Spojování flexi kolejí PECO code 55

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Spojování flexi kolejí PECO code 55

Příspěvekod hank » ned 05 črc, 2015 2:15 pm

Dlouho už tu nic nebylo, až se divím, že by nikdo nedělal žádné hovadiny? :roll: Tak vás na základě vlastní chyby musím varovat - tedy vás, kdo to neznáte: Nepokoušejte se spojovat eNkové flexi kolejivo PECO code 55 v obloucích malých poloměrů. Udělal jsem hned dvě blbosti: Nenařízl jsem si pražcové podloží pod vnější kolejnicí - je nařezáno od výrobce po každém 4. pražci, v oblouku R=194 mm to ani náhodou nestačí a pražce se skládají do rovnoběžných skupin po čtyřech, načež následuje pod vnější kolejnicí dlouhá mezera. Řešení je jasné - naříznout si podloží mezi všemi pražci. A za druhé, kolejnice i spojky jsou na volných koncích - pod spojkami vynechávám vždy 2 + 2 pražce - tak tuhé, že vytvářejí neskutečně ostré styky, na kterých se i při jízdě krokem vozidla vykolejují. Takže řešení je taky jasné - spojovat kolejivo jen v přímé.

Naštěstí mám kolejivo jako obvykle před štěrkováním jen přibité do knihařské lepenky, takže si nezničím lepenkový základ štěrkového lože a koneckonců ani to kolejivo, které je sice nařezané na momentálně nevhodné rozměry, ale v budoucnu ho jistě na něco využiju. Nicméně bude mě to stát navíc řádově nějaké stovky Kč, protože na rozestavěném eNkovém diorámatu budu vyměňovat asi 1,5 m koleje.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Spojování flexi kolejí PECO code 55

Příspěvekod A2C » čtv 30 črc, 2015 10:16 am

Neboj, nie si sám!
Používam na testy H0e, Nkové Fleischmann koľajivo o najmenšom polomere 192mm a aj tam sa mi to pekne vykoľajuje, naviac! tie koľaje klopia smerom von!
Premýšlam nad kúpou tých profi koľají od Fleischmanna s podložím, možno to bude lepšie ;)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka


Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků