Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Dovi » úte 02 srp, 2022 7:09 am

hank píše:Jsou tam i plánky kolejišť stanic/dopraven a drážních pozemních staveb?


Omlouvám se, prolistoval jsem to jen v rychlosti za tepla včera večer, bych se aspoň trochu pokochal před uložením knihy k vánočním dárkům...
Ale hlavně abych zkontroloval stránku po stránce - že publikace nemá žádnou technickou vadu, že stránky na sebe navazují, že žádná strana nechybí apod. (dopadlo to pozitivně - NE, ANO, NE)

Nicméně, minimálně aspoň jednoho samostatného plánku stanice (tuším Králova Pole?) včetně z ní odbočujících několika vleček jsem si i při tom letmém prolítnutí stačil všimnout. Zkusím tedy nakouknout ještě i dnes večer (znovu a lépe) a podám zprávu, jestli je tam toho víc...

P. S.
Ona totiž ta kniha nepopisuje celou starou Tišnovku (Brno - Kuřim - Tišnov) s množstvím stanic, ale hlavně jen její několikakilometrovou městskou část v Brně - zhruba od odbočky na Radlasu (před Zábrdkama) po Kénig (Kénik, Kőnig, Kőnigsfeld, Krpole, Královo Pole). A tady se pak vlastně jednalo jen (myslím si) o zastávky v Zábrdovicích a v Husovicích, plus o odbočky na vlečky po této části Tišnovky (např. vlečka do Královopolské strojírny a další).

Ale OK, zjistím to :--)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Dovi » stř 03 srp, 2022 8:37 am

 
Po podrobnějším prostudování publikace tímto navazuji na včerejší příspěvek:


- Na přední předsádce knihy (2x A4 nastojato = A3 naležato) je plán Haltestelle Obrowitz (Zábrdovice) z doby Rakouska-Uherska; zastávka zahrnuje 4 výhybky
  (je to převzato z vnitřní části knihy s podrobným starým plánem celé popisované městské trasy staré Tišnovky)


- Strana 54, nákladiště na Radlase, plánek z roku 1947, celkem napočítáno 8 výhybek

- Strana 63, stanice Zábrdovice, plánek z února 1947 potvrzený 1. 1. 1952, 4 respektive již jen 2 výhybky

- Strana 67, výhybna Husovice, plánek ze srpna 1946 potvrzený 1. 1. 1952, 3 výhybky

- Strana 74, stanice Královo Pole (a okolí), plánek ze srpna 1942, celkem jsem tam napočítal 19 výhybek
  (toto je ten plánek "vlevo dole", o kterém jsem včera psal, že se mi vybavoval po prvním letmém kontrolním prolistování knihy)

Pozn.: tyto 4 samostatné plánky (na stranách 54, 63, 67 a 74) jsou v publikaci vytištěny na šířku stránky


- A pak (před prostředkem knihy) je tam per partes ta stěžejní část s podrobným starým plánem (z dob R-U) celého tohoto v knize popisovaného městského úseku tratě (po jednotlivých 16 dílech skládačky - rozfázováno na 16 formátech A3)

PLAN_STARE_TISNOVKY_1.png
PLAN_STARE_TISNOVKY_1.png (30.78 KiB) Zobrazeno 4038 krát

PLAN_STARE_TISNOVKY.jpg
PLAN_STARE_TISNOVKY.jpg (7.96 KiB) Zobrazeno 4038 krát

PLAN_STARE_TISNOVKY_2.png
PLAN_STARE_TISNOVKY_2.png (26.29 KiB) Zobrazeno 4038 krát


P. S.
Cvaknul jsem včera večer ještě i pár dalších fotografií mobilem, ale váhám, zda si vzhledem k event. autorským právům mohu dovolit to sem dát. Když tak případně jen něco v menším rozlišení - na ukázku, pro udělání si představy.

__

EDIT 4. 8. 2022 - oprava překlepu (6 versus 9) na numerické klávesnici:
Těch výhybek na plánku stanice Královo Pole (a okolí) není 16, ale je jich tam 19 (v textu již opraveno)

 
Naposledy upravil Dovi dne čtv 04 srp, 2022 7:23 am, celkově upraveno 1
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » stř 03 srp, 2022 11:19 am

Dovi: Mně to takhle stačí, děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Dovi » stř 03 srp, 2022 12:55 pm

 
Příloha na ukázku a pro namlsání:


Malé náhledy 4 plánků ze staré Tišnovky:
male_nahledy_4_planku_ze_stare_Tisnovky.jpg


Malý náhled části (zde začátku) 16dílné soustavy na sebe navazujících starých plánů (zde 2x A3):
male_nahledy_soustavy_planu_(zde_2xA3).jpg
male_nahledy_soustavy_planu_(zde_2xA3).jpg (15.89 KiB) Zobrazeno 3948 krát


Malý náhled jednoho ze 16 na sebe navazujících plánů A3 (zde plán č. 2):
maly_nahled_1_ze_16_planu_A3.jpg
maly_nahled_1_ze_16_planu_A3.jpg (31.92 KiB) Zobrazeno 3948 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Miloš Pavlát » sob 06 srp, 2022 7:04 pm

Neckiáda v Budyni nad Ohří
IMG-20220806-WA0016.jpg
Autorka fotografie Jana B.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod StandaR » úte 09 srp, 2022 9:45 am

Pokračování filmu Mimořádná událost :D
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » úte 09 srp, 2022 1:13 pm

Tohle vypadá zajímavě:
https://paxton-road.blogspot.com/2022/0 ... esign.html
Na 80 stranách paperbacku je 24 návrhů minikolejišť ve velikostech 00 a H0 podle britských a US předloh (někdo možná řekne bohužel, ale počeštit se dá všechno), to vše za GBP 16,50 + GBP 10,- poštovné do ČR.

Kvůli idiotům mezi britskými konzervativci a jejich dementními voliči je ale k ceně nutno připočíst ještě clo, jehož výši normální smrtelník dopředu nezná, a poplatky za celní řízení, které za příjemce provede Česká pošta, obojí dohromady pravděpodobně v řádu dalších stovek Kč, a k tomu ještě čas a rozčilování s dalšími, tentokrát tuzemskými idioty na poště Praha 120-Štěrboholy při komunikaci v průběhu toho celního řízení. Kdyby se někomu z vás to martyrium chtělo absolvovat, dejte mi prosím dopředu vědět; knihu bych si rád pořídil, ale po zkušenosti s tou celně byrokratickou procedurou u České pošty, kdy mi zásilka z Velké Británie v těch Štěrboholích ležela 6 týdnů, si asi nechám zajít chuť, ledaže bych se mohl přidat k někomu, kdo na to má kačení žaludek a hroší kůži nebo kdo to má vyřešeno jinak.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod BohousP » úte 09 srp, 2022 1:40 pm

Hanku, clo platit není potřebné. Pouze dph. Pokud vyplníš údaje na webu celní správy, je to bez dalších poplatků. Na Štěrboholskou poštu se pak můžeš ...
https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep

Dph=(cena+poštovné)*kurz*0,21. Dokonce nevím, jestli na publikace není jen 10%.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » úte 09 srp, 2022 2:39 pm

BohousP píše:Hanku, clo platit není potřebné. Pouze dph. Pokud vyplníš údaje na webu celní správy, je to bez dalších poplatků. Na Štěrboholskou poštu se pak můžeš ...
https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep

Dph=(cena+poštovné)*kurz*0,21. Dokonce nevím, jestli na publikace není jen 10%.


No jo, jenomže ono to tenkrát proběhlo tak, že zrovna v době, kdy se řešily následky brexitu a leckde ještě přesně nevěděli, jak se budou točit kolečka, jsem si něco objednal v GB a Česká pošta mi se sdělením, že to leží v celním skladě, zároveň poslala smlouvu o zastupování při celní deklaraci, kterou jsem jak ten blbec při nedostatku jiných informací podepsal... Navíc to bylo přesně v době, kdy se celá poštovní pobočka Praha 120 včetně celního skladu fyzicky stěhovala do toho baráku ve Štěrboholech.

Ale asi máš pravdu, ta částka ± mohla odpovídat 21% DPH + něčemu, co si pošta řekla za to zastupování.

Ono se mezitím v EU objevilo dost obchodníků-dovozců, kteří to řeší v rámci své konečné prodejní ceny. Třeba se mi podaří někoho takového najít.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Dovi » úte 09 srp, 2022 3:14 pm

 
Pár náhledů na některé ty ve videu letmo zachycené plánky (respektive návrhy)...

SMALL_LAYOUT_DESIGN_HANDBOOK_by_James_Hilton.jpg
SMALL_LAYOUT_DESIGN_HANDBOOK_by_James_Hilton.jpg (31.84 KiB) Zobrazeno 3331 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod Střelec » stř 10 srp, 2022 3:40 pm

Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod michal_d » stř 10 srp, 2022 6:26 pm

Náhodou jsem narazil na poměrně rozsáhlé stránky o železnicích v Japonsku. Jak o skutečných, tak o modelech... Čtu to pomocí google translátoru...
http://tsurikakedensha.blogspot.com/
michal_d
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod milan ferdián » sob 20 srp, 2022 9:10 am

.... a je doma :P . Publikace "Košická-bohumínská železnica" od pana Petery Šimka s kolektivem. Už samotné počáteční prolistování knihy byl zážitek. Jako autora knih pro modeláře, mě nadchly historické fotografie i plány stanic (né všechny) a okolí samotné tratě. Výkresy výpravních budov (né všech), strážních domků a mostních objektů na trati. Jsou i zmínky a fotografie o naši části tratě vedeny z Bohumína až k Jablunkovskému tunelu. Jako nejcennější foto beru křižování tratí s Báňskou dráhou v Orlové. Pro ty co milují parní lokomotivy, barevné vyobrazení. Jako laik neumím posoudit, zda tam jsou vypsány všechny lokomotivní řady, osobní a nákladní vozy Ks.Od..
Podle mne je tam pro každého něco.
Kniha vám přijde zabalena ve vlnitém papíru, samotná kniha je chráněná ve fólii a s bublinkovým obalem. Juro, děkuji :wink: .
-m-
Přílohy
KBD.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod hank » sob 20 srp, 2022 9:36 am

milan ferdián píše:Publikace "Košická-bohumínská železnica"...

Jsou tam i informace o místních drahách v provozu KBD?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavé fotky, odkazy, knihy, ...

Příspěvekod milan ferdián » sob 20 srp, 2022 11:14 am

hank píše:Jsou tam i informace o místních drahách v provozu KBD?

Textové informace a pár fotografií k jednotlivým místním drahám, ano. Jestli čekáš schéma přípojných stanic,výkresy budov místních drah nebo více fotografií, tak ne. Ale i tak je to parádní kniha. Nelituji, že ji mám. Fandím dalšímu pokračování do časového období ČSD.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků