Voda - epoxy 1200

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Voda - epoxy 1200

Příspěvekod konopaslik » sob 13 zář, 2008 1:27 pm

http://kobylky.plivnik.cz/stavba/00366.html

Dobrý materiál, nešikovné ruce. Dejte bacha, aby se vám to nestalo taky.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Pája » sob 13 zář, 2008 2:01 pm

Náhodou,sice budeš muset udělat ještě jednu vrstvu,ale jinak super.
Hele na ňákým webu jsem viděl,že přidal Revellku/Humrol přímo do nějaké pryskyřice.Zkusil bych to někde mimo kolejiště na trošce pryskyřice,nějakou zelenou,nebo modrou.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod pan.martinek » sob 13 zář, 2008 2:08 pm

Njn, holt to se stává. Mimochodem výborné zpracování vytrhnutých betonových svodidel, celkově jem se díky komentáři pobavil. :wink:
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod konopaslik » sob 13 zář, 2008 2:20 pm

Pája píše:Náhodou,sice budeš muset udělat ještě jednu vrstvu,ale jinak super.
Hele na ňákým webu jsem viděl,že přidal Revellku/Humrol přímo do nějaké pryskyřice.Zkusil bych to někde mimo kolejiště na trošce pryskyřice,nějakou zelenou,nebo modrou.


Jj, tutohle: http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=1570 . Uvažuju o tom, neni to špatný. Ale spíš bych použil hnědší odstín. Každopádně to má ten klučina hezký.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Pája » sob 13 zář, 2008 2:37 pm

To je vončo,no vidíš a má taky epoxid 1200,tak by to mělo fungovat
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod dan » sob 13 zář, 2008 7:12 pm

No vidíš to jsem ti říkal už u Hofmanů ať použiješ EPOXI 1200 já tím lepím letadla :lol:
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod konopaslik » sob 13 zář, 2008 7:51 pm

dan píše:No vidíš to jsem ti říkal už u Hofmanů ať použiješ EPOXI 1200 já tím lepím letadla :lol:


Jj, říkalo mi to spousta lidí, ale já to nemohl nikde sehnat. Nakonec jsem to objednal na eshopu a přišlo mi to z nějakých stavebnin z Plzně asi za 350. A včera při prohlídce Bauhausu jsem totéž objevil za dvě kila. Dal bych klobouk na to, že to tam před měsícem neměli.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Myšpulín » sob 13 zář, 2008 7:57 pm

Epoxi 1200 se nechá ředit ředidlem C6300, je to asi nějaký druh acetonu (stejně to smr.í), takže i barvit se to nechá v poho acetonovými barvami. Syntetika v malém množství určitě nezaškodí, ovšem pokud by byla ta acetonka, šel bych radši do ni. Při tvrdnutí se však epoxi zahřívá a už se mi stalo, že barva byla na různých místech rozdílná podle teploty, na kterou se to ohřálo.

To konopaslik: Není příčinou ty mapy i to zahřátí? Přecijenom celá plechovka na jednom místě ...
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod konopaslik » sob 13 zář, 2008 8:20 pm

Myšpulín píše:To konopaslik: Není příčinou ty mapy i to zahřátí? Přecijenom celá plechovka na jednom místě ...


E-e, od zahřátí ne. Nalil jsem tam první vrstvu a chvilku různě zvedal panel a zase ho pokládal, protože jsem chtěl hladinu nahnat víc do jednoho kouta - o pár milimetrů jsem ji tam potřeboval hlubší, než jinde. A pak jsem nalil tu druhou a podobným způsobem jsem s tím čachroval, takže tam, kde byla ta vrstva slabší, tak tam mi to už zatuhlo, ale tam kde byla silnější, tak tam to ještě bylo mazlavý. Proto se cca uprostřed udělala taková "hráz". No, třetí vrstvu naleju jen slaboučkou, rozhodně do toho nebudu drbat a napustím ji pár kapkami syntetiky. Tomu klučinovi o pár odkazů výše to vyšlo dobře, takže nebudu zkoušet nějaké alternativy.

A jestli myslíš tuhle mapu http://kobylky.plivnik.cz/stavba/00385.html , tak to je od toho, že jsem blbě rozmíchal druhou vrstvu (ve snaze mít ji tam co nejrychleji, aby mi první nezatvrdla - debil) a tím se mi tam utvořila spousta bublinek. Tyhle "víry" jsou způsobeny tím, že jsem to zkoušel ještě trošku promíchat už v jezírku (opět debil).
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Myšpulín » ned 14 zář, 2008 4:38 pm

Držím palce, ať se to povede.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod konopaslik » ned 14 zář, 2008 6:06 pm

Díky, snad jo. Víc pokusů už nemám, i takhle bude hladina výrazně výš, než jsem ji chtěl původně mít.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod richard0404 » ned 14 zář, 2008 7:15 pm

Zas tak hrozné to není naopak po srovnání to bude super !!! :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod konopaslik » ned 14 zář, 2008 7:21 pm

richard0404 píše:Zas tak hrozné to není naopak po srovnání to bude super !!! :lol: :lol:


Fotky leccos schovaji. Dam sem pak vysledek, az to srovnam...
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod richard0404 » ned 14 zář, 2008 7:22 pm

OK pak se pochlub. :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod dan » ned 14 zář, 2008 8:26 pm

Já epoxi 1200 objevil v tescu v říčanech u prahy :lol:
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany


Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků