Piko A-gleis verzus disperzné lepidlo

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Piko A-gleis verzus disperzné lepidlo

Příspěvekod alexander » stř 28 kvě, 2008 1:25 pm

Staviam moduly. Koľaje pri pokládke fixujem dvojstrannou páskou. Konečná fixácia á la Houmr, čiže balakrilom. Napadlo ma miesto farby skúsiť riedené disperzné lepidlo. Na moje nemilé prekvapenie po zaschnutí lepidla sa na asi 70% koľají objavil tmavý, tvrdý povlak odolávajúci aj technickému benzínu! Najprv číre zúfalstvo, ale našťastie pomohla obyčajná, tvrdá, kancelárska guma - kohinorka. Z bokov koľají povlak samozrejme nešiel, ale to sa dúfam stratí pri patinovaní. Povlak bol v miestach, kde boli koľaje zaťažené zavárinovými pohármi naplnenými vodou. Že by zlé odvetrávanie pri zasychaní?
Neviem či to bolo spôsobené druhom lepidla. Použil som disperziu Wurstol z papiernictva. Na štrkovanie ju určite nepoužijem! Radšej zainvestujem do Pattexu.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod 123ps » stř 28 kvě, 2008 2:31 pm

Já lepím Herkulesem jak koleje, tak potom ředěným i štěrkové podloží. Dále foliáže, purex . . Je to osvědčené a perfektní, tak proč experimentovat :D
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod PetrL » stř 28 kvě, 2008 2:59 pm

123ps píše:Já lepím Herkulesem jak koleje, tak potom ředěným i štěrkové podloží. Dále foliáže, purex . . Je to osvědčené a perfektní, tak proč experimentovat :D


Protože není vždy po ruce to osvědčené a tak se zkusí něco jiného. Třeba by to mohlo být i lepší. Takhle se už přišlo na velké věci. No, a když to nevyjde, je chvályhodné, že před svojí chybou postižený varuje ostatní. Já to alespoň chápu jako modelářskou solidaritau.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod 123ps » stř 28 kvě, 2008 6:48 pm

PetrL píše:
123ps píše:Já lepím Herkulesem jak koleje, tak potom ředěným i štěrkové podloží. Dále foliáže, purex . . Je to osvědčené a perfektní, tak proč experimentovat :D


Protože není vždy po ruce to osvědčené a tak se zkusí něco jiného. Třeba by to mohlo být i lepší. Takhle se už přišlo na velké věci. No, a když to nevyjde, je chvályhodné, že před svojí chybou postižený varuje ostatní. Já to alespoň chápu jako modelářskou solidaritau.


Není vždy po ruce :?: Každý pořádný chlap musí mít ve stole pikslu Herkulesu. Ale jinak máš samozřejmě pravdu. Člověk se učí každý den :D
HO, DCC, ČSD a DR, III-IV
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov


Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník