Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MiG » pon 18 úno, 2019 3:52 pm

hank píše:Jsou i tací, kteří se jen tak baví a nakupovat v úmyslu nemají... :roll:

V tomto případě se jich sešlo pět? (přehodilo 4250Kč)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MiG » úte 19 úno, 2019 2:01 pm

Na aukru opět tentokrát dvě různá bezpečnostní trafa (viessmann a arnold) za cenu velmi kulantní.
Prodejce neznám a o skutečném stavu traf nic nevím.
Fotka nevypadá špatně a prodejce je ochoten jít i do osobního kontaktu/předávce.

hledání "transformátor", ukončení aukce 20.2.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Radek Strnad » úte 19 úno, 2019 3:16 pm

hank píše:
MiG píše:V zápalu boje...


No vždyť to je přesně to, co povídám. :mrgreen:

Pak je ale taky ještě potřeba říct, že ne vždycky vydražit znamená koupit/prodat. Jsou i tací, kteří se jen tak baví a nakupovat v úmyslu nemají... :roll:

Přesně tak. Ale oni se jen tak nebaví - ono to má svůj účel. Třeba spolek z Ostravy, kolem jednoho velmi známého pána z Modelbazaru(byly tam o něm celé články, jaký je to podvodník), si účelově zakládá účty na Aukru a přihazují na aukce, ale pak nezaplatí. Samozřejmě pak otravují prostřednictvím telefonátů nebo SMS, že o zboží mají zájem a že by ho jako koupili. Mimo aukci samozřejmě. Cíl je jednoduchý. Snížit cenu, aby pak se zakoupeným zbožím mohli dál výhodně kšeftovat. Nebo přihodí na aukci, zboží vydraží, ale nezaplatí. Aukro schválí navrácení provize, zboží jde znovu do aukce a vydraží ho zase tito vejlupci, jen pod jiným účtem a s jiným městem v adrese a za nižší cenu. A takto otravují prodejce, dokud nenasbírají negativní komentáře a Aukro jim účet nezruší, což netrvá dlouho, ale jedou si vesele dál tímto stylem, neboť si okamžitě zakládají další. Třeba odstavené účty Pajka7, vlackytthonza nebo modely2017 je stále tato stejná partička. Mám uloženou korespondenci s těmito lidmi a je to zajímavé počtení.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod czhunter » úte 19 úno, 2019 7:06 pm

https://aukro.cz/pendolino-cd-6943162519

Jako ... kdyby se prodejci podařilo z toho tu jeho samovýrobu otrhat, tak značně zvýší cenu modelu.

To mi připomnělo jeden z velmi dávných dílů Krotitelů dluhů, když přišel odhadce nemovitostí a řekl:
"Víte že jste tou přístavbou cenu domu výrazně snížili?"
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 21 úno, 2019 4:10 pm

hank píše:Něco pro eNkaře: Na Aukru se objevilo několik zelených Ypsilonů v provedení IV. epochy ČSD od Minitrix, sériová čísla 15919-09 až 12, vozy bývalých řad Ba, BDa, ABa. Ceny jsou sice nechutně vysoké, ale na eBay - když už se tam tento model výjimečně objeví - bývají ještě vyšší...


Tak už tam někdo přihodil na všechny 4 vozy ČSD... A zároveň se tam objevila úplně stejná klasa s nápisy DR za 180 Kč. :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 21 úno, 2019 4:58 pm

A co takhle arcivévoda Karel? Nikdo nechce?

https://aukro.cz/lokomotiva-6943051920
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mar-roc » čtv 21 úno, 2019 5:53 pm

A zároveň se tam objevila úplně stejná klasa s nápisy DR za 180 Kč.


Akorát, že tahle klasa DR je od Pika, kdežto ty vozy ČSD jsou od Minitrixe a to je úplně jiný level (a logicky i jiná cena). Mimochodem jsou právě k mání i na ebayi, za lidových 79,99€/kus...
mar-roc
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 05 říj, 2017 11:22 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 21 úno, 2019 6:15 pm

Tak já si troufnu říct, že ty ypsilony od PIKa většině lidí na ježdění na kolejišti stačí... I na eBay vždycky zmizí dost rychle, a to Němci zdaleka nemají tak hluboko do kapsy jako našinec. A ojeté modely starých německých rychlíkáčů (hechty apod.) od Fleischmanna nebo Trixe se na Aukru dají sehnat taky za 200-250 Kč. Holt si asi dost lidí připlatí za to ČSD.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mar-roc » čtv 21 úno, 2019 7:17 pm

Ale jo, to já neříkám, že ne, na ježdění jsou vozy od Pika po výměně dvojkolí dobré. Dokud jsem nesehnal prvního Trixe, tak mi taky vozy od Pika bohatě stačily. Ale jakmile se spojí do jedné soupravy BDs od Trixe s Béčky od Pika, tak je okamžitě vidět, jaký je mezi nimi propastný rozdíl. Vozy od Pika jsou na délku kratší (1:170) a "detaily" odpovídají době vzniku, vždyť ta jejich konstrukce bude nejspíš starší než já (je mi 44 let)...
mar-roc
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 05 říj, 2017 11:22 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » pon 25 úno, 2019 5:49 pm

Tak dneska se objevila na Aukru 455.2 od ,,Tilliga " za 2999,- Kč kup teď .Ale bacha.Podle mně je to předělaná BTTB (podle tahel a světlovodů k př. světlům ).
https://aukro.cz/parni-lokomotiva-csd-4 ... 6943605136
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » pát 01 bře, 2019 2:27 pm

Na Aukru jsou v TT dva modely osobních vozů Bam v provedení epochy IVa. Bohužel bez spřáhel i bez přípravy na jejich montáž.

https://aukro.cz/osobni-vagon-csd-bam-7 ... 6943892817
https://aukro.cz/osobni-vagon-csd-bam-7 ... 6943892764
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Radek Strnad » pát 01 bře, 2019 3:39 pm

PepinTt píše:Tak dneska se objevila na Aukru 455.2 od ,,Tilliga " za 2999,- Kč kup teď .Ale bacha.Podle mně je to předělaná BTTB (podle tahel a světlovodů k př. světlům ).
https://aukro.cz/parni-lokomotiva-csd-4 ... 6943605136
…...…….Vážený kolego, než někoho nařkneš, že je podvodník, což si v podstatě udělal, tak si o modelu(modelech) něco zjisti. Ta 455.219 je výrobek Tilliga z období kolem let 1997-2002. Jedná se o model s třípólovým, hranatým motorem. Kdyby neměla ten předpotopní typ rozvodu(těžko s tím něco dělat) a světlovod(ten se dá předělat)byl by to dobrý stroj. Tvrdím, že jízdní vlastnosti tohoto staršího stroje(pokud je v dobrém stavu) bez bandáží, jsou lepší, jak u nové verze s plastovým rozvodem a bandážemi. I cena je odpovídající. Kupoval jsem si jí v roce 99 za 3.000,-Kč(tenkrát docela dost peněz).
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » pát 01 bře, 2019 7:01 pm

Pane kolego,samozřejmě jsem se pokoušel na netu dohledat původ lokomotivy ale Google mi na výraz 455.2 Tillig vyhodil pouze Tiliga jak ho většina zná! Protože samozřejmě nejsem vševědoucí, tak jsem výslovně napsal ,že podle mne je to přebarevná Bttb (nekolik takových už jsem viděl ).Byť je to tedy Tillig, ve své podstatě je to remotorizovaná BTTB.Já jsem ji už dokonce měl v košíku(cena byla lákavá ), ale pak jsem si všiml tvarovích rozdílů.Nebýt toho,asi bych se divil,co to přišlo! Kdyby byl prodejce trochu fér (nevím jestli jste to byl Vy) napsal by ,že je to model ze starých forem(BTTB )nebo lespoň katalogové číslo,aby bylo jednoduché dohledání výrobce, tak jak to většinou prodejci dělají! Takto to opravdu vypadá, že je to past na neznalé!
Každopádně jsem škodu prodejci neudělal, už je prodáno. Pokud jsem způsobil jinou újmu, tak se omlouvám. Každopádně pořádným popisem zboží by se předešlo případným nedorozuměním !
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Donatelli » sob 02 bře, 2019 3:04 pm

Tak to Ti Google poradil špatně. Co třeba hledat tady: http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi. ... 3&kat=2002 .
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Kulsud » ned 03 bře, 2019 10:30 am

Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků