O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod 350.004 » stř 15 pro, 2010 4:33 pm

A2C píše:
350.004 píše:Tak to si teda natrafil na zrejme bohatého modelára čo nemá čo s voľným časom a nejde mu o zárobok. Nakoľko to čo vravíš že na mašinách bude mi trošku nejde dokopy s cenou (to len osobný dotaz neber v zlom). :wink:


Prepáč ale tie tvoje komentáre v celkovom ponímaní strácajú zmyseľ, najprv chceš aby sme tlačili cenu dole, potom sa ti zas zdá že je cena nízko, jedného takého človeka poznám čo sa správal podľa krivky horskej dráhy, a je to ten človek kvôli ktorému máme také strašné meškanie. Hovoril som o predbežných kalkuláciach. To neznamená že nám to u niektorej z mašín prestrelí a kvôli tomu ju nebudeme robiť. Potom bude záležať ako nám to strašne prestrelí, ak to bude viac ako som ochotný pýtať tak tá mašina zatiaľ vypadne z výrobného programu.
Nie som ochotný nastavovať ľaťku tak vysoko ako majú niektorý výrobcovia ktorým to zatiaľ prechádza. Nie som tu preto aby som zarobil a odišiel za rok. Mám v úmysle tu vybudovať solídnu firmu ponúkajúcu kvalitné modely československých predlôh za rozumné ceny čo sa zo začiatku dá ťažko realizovať.
Nemienim sa ti tu ospravedlňovať za moje rozhodnutia na toto tento topic nie je, pokiaľ nemáš nič konštruktívne do debaty prosím neprispievaj alebo prispievaj budem to brať ako spam.

Pre tých čo náhodou chcú tvrdiť že sa to nedá a preto by som sa do toho nemal púšťať, odkazujem že som toto počul už pri viacerých mojich projektoch a dotiahol som ich vždy k úspešnému koncu, niekedy mi to trvalo dlhšie niekedy kratšie, ale vždy to dotiahnem! Nevzdám sa len kvôli tomu že panuje všeobecný názor že je to nemožné. Možné je všetko ak sa chce!


Tak prepáč ak som sa ťa nejako dotkol, v prvom príklade kde som ti písal som to bral z pohľadu čo by bolo ideálne pre zákazníka, v pohľade druhom som to bral s triezvejšou hlavou a realistickým pohľadom na to že v danej cene je to fakt teda pecka.

Neboj prídu prvé foto alebo prezenčka modelov a názor sa obráti ono všetko čo je ohlásene skôr a dlho trvá klesá na dôveryhodnosti s tým sa ale budeš stretávať stále (dnešný svet je taký).
H0 DCC V
350.004
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 19 lis, 2010 7:32 pm

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod A2C » stř 15 pro, 2010 5:04 pm

V pohode zrejme si to len zle napísal a ja si to zle vyložil.
Ide o to že ak nastavím cenu za ktorú by robili špekulanti tak mi to nikto nekúpi (teda zopár ľudí áno ale preto to nechcem robiť), ak nastavím cenu za ktorú mi to kúpi každý nikto mi to nevyrobí. Preto túto predbežnú kalkuláciu beriem ako kompromis v prípade malosérie teda z pohľadu bežného modelára cenu akceptovateľnú s akceptovateľným ziskom pre tvorcu.
Ono ide aj o to do akej miery chce mať človek mašinu prepracovanú. Ak by niekto ponúkol 350€ s tým že chce mať ozvučeného pomaranča s otvárateľnými žalúziami a točiacimi sa ventilátormi tak to by sme sa určite nedohodli, tam je cena vyššia nakoľko je tam viac materiálov, iné prevedenie a dodatočná konštrukcia vnútorného priestoru, čo dá rozum sa musí prejaviť na cene.

Na fotky čakám ale zatiaľ sa ku mne nedostali dúfam že to bude každú chvíľku.

Edit: zopár fotografií mi poslali ešte čakám ďaľšie je na nich T238 v TT a pojazd pre 771 v TT.

hjloupioúp.JPG
T238
hjloupioúp.JPG (123.94 KiB) Zobrazeno 11789 krát

P1010266.JPG
771
P1010266.JPG (40.76 KiB) Zobrazeno 11789 krát
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Mauglí » sob 18 pro, 2010 4:30 pm

Zdravím

čo tak pary v TT od7700Kč-9900Kč na www.modelbazar.cz a vyzerajú celkom O.K.až na trochu zjednodušené rozvody.Momentálne sú na str.11.Tak všeobecne diesle do 25Oeur a elektriky na nich je toho trochu viac tak by som tipoval do 280eur a to som už v cenách týchto pár.Tak pochybujem o predajnosti vo väčšom t.j.10 a viac ks akejkoľvek mašiny vTT.Ale to je iba môj pohľad na problematiku.
Mauglí
Mauglí
 
Příspěvky: 78
Registrován: ned 02 kvě, 2010 9:12 pm
Bydliště: Malý Šariš 256,080 01PREŠOV

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Yarda » stř 22 pro, 2010 2:55 pm

Tak jak to pokračuje? Týden uplynul a Berta by měla být před dokončením (psal jsi tuším o termínu 3.1.)... už mají chalani náhradní foťák? :wink:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod A2C » stř 29 pro, 2010 11:52 am

No vieš sviatky plynuli a ja zatiaľ nemám žiadne fotky v rukách. tak sem nemám čo upnúť.
vraveli mi že sa teraz riešia otvárateľné žalúzie a to je tak všetko čo viem.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod A2C » ned 02 led, 2011 9:29 am

update. jedna fotografia sa ku mne dostala
je staršieho dáta.
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Martin HO » ned 02 led, 2011 9:45 am

Celé to vlákno mi začíná připadat jako hezká, ale přece jen, pohádka. Naštěstí nemám TT.
Martin HO
 

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Zdeněk » ned 02 led, 2011 1:35 pm

A2C píše:update. jedna fotografia sa ku mne dostala
je staršieho dáta.

No připadá mi to jako od pohadkáře Andrzena. Eura sem, eura tam, co byste si ještě přáli vyrobit,pohyblivé žaluzie, točící se větráky,já myslím, že tady někdo točí s modeláři a to pořádně! Foto nikde, až na tu ubohou fotku leptu a to se to má prodávat 3.1.011 To oni nemají chalani, ani mobil s foťákem?
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod A2C » ned 02 led, 2011 1:44 pm

Je mi jedno či majú mobil s fotoaparátom, aké fotky dostávam také som sem uverejnil, 3.1.2011 sa nemá model začať predávať, bude možné si ho objednať nakoľko tento model je darom nie je určený na predaj, ale na prezentáciu. Takže rovnako ako všetci ostatný netrpezlivo čakám na výsledok a hlavne ďalšie fotografie.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod igino » ned 02 led, 2011 3:13 pm

Páni ako to tu tak sledujem, niekto Vám ťahá medové motúziky popod nos. No bublina čoskoro spľasne a to sa budete čudovať. :mrgreen:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Patrik Novák » ned 02 led, 2011 3:35 pm

já to vidím tak že tokhle dopadnout nemělo ,
dle mě si vzali velké , veliké až převeliké sousto

spíš měli něco udělat a pak to prezentovat než slibovat a kde nic tu nic
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod igino » ned 02 led, 2011 3:41 pm

Inak to ale ani dopadnúť nemôže. Nejde o renomovaných modelárov, za ktorými vidieť reálne výsledky. Stále sa tu len zahmlieva. Čo myslíte, prečo asi :?:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod mlha » ned 02 led, 2011 4:28 pm

Pokud nikdo nic neplatil tak je to snad jedno,ne?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod A2C » ned 02 led, 2011 5:11 pm

igino píše:Inak to ale ani dopadnúť nemôže. Nejde o renomovaných modelárov, za ktorými vidieť reálne výsledky. Stále sa tu len zahmlieva. Čo myslíte, prečo asi :?:



Igi prosím zavri si ... okno do ktorého si písal kombináciou ATL+F4. Nemienim sa s tebou už nikdy v živote baviť, si rovnaký pošuk ako som o tebe počul a niet sa čo čudovať prečo veľa ľuďom aj vo vlastnom klube ležíš v žalúdku.
Pre ostatných trvá to priveľa času viem a je mi to ľúto i ja by som sa radšej už pár mesiacov vytešoval z hotových modelov do ktorých som nacpal nemalé peniaze a stále nie sú hotové.
Pôvodný plán opýtať sa čo by ste radi, vyrobiť to v čo najlepšej kvalite a pri tom si pripraviť prípravky na prvom modele. Súčasne som sa s Vami chcel podeliť o fotografie z priebehu stavby.
Avšak ak mienite do tohto topicu len písať hlúposti spam a snažiť sa vyvolať flame poprosím o uzamknutie a hotové modely bez náhľadu na ich stavbu budem prezentovať v každom vlákne zvlášť.
V čom plne súhlasím s Patrikom Novákom a súčasne má úplnú pravdu mlha nič ste neplatili nič Vás to nestálo, zatiaľ som to platil len ja sám.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: O aké modely hnacích vozidiel by ste mali záujem?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 02 led, 2011 5:24 pm

A2C píše:
igino píše:Inak to ale ani dopadnúť nemôže. Nejde o renomovaných modelárov, za ktorými vidieť reálne výsledky. Stále sa tu len zahmlieva. Čo myslíte, prečo asi :?:



Igi prosím zavri si ... okno do ktorého si písal kombináciou ATL+F4. Nemienim sa s tebou už nikdy v živote baviť, si rovnaký pošuk ako som o tebe počul a niet sa čo čudovať prečo veľa ľuďom aj vo vlastnom klube ležíš v žalúdku.
Pre ostatných trvá to priveľa času viem a je mi to ľúto i ja by som sa radšej už pár mesiacov vytešoval z hotových modelov do ktorých som nacpal nemalé peniaze a stále nie sú hotové.
Pôvodný plán opýtať sa čo by ste radi, vyrobiť to v čo najlepšej kvalite a pri tom si pripraviť prípravky na prvom modele. Súčasne som sa s Vami chcel podeliť o fotografie z priebehu stavby.
Avšak ak mienite do tohto topicu len písať hlúposti spam a snažiť sa vyvolať flame poprosím o uzamknutie a hotové modely bez náhľadu na ich stavbu budem prezentovať v každom vlákne zvlášť.
V čom plne súhlasím s Patrikom Novákom a súčasne má úplnú pravdu mlha nič ste neplatili nič Vás to nestálo, zatiaľ som to platil len ja sám.


Nic ve zlém ale slibů tu bylo hochu bylo hodně ale čin žádný ! Tak abys nedopad jako slovenský Janko Jirásko ;-)
Ten taky nemá vlastní foťák nikdo ho nikdy v reálu neviděl natož do něj pak nějaký model.
Modelařina totiž není jen žvanění a Ctrl+C odněkud a CTRL+V na vlastní webový prostor.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků