravil czhunter dne ned 18 srp, 2013 10:57 am, celkově upraveno 1
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 srp, 2013 10:57 am

czhunter píše:
Někteří lidé jsou hodní, dobří a spravedliví (tyto slova mají ovšem v čase značně proměnný význam - to co mohlo být spravedlivé před sto lety není dnes!), jiní jsou zákeřní a bodnou kohokoliv do zad, kdykoliv k tomu dostanou příležitost (nakonec, udělal to i Brutus před dvěma tisíci lety). Tak to bylo, tak to je a tak to bude.


Pravdivá to slova...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Trainmaniak » ned 18 srp, 2013 11:10 am

jirkan píše:No tak jak se to rozjelo, je třeba doplnit staré osvědčené:

Optimista se učí anglicky.
Pesimista se učí čínsky.
A realista .... se učí střílet.

Já bych to poopravil: Realista se naučí čínsky, protože za chvíli modely budou mít pouze dokumentaci v čínštině. A teď nevím, jestli sem dát usmívajícícho, nebo smutného emotikona.

Á propos, mám pocit, že tohle je jediné vlákno, kde si všichni padli do noty a nehádají se. :) Asi proto, že jsou všichni stejně nas*aný. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1471
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » ned 18 srp, 2013 12:11 pm

Trainmaniak píše:Á propos, mám pocit, že tohle je jediné vlákno, kde si všichni padli do noty a nehádají se. :) Asi proto, že jsou všichni stejně nas*aný. :)

Tak se zeptej: Jaké je nejlepší měřítko modelové železnice :?:
a plky naberou na grádech ...
:mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 srp, 2013 12:14 pm

BohousP píše:
Trainmaniak píše:Á propos, mám pocit, že tohle je jediné vlákno, kde si všichni padli do noty a nehádají se. :) Asi proto, že jsou všichni stejně nas*aný. :)

Tak se zeptej: Jaké je nejlepší měřítko modelové železnice :?:
a plky naberou na grádech ...
:mrgreen:


No přece N-ko :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 srp, 2013 12:27 pm

Ale prdlajs, přece 1:1 velebnosti! :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Scoot » ned 18 srp, 2013 12:43 pm

Radek Strnad píše:Když tu tak nějak všelijak plkáme,tak by mě vcelku zajímalo,kam že to zmizelo to původní téma v TT komunitě o zdražování výrobků Tillig????Koukám,a najednou ho tam nevidím.... :| Že by se někomu tak nějak nehodilo.....

"ZDRAŽOVÁNÍ MODELŮ"
Spíš to vypadá, že se dané téma nehodilo do krámu.
Mohlo zde být napomenutí, založení nového tématu - vlákna apod.
I když se téma poněkud zvrhlo a odběhlo od tématu škoda ale... Je zde, ale vidět co nás jednotlivé lidi trápí (E.R.E.S.-)
Myslím, že i přes tyto drobné emoční nedostatky se nemělo toto téma mazat.
To by jsme tu mohli mít plánované záškodníky (agenty provokatéry), kteří napíšou něco nevhodného a pak to tu můžete všechno pěkně promazat.
Připomíná mi to dobu dávno minulou, kdy vše podléhalo kontrole a recenzi.
Např:
Nadáváme na zdražování modelů...ale uměly by jsme rok nekupovat modely, aby jsme tak daly najevo svůj nesouhlas s obchodní politikou?
Nadáváme na politiku...kdy jste se byli podívat na zasedání obecního zastupitelstva a řekli svůj názor zastupitelům...napsaly či podpořily petici...kdo kandidoval do špinavé politiky???
Nadáváme na poplatky v bance, ale našli jste si banku bez poplatků?
Nadáváme na svobodu? Nadáváme na komunismus? Zapomínáme?
Zkusme si připomenout za jakou cenu.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... k-svobody/

I dnes platíme za svobodu či nesvobodu kapitalismu...ale můžu vstát a něco dělat říci svobodně svůj názor i když ho pak někdo smaže.-)
Prostě řešení existuje a mám možnost si vybrat a nést si za to následky.
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 srp, 2013 5:58 pm

No já se v rámci svých řečnických možností pokusím odpovědět.

Radek Strnad píše:Když tu tak nějak všelijak plkáme,tak by mě vcelku zajímalo,kam že to zmizelo to původní téma v TT komunitě o zdražování výrobků Tillig????Koukám,a najednou ho tam nevidím.... :| Že by se někomu tak nějak nehodilo.....

Na to již se odpovědělo.Radek Strnad a ty jste se snažili celou situaci zklidnit.
Scoot píše:"ZDRAŽOVÁNÍ MODELŮ"
Spíš to vypadá, že se dané téma nehodilo do krámu.

A komu?
Scoot píše: Mohlo zde být napomenutí, založení nového tématu - vlákna apod.

Problém,že někteří z vás již mají výstrahu a jsou nepoučitelní.A s tím BANEM ?To není cesta.
Scoot píše:I když se téma poněkud zvrhlo a odběhlo od tématu škoda ale... Je zde, ale vidět co nás jednotlivé lidi trápí (E.R.E.S.-)
Myslím, že i přes tyto drobné emoční nedostatky se nemělo toto téma mazat.

Já bych neřekl,že to byli drobné emoční nedostatky.Na tomto diskusní fóru se tu toleruje velmi hodně.Zkus to na jiných diskusních fórech nebo na webech,kde jsou připojeny diskuse.Tam se nikdo s diskutujícimi nepáře,ale rovnou mažou příspěvky a udělují přímo BANY.
Scoot píše:To by jsme tu mohli mít plánované záškodníky (agenty provokatéry), kteří napíšou něco nevhodného a pak to tu můžete všechno pěkně promazat.

Za tu dobu co tu jsem na tomto diskusním fóru,tak již mám skoro všechny z vás zmapované.Je tu jen pár jedinců a ví se o nich.Dále,všichni co jste zaregistrování zde,máte možnost sami si smazat příspěvky nebo sami si jej upravit.
Scoot píše:Připomíná mi to dobu dávno minulou, kdy vše podléhalo kontrole a recenzi.
Např:
Nadáváme na zdražování modelů...ale uměly by jsme rok nekupovat modely, aby jsme tak daly najevo svůj nesouhlas s obchodní politikou?

Admini nebo moderátoři zde nemohou a ani nechtějí zde sedět 24 hodin denně.To není placené zaměstnání.Jde o to vás ukočírovat.Někdy se to vede dobře někdy hůř.
Scoot píše:Nadáváme na svobodu? Nadáváme na komunismus? Zapomínáme?

Proto je politika jasně vymezena jen do hospod,né tady.

Scoot píše:I dnes platíme za svobodu či nesvobodu kapitalismu...ale můžu vstát a něco dělat říci svobodně svůj názor i když ho pak někdo smaže.-)
Prostě řešení existuje a mám možnost si vybrat a nést si za to následky.

A co jste provedli vy přispívající.Marné bylo upozornění moderátora,marné bylo uzamknutí tématu na čas,aby jste vychladli.A co jste udělali,po opětovném odemčení,jste se jak smyslu zbaveni opět na sebe vrhli.Co mohlo jen následovat?Konečné uzamčení tématu.
To že téma zmizelo,tak jsou jen dvě vysvětlení.Firma TILLIG se mohla cítit dotčena vedeným způsobem diskuse a mohla kontaktovat majitele diskusního fóra.Vždyť na tomto fóru jsou i obchodní zástupci zastupujících skoro všech firem,co působí v České republice.
Druhá varianta,rozlobil se samotný majitel diskusního fóra a učinil své kroky.
Zkuste být v TT komunitě kultivování ve svých příspěvcích a držet se daného tématu.Když máte tu tendeci do sebe pustit,tak na to již zde máte tyto "Jardovy plky".
Na závěr,snažil jsem se kolegovi scootovi objektivně odpovědět na jeho dotazy. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod StrndaTrains » ned 18 srp, 2013 7:03 pm

Nemyslím si, že toto vlákno má nějaký smysl.... Je to osobní kolikrát urážlivý chat mezi určitými uživateli..... ( viz.
Sice tomu moc nerozumím, ale několik set příspěvků fóru asi moc neprospívá, že?
Možná by nebylo od věci udělat tu jakýsi chat. Ale to by jsme si asi moc nepomohli, protože by bylo spousta uživatelů zablokováno za vulgarismy.
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 srp, 2013 7:14 pm

StrndaTrains píše:Nemyslím si, že toto vlákno má nějaký smysl.... Je to osobní kolikrát urážlivý chat mezi určitými uživateli..... ( viz.
Sice tomu moc nerozumím, ale několik set příspěvků fóru asi moc neprospívá, že?
Možná by nebylo od věci udělat tu jakýsi chat. Ale to by jsme si asi moc nepomohli, protože by bylo spousta uživatelů zablokováno za vulgarismy.

Jestli můj příspěvek ab mé vysvětlení vyznělo vůči kolegovi scootovi,jaksi urážlivě nebo se zdálo příliš osobní,tak se velmi omlouvám.To jsem neměl v záměru.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků