Modelový provoz: Příjezd/odjezd a manipulační kolej

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Modelový provoz: Příjezd/odjezd a manipulační kolej

Příspěvekod HonzaM » čtv 28 bře, 2024 9:28 am

Jaký návěstní znak bude na vjezdovém návěstidle pro povolení posunu? Samotná bílá jako na odjezdových návěstidlech?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Modelový provoz: Příjezd/odjezd a manipulační kolej

Příspěvekod tomkanka » čtv 28 bře, 2024 9:43 am

KaRei píše:... Při čem by se vlastně využilo vjezdové návěstidlo platné pro vlak i posun? ...

Já už jsem to v podstatě popisoval výše - např. při jízdě mezi jednotlivými nádražími v obvodu jedné stanice. Třeba Vršovice koncem osmdesátých let - vjezdové návěstidlo OS do vjezdové skupiny směrem od osobního. Mezi osobním a vjezdem se mohlo jezdit jak na barvu, tak na bílou. PMD bylo zavedeno až později, ale někdy na přelomu milénia při přestavbě odjezdové skupiny bylo toto návěstidlo nahrazeno cestovým, totéž vjezdové do osobního (pův. AT4) bylo přeznačeno na ATLc.

Ale to jen jako kuriozita, že i vjezdové mohlo platit pro posun. Raději se držme toho, že platí pouze pro vlak. :wink:
tomkanka
 
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17 lis, 2013 9:48 pm

Re: Modelový provoz: Příjezd/odjezd a manipulační kolej

Příspěvekod KaRei » čtv 28 bře, 2024 2:29 pm

tomkanka píše:Já už jsem to v podstatě popisoval výše - např. při jízdě mezi jednotlivými nádražími v obvodu jedné stanice. Třeba Vršovice koncem osmdesátých let - vjezdové návěstidlo OS do vjezdové skupiny směrem od osobního. Mezi osobním a vjezdem se mohlo jezdit jak na barvu, tak na bílou. PMD bylo zavedeno až později, ale někdy na přelomu milénia při přestavbě odjezdové skupiny bylo toto návěstidlo nahrazeno cestovým, totéž vjezdové do osobního (pův. AT4) bylo přeznačeno na ATLc.

Jo ták. Já jsem si myslel, že vjezdové jsou jenom při vjezdu do obvodu stanice, a když to bylo mezi jednotlivými částmi, tak že se používaly jenom cestové. Super vědět, že i tam může být vjezdové
Uživatelský avatar
KaRei
 
Příspěvky: 211
Registrován: pát 16 bře, 2012 2:06 pm

Re: Modelový provoz: Příjezd/odjezd a manipulační kolej

Příspěvekod sidlo » čtv 28 bře, 2024 3:40 pm

tomkanka píše:Třeba Vršovice koncem osmdesátých let - vjezdové návěstidlo OS do vjezdové skupiny směrem od osobního. Mezi osobním a vjezdem se mohlo jezdit jak na barvu, tak na bílou.

V tom případě muselo mít červené a bílé pruhy nestejné šířky.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků