Epoxy 1200 - co s ním nedělat

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Epoxy 1200 - co s ním nedělat

Příspěvekod konopaslik » ned 01 úno, 2009 10:18 pm

Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod MirekTT » pon 02 úno, 2009 7:35 am

V minulosti se mi stalo něco podobného na zakázce světlné reklamy z LED diod. Potřeboval jsem je zalít. Použil jsem přesně dle návodu výrobce k tomu určený epoxid, tvrdidlo i barvivo a ten epoxid ztuhl zhruba až po čtrnácti dnech, to už byla ale zakázka v kontejneru. Druhý případ se mi stal s čirým epoxidem, kterým jsem zaléval svítící lištu z LED diod v hliníkovém U profilu. Epoxid v liště sice ztuhl, ale do mléčné barvy plné bublinek a na povrchu se opotil divnou lepkavou tekutinou, kterou se šlo zbavit pouze rozpouštědlem. Z čeho mně trefil šlak bylo, že zbytek v licí nádobě zůstal po vyvtrdnutí suchý a čirý jako křišťál. Epoxidy jsou dobrá věc, ale jen pro lití do čisté plastové formy. Pokud to lejete do forem vyrobených z různorodých materiálů, jde o loterii. Počítat je též třeba s vývinem tepla při tuhnutí.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod JBr » pon 02 úno, 2009 8:09 am

Mno, popravde, ta "zmrsena" voda mi prisla celkem realisticka, dost casto jsou na hladine ruzna mastna oka a bila pena na brehu (obzvlast, pokud je pobliz nejaka chemicka :)) Pokud se nemylim, tak Zababov modeluje dobu CSD, kdy se kvuli ekologii zase az tak nevysilovalo jako ted, takze by to tam treba i sedlo :)

Samozrejme to na fotkach mohlo klamat a ve skutecnosti to mohlo vypadat hur.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 02 úno, 2009 9:12 am

Cekal jsem jestli se nekdo ozve se stejnym nazorem :) Me se taky libil trefeny odstin vody a celkovy vzhled. V nasich rekach nikdy nedohlednete na dno a ta zelenohneda byla dobra. Fotka ale muze klamat.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod konopaslik » pon 02 úno, 2009 11:41 am

Ona ta původní voda vypadala na pohled celkem dobře, ale měla konzistenci medu - nezatvrdla. Problém vznikl právě při sundavání té medové vrstvy shora. Aplikací mýdlové vody se na tom vytvořil nežádoucí bílý bordel. A pak už to bylo jen o tom, jak zlikvidovat bordel. Ty fotky to možná trošku zkreslují, ale fakt to nic hezkého nebylo, nyní to vypadá ve skutečnosti opravdu lépe, než v jakémkoliv stádiu předchozí destrukce.

MD: Co se odstínu vody a neprůhlednosti týče, tak ten zůstal po celou dobu prakticky stejný, nepočítám-li to bílé. Takže pokud se líbila předchozí zelenohnědá, tak je to nyní úplně to samé. :)
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Patrik Novák » ned 26 črc, 2009 11:53 am

já jsem s epoxidu odléval vagony do lukoprenové formy , první odlitky ..... no hrůza , ale pak jse štrachal časopisy ..hledal a pročítal ..a našel , doporučení pro práci s epoxidem znělo : po smíchání pryskyřice a tvrdidla směs ohřát , použil jsem hliníkový obal velkého kondenzátoru , ohříval na krbovkách , veš super , ale nehřívat moc dlouho , jak začne být řídký ihned odlévat , jinak je z toho krásný odlitek vnitřku nádoby
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Tax » ned 26 črc, 2009 1:17 pm

To by človek nepovedal, čo dokáže vytvoriť zhluk nešťastných náhod. Keď pozerám na tú vodu, je to fakt blízko reálu, nemá to ďaleko od Váhu za Ružomberkom, alebo od Oravy pri sútoku s Váhom ...
Keby človek chcel napísať postup, ako to takto napodobniť, ako sa podarilo kolegovi Konopasníkovi, určite sa to už tak nepodarí 8)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod konopaslik » ned 26 črc, 2009 10:11 pm

Tax píše:To by človek nepovedal, čo dokáže vytvoriť zhluk nešťastných náhod. Keď pozerám na tú vodu, je to fakt blízko reálu, nemá to ďaleko od Váhu za Ružomberkom, alebo od Oravy pri sútoku s Váhom ...
Keby človek chcel napísať postup, ako to takto napodobniť, ako sa podarilo kolegovi Konopasníkovi, určite sa to už tak nepodarí 8)


Potvrzuju. Zkusili jsme potom stejnej postup i se stejnýma barvama i u kolegy na modulu a dopadlo to úplně jinak. Jako zatvrdlej ředěnej absinth.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)


Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků