Pro zasmání

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pro zasmání

Příspěvekod oliver231 » úte 15 čer, 2021 2:49 pm

pre-nas-lud-to-staci-2.jpg
pre-nas-lud-to-staci-2.jpg (30.92 KiB) Zobrazeno 4504 krát
oliver231
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28 bře, 2021 12:18 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod oliver231 » úte 15 čer, 2021 4:56 pm

Rohac-28-12-1962.jpg
Rohac-28-12-1962.jpg (29.49 KiB) Zobrazeno 4453 krát

Roháč 28.12.1962
oliver231
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28 bře, 2021 12:18 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod oliver231 » úte 15 čer, 2021 5:38 pm

Rohac-24-5-1960.jpg
Rohac-24-5-1960.jpg (46.19 KiB) Zobrazeno 4438 krát

Roháč, 24.5.1960
oliver231
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28 bře, 2021 12:18 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod D » pát 30 črc, 2021 12:14 pm

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Colonel32 » pát 13 srp, 2021 10:43 am

https://www.lidovky.cz/domov/premiera-e ... ?zdroj=top

"Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v té souvislosti stíhají tři osoby. Při razii byl zajištěn bagr, ale i dětské vláčky za miliony korun."
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Dovi » pát 13 srp, 2021 11:14 am

Colonel32 píše:"Detektivové NCOZ... Při razii byl zajištěn bagr, ale i dětské vláčky za miliony korun."


S těma vláčkama zřejmě slušnej oddíl :-)
Neměli bychom se za ně tady korporativně zaručit, jako před časem motorkáři v podobném případě?

__

Ty evropský dotace, to je krásnej vynález.

Zdroje jsou, říkal už kdysi kdosi, kdo tomu jistě dobře rozuměl.
Už ani přesně nevím kdo - Špidla?


Dotacni_podvod-Pachatele_si_za_ctvrt_miliardy_koupili_vlacky_ci_bagr.jpg
Dotacni_podvod-Pachatele_si_za_ctvrt_miliardy_koupili_vlacky_ci_bagr.jpg (15.76 KiB) Zobrazeno 3872 krát


Je to sice v rubrice Pro zasmání, ale mělo by to být v rubrice K pláči...
Takováto rubrika pro nasr..štvání však neexistuje, a je to asi dobře.
Jinak by měla zakrátko víc příspěvků než ostatní a z modelářského fóra by se stalo politicko-diskuzní.
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Highway » pát 13 srp, 2021 1:03 pm

Colonel32 píše:https://www.lidovky.cz/domov/premiera-eurozalobce-se-kona-v-cesku-za-vice-nez-ctvrt-miliardy-na-vedu-si-pachatele-koupili-bagr-ci.A210813_120046_ln_domov_rkj?zdroj=top

"Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v té souvislosti stíhají tři osoby. Při razii byl zajištěn bagr, ale i dětské vláčky za miliony korun."


Pán nakupoval i kvalitní kousky, co je vidět z fotky :)

Rozhodně jedny z nejužitečněji uplatněných dotací !
Pavel, H0, začátečník podruhé po 20ti letech
Uživatelský avatar
Highway
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř 14 lis, 2018 9:50 pm
Bydliště: Kladno, Doksy u Kladna

Re: Pro zasmání

Příspěvekod look23 » pát 13 srp, 2021 8:21 pm

Kdy to bude na aukru? :-D
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Rtep » sob 14 srp, 2021 10:36 am

Pěkné poledne
Asi na Aukro to jen tak nebude je otázka jak rozhodne soud zda to propadne státu nebo ne což může trvat i několik let potom to bude asi prodáno tak jak se nyní prodávají zabavené věci z trestné činnosti . Nesmíte se na mě zlobit, ale mě to připadá spíše jako sklad obchodníka, ale to je jenom možná dojem. Ale určitě bude zajímavé kde se toto množství modelů časem objeví. Mějte se všichni pěkně a krásný víkend.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Colonel32 » sob 14 srp, 2021 11:51 am

Psala nám čtenářka... Zouvám a přezouvám domácí i návštěvy. Při představě, jak po každé nevyzuté návštěvě klečím s rejžákem a drbu koberce, je mi zle. Proto bez milosti vyhodím každého, kdo si bagančata v chodbě nevyzuje.

Jednou, to byly děti opravdu malé, jsem si pěkně naběhla. Ráno mi manžel oznámil, že přijde z práce dřív, protože se u nás po poledni zastaví jeho šéf. ŠÉF??? Nastala mela. Vygruntovala jsem celý byt, všechno muselo být v pořádku. Nikde ani smítko. O šéfovi bylo známo, že je to pedant a neodpustí žádnou chybu. A taky jsem se chtěla vytáhnout... Zápolení s hadrem připomínalodesinfekční maratón, na sporáku syčela voda na domácí knedlíky a v kastrolu se tetelily ptáčci. Děti až těsně před obědem dostaly gala oblečky a v jídelních sesličkách vypadaly jako andílci. Ovšem jen do té doby, než jim začala být dlouhá chvíle a ony se začaly hlasitým vřískotem a mlácením lžiček do stolečků dožadovat svého papůů.

Knedlíky potřebovaly ještě nějakou tu minutku k dokonalosti, když v tom se ozval u dveří zvonek. V poklusu jsem loktem otevřela dveře a v domnění, že je to manžel, houkla přes rameno: "Vyzout a uklidit boty! Já to po tobě, ty dobytku, uklízet nebudu." Kmitala jsem po kuchyni za vydatného řevu hladových ratolestí, když mi padl pohled na postavu stojící ve dveřích. Nebyl to manžel, ale starší elegantní pán v obleku. "Mladá paní, jmenuji se Dvořák a mám zde počkat na vašeho pana manžela."

Polilo mě horko a honem mě nic vtipného nenapadlo. V obličeji rudá jako rajče jsem se omlouvala. Pan Dvořák jen mávl rukou a doporučil mi nakrmit dítka, než zboří barák. Jako správná paní domu jsem nabídla oběd i hostu, a ten se slovy, že domácím ptáčkům neodolá, pozvání ke stolu přijal. Já byla tak vystresovaná ze šéfa i řvoucích dětí, že jsem asi úplně vypnula mozek a dělala vše automaticky. Až po nějaké době mi přišlo divné, proč šéf tak vytřeštěně zírá do talíře a nejí. Já v první chvíli vůbec nic závadného na jeho porci nenašla. Ale hned v té druhé chvíli, kdy mi zřejmě opět myšlení naskočilo, bych byla nejradši na druhém konci světa. Zmohla jsem se jenom na to stát a tupě zírat na stůl před šéfa. Před sebou měl rozprostřené gumové omyvatelné prostírání s kačenkou, na něm místo příboru lžíci a na talíři dokonale pokrájené knedlíky i maso, a to celé rozhňahňané v omáčce. Přesně jako děti ve svých stoličkách. Když mi stud dovolil zvednout oči k panu "Nejvyššímu", byl v obličeji rudý jako rak od zadržovaného smíchu. Nakonec se tak rozchechtal, až mu tekly slzy. Když jsem se mu sápala po talíři, abych vše napravila a dala mu novou porci oběda, odmítl. Tou polévkovou lžící tu "šlichtu" snědl a ještě zdvořile poděkoval.

Když přišel manžel z práce, šéf neřekl o tom, co prožil, ani slovo. Já mu to vyprávěla, až když návštěva odešla. Seděl u stolu a přemýšlel s hlavou v dlaních, jaký asi bude mít na výpovědi uvedený důvod. A já už viděla miláčka ve frontě na pracovním úřadě a mě s dětmi žebrající u kostela.

Celá historka se samozřejmě roznesla po firmě a následně po všech stavbách v širokém okolí. Šéf prý to líčil na poradě takhle: "Zazvoním, otevřou se dveře a než stačím pozdravit, už jsem dobytek. Řev mi drásal uši, ale vůně oběda mě donutila zůstat a neprásknout za sebou dveřmi. Když se všechno vysvětlilo s tím, že dobytek nejsem já, ale Martin, přijal jsem pozvání na oběd. Chlapi, já myslel, že je po mně, když jsem dostal dětský prostírání - asi abych paní domu neupatlal ubrus, polívkovou lžíci - nejspíš abych si příborem neublížil, a vrcholem všeho byl umělý talířek s předkrájeným obědem. Fakt jsem chvíli čekal, že dostanu plínu pod krk, abych si neumazal sako, a že mě tou lžící i nakrmí. Ještě že se všechno včas vysvětlilo, jinak bych dostal dudana a skončil bych v posteli jako ty děcka. Proto bacha, až půjdete k Martinovi! Vyzout už před vchodem a ničemu se nedivit!"

Je fakt, že si dlouho chlapi ze stavby - když u nás obědvali - neodpustili narážky typu: "Můžu jíst sám, nebo mě nakrmíš?" "Hele, chlapi, už jsem velkej, dostal jsem příbor!" "Prostírání s kačenkou by nebylo?" A už od dveří řvali: "Já vím, jsem dobytek a mám si uklidit boty!" Přesto na vyzouvání návštěv trvám, i když už je nenazývám dobytkem.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Kulsud » pát 24 zář, 2021 8:09 am

Rozprodávám na Modelbazaru set se Sergejem. Primárně jsem ho koupil kvůli ovládacím prvkům, které si chci nechat. Zbytek se mi nehodí. Nedělám to nijak často, chtěl jsem to spíš zkusit, jestli to vyjde. Nemyslím si, že jsem zvolil nějakou amorální cenovou politiku. Každopádně loko 4000 Kč, koleje i s výhybkou 1500, vagony 1500....Vagony hned asi 5 telefonátů + maily. Do cca 30 min všechno pryč. A stejně mi nějaký zakomplexovaný anonymní zoufalec napíše tohle:

Dobrý den,
takhle chytrý bychom byli taky, měl jste ty ceny ještě trochu napálit, abyste měl to ovládání úplně zadarmo :-D


Takže pro zasmání a díky za sdílení mé chvilkové frustrace.
Naposledy upravil Kulsud dne pát 24 zář, 2021 8:22 am, celkově upraveno 1
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Trainmaniak » pát 24 zář, 2021 8:20 am

Vždy se takoví najdou a mezi nimi se najde vždy alespoň jeden, který to dotáhne do konce a napíše.
P.S. Asi jsi chtěl napsat "primárně", tedy hlavně, v první řadě, především. Ne "permanentně", což znamená... no prostě furt. Takových hezkých českých slov máme. :D :wink:
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Kulsud » pát 24 zář, 2021 8:22 am

Trainmaniak píše:Vždy se takoví najdou a mezi nimi se najde vždy alespoň jeden, který to dotáhne do konce a napíše.
P.S. Asi jsi chtěl napsat "primárně", tedy hlavně, v první řadě, především. Ne "permanentně", což znamená... no prostě furt. Takových hezkých českých slov máme. :D :wink:


:D :D Dobrý....to v tom rozčílení....
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod look23 » stř 20 říj, 2021 5:56 pm

To kopírování příspěvků :roll:
Příspěvek zveřejněn dnes 20.10.2021 a akce je na 16.10.2021 :shock:
Z České Lípy vyrazí parní lokomotivy
Autor: Michaela Rubešová 20. 10. 2021

https://traveladventure.cz/z-ceske-lipy-vyrazi-parni-lokomotivy/
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod HonzaM » pát 29 říj, 2021 8:37 am

Při hledání návodu k WLANmaus jsem na stránce www.železniční modelářství narazil na odkaz na český návod. Jsou tam opravdu perly, asi to překládal automatický překladač. Tady jsou některé:
Volební účast se přepne v okamžiku, kdy stisknete jednu z kláves se šipkami. Uloží se také nastavení volební účasti.
Pokud poloha výhybky v systému neodpovídá displeji, musí být spojovací zástrčka výhybky otočena o 180 °.
Když se věci lepí: Pomocí tlačítka STOP můžete kdykoli a okamžitě zabránit velkým katastrofám. Abyste však nevypnuli celé rozložení, můžete také použít funkci „Selektivní zastavení lokomotivy“ k okamžitému zastavení lokomotivy vybrané a zobrazené na displeji.
Musíte pouze stisknout tlačítko MENU současně s číslem funkčního tlačítka odpovídajícího životopisu a poté postupovat jako v předchozím příkladu.
3.9
"SÍDLO SPOLEČNOSTI" (v němčině Zentrale, na displeji ovldadače ZENTR)
„TRACK VOLTAGE“: Zde můžete nastavit napětí stopy pro hlavní stopu. Ujistěte se, že napětí výstupní stopy není vyšší než napětí použité.
Zarazil mne také název kapitoly 2.5 Řízení bodu. Teprve z následující věty jsem pochopil jak se to "povedlo". On totiž jeden z anglických termínů pro výhybku je "point".
To jsou jen některá místa k zasmání, nejdete jich tam určitě víc. Je zarážející, že si někdo dovolí publikaci takového "skvostu".
Naposledy upravil HonzaM dne pát 29 říj, 2021 10:30 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JanoH0e a 27 návštevníků