Osvětlení budov

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Osvětlení budov

Příspěvekod boy.rough » čtv 11 zář, 2008 9:40 am

Ahoj,
tak jsem si po nějakém čase a s velkou slávou (konečně) sestavil nádražní budovu od MŽ "nádraží Jirkov" :D .
Stavba probíhala vcelku dobře. A protože chci, aby se mi na nádraží svítilo a v budovách také, tak jsem instaloval do každé budovy (celé je to složené ze 4 kusů domečků) LED diody.
K mému překvapení ale diody prosvěcují stěny a dokonce i střechu :shock: , tak teď musím vymyslet jak tomu zabránit.
Asi dovnitř vlepím nějaký tmavý papír :lol:. Asi mě to mohlo napadnout, že bílé plastové destičky budou prosvětlovat :oops: .
No, jak se říká: Příště budeme chytřejší.
Tak ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod JBr » čtv 11 zář, 2008 9:44 am

Ledky mi prosvetlovaly i balzu ze ktere mam stanicni budovu Mnisku. Staci baracek zevnitr natrit cernou barvou a je po problemu ;)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » čtv 11 zář, 2008 4:31 pm

s tímhle už jsem trochu experimentoval a osobně se mi nejvíce osvědčilo polepit celej vnitřek neprůsvitným papírem,nebo natřít neprůsvitnou barvou.Střechu domku zevnitř polepit alobalem.A tu LEDdiodu umístit úplně nahorů do střechy aby svítila do toho alobalu.Světlo se pak krásně šíří všemi směry a hlavně to vypadá líp,než když svítící zdroj leží na zemi a svítí ke stropu.Prostě svítí si ve střese a alobal ji odráží decentně do okýnek,a nevypadá to jako kdyby barák hořel
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod boy.rough » čtv 11 zář, 2008 5:50 pm

Já mám diody také na stropě :D . Udělal jsem totiž papírové stropy do každé místnosti. Zkusím ty vnitřky místností začernit, jak radil JBr.
Barák už je totiž hotov a nevím jak bych tam vlepil ty papíry, když je to tak malý a já mám prsty jak kolíky na řípu :oops: .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod HonzaK » čtv 11 zář, 2008 6:35 pm

boy.rough píše:Já mám diody také na stropě :D . Udělal jsem totiž papírové stropy do každé místnosti. Zkusím ty vnitřky místností začernit, jak radil JBr.
Barák už je totiž hotov a nevím jak bych tam vlepil ty papíry, když je to tak malý a já mám prsty jak kolíky na řípu :oops: .


Jeste jedna rada (asi spis pro priste): U osvetlenych baracku (nejen u nich) delam strechu sundavaci, aby se prave rpo pripad dalsich uprav bylo mozne do nej dostat nejen zespodu, ale i shora.

Navic specialne u budov od Male zeleznice jsem mel po case problemy s prohybanim originalni strechy, tak na jejich budovy pro jistotu delam strechy vlastni konstrukce, ale to primo s timto tematem nesouvisi...
HonzaK
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte 05 úno, 2008 8:25 am
Bydliště: S Cechy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 11 zář, 2008 7:12 pm

Chlapi, poradte jak by se dalo vyřešit osvětlení jednotlivých částí domku nebo místností - mám v úmyslu více ledkama a rozdělením budovy docílit proměnlivého a nahodilého osvětlení celé budovy. Co ale netuším, jak vyřešit to nahodilé rozsvěcování bez PC a taky jak v tomto "nahodilém" rozsvěcení vyřešit zapojení odporů aby byl co nejmenší odběr proudu. Víte někdo jak na to? Nejsem odborník na elektro...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jirka1 » pát 12 zář, 2008 5:08 am

Petr Zatrepalek píše:Chlapi, poradte jak by se dalo vyřešit osvětlení jednotlivých částí domku nebo místností - mám v úmyslu více ledkama a rozdělením budovy docílit proměnlivého a nahodilého osvětlení celé budovy. Co ale netuším, jak vyřešit to nahodilé rozsvěcování bez PC a taky jak v tomto "nahodilém" rozsvěcení vyřešit zapojení odporů aby byl co nejmenší odběr proudu. Víte někdo jak na to? Nejsem odborník na elektro...


Na to mám doma někde nějaký obvod (dal se na to koupit plošňák), mělo to 7 výstupů, které se "náhodně" rozsvěcely a zhasínaly, dala se řídit rychlost změn. Ale zapojení s LED jsem zatím neřešil, nicméně by mělo jít.
Kdyžtak mi napiš na SZ či mail, pošlu Ti originál elektronickou dokumentaci. :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod boy.rough » pát 12 zář, 2008 6:15 am

HonzaK píše:
boy.rough píše:Já mám diody také na stropě :D . Udělal jsem totiž papírové stropy do každé místnosti. Zkusím ty vnitřky místností začernit, jak radil JBr.
Barák už je totiž hotov a nevím jak bych tam vlepil ty papíry, když je to tak malý a já mám prsty jak kolíky na řípu :oops: .


Jeste jedna rada (asi spis pro priste): U osvetlenych baracku (nejen u nich) delam strechu sundavaci, aby se prave rpo pripad dalsich uprav bylo mozne do nej dostat nejen zespodu, ale i shora.

Navic specialne u budov od Male zeleznice jsem mel po case problemy s prohybanim originalni strechy, tak na jejich budovy pro jistotu delam strechy vlastni konstrukce, ale to primo s timto tematem nesouvisi...


Střechu sundavací samozřejmě mám, ale mám tam jak už jsem psal výše, umístěný papírový strop, kde jsou vlepeny právě ty diody. A už se mi to nechce bourat, tak to prostě začerním barvou a je to.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm


Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků