Kroutici se papir

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod dfrolek » sob 29 pro, 2012 7:53 am

Píšeš výše, že by to nepomohlo.. Nalepit souběžně hranoly na obě stěny a provázat je příčníky.. taky natřít stěnu z obou stran, neboť papír se po uschnutí seschne a vznikne pnutí..
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod dfrolek » sob 29 pro, 2012 8:07 am

Ještě mě napadlo.. Co takhle budovy dělat z tvrzeného PS (polystyrenu) Koupíš jej v Nedakonicích v Elimě. 0,8mm se dá celkem dobře řezat zalamovacím nožíkem, lepí se to Perchlorethylenem či podobným rozpouštědlem jako kity letadel. Dobře se po zaschnutí brousí. Nelze ale používat disperzní barvy.. Dlouhé podélné spoje by jsi měl zpevnit, při této síle materiálu,zevnitř podélným páskem..
Uživatelský avatar
dfrolek
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 30 srp, 2010 6:58 am

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » sob 29 pro, 2012 4:32 pm

Ahoj Davide a dalsi kolegove. Zkusim to tu trochu cele osvetlit. Kdyz jsem zacal na raholec delat prvni domecky, tak jsem resil z ceho je delat. Kolegove z naseho klubu tvori prevazne z materialu zvaneho STYRODUR. Viz Brona na nasem webu http://vlacky.netintra.cz/index.php?option=com_content&view=category&id=57:stavby-ze-styroduru&Itemid=27&layout=default . Z meho pohledu ma stavby vice nez vydarene a tak jsem prvni domky delal z tehoz materialu. Jelikoz ale neni bezne dostupny, resp je ale musi se z velkych tabuli narezat na tenke pasky, tak jsem chtel zkusit papir, protoze jak vim lidi z nej stavi vse mozne a taky to maji paradni. Takze jsem udelal stavedlo, http://vlacky.netintra.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=218:stavba-stavedla-st2&catid=63:stavba-nadrazi-qcipiskovq&Itemid=2 a krom popraskane fasady (ktera uz je opravena) se dle me stavba darila a slo to dobre. Tak jsem chtel zkusit neco dalsiho a jelikoz me chyby dve podstatne budouvy skladiste a vypravni budova, tak jsem zacal skladistem. Opet jsem chtel zjisti jak to z nej pude a co bude horsi, zdali papir nebo styrodur. Po vyse uvedenych zkusenostech se priklanim k styroduru a jiz z nej tvorim verzi c2, doufam ze uz nebude v tomto vlaknu tykajiciho se vice mene nepodarku.
Takze drze palce at se vec podari.
Přílohy
c.jpg
b.jpg
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » sob 29 pro, 2012 4:33 pm

Jeste jedna fotka, ktera ukazuje, ze at natiram jak chci, tak styrodur drzi tvar jak ma.
Přílohy
d.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod radim262 » pon 31 pro, 2012 5:50 am

koukám ,že styrodur je skvělý materiál na stavbu.hlavně na vytváření detailů.těším se další fota skladiště.
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » pon 31 pro, 2012 9:14 am

Jo, material je to skvely. Daji se snim delat kejkle, a modelari, kteri to snim umi, napr. vyse jmenovany Bronek, snim umi zazraky. Da se do nej krasne dlabat, vytlacet kameny a pod. Umi udelat ten 3D povrch. Me se snim takove detaily moc nedari, takze stavba asi nebude to prave modelarstvi, jak by predvedli asi jini. Uvidime co s teho vseho vyleze. Tvorim a jak bude neco hotovo, udelam na web clanek. Prozatim zdarec Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod VašekPI » pon 29 dub, 2013 7:04 pm

Chci se zastat papíru jako stavebního materiálu. Stavěl jsem chladírenský vagon v měřítku 1:25 (tj. dost velký kus nábytku) a celý je z vrstveného papíru, který jsem nechal rádně vyschnout pod zátěží. Sice jsem ho nebarvil, ale podobnou technologií jsem stavěl už dříve a nástřik akrylátovou barvou bez problémů. Viz http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=24&t=4701.
Nedovolil bych si ale stavět takhle velkou budovu bez vnitřních žeber.
VašekPI
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 06 lis, 2012 9:36 pm

Re: Kroutici se papir

Příspěvekod cipisekmp » úte 30 dub, 2013 6:33 pm

Ahoj, urcite s papirem pracovat jde, ale ja jsem snim nebyl spokojen. Z meho pohledu je jednoduzsi vyse zminovany styrodur.
PS: Papraci jsou blazni, stavba krasna, vysledek nadherny. PS2: Dej odkaz do papirovych modelu pokud uz tam neni chi.
Mej se Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Předchozí

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků