Podloží korek bez zatížení?

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Podloží korek bez zatížení?

Příspěvekod richardisko » úte 05 bře, 2019 12:25 pm

Přidám taky jeden pracovní postup. My lepíme korek do vrstvičky tmelu Ostafix. Při případné nerovnosti mezi deskami, přes které se korek pokládá, to výškový rozdíl smaže. Samotné kolejivo po přebroušení pražců lepíme zespoda pattexem na dřevo na pražce. Takto připravenou kolej pokládáme na suchý korek. Lepený spoj tak vzniká jen v místě styku pražce podklad.
www.zeleznicepodbaba.cz
Uživatelský avatar
richardisko
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob 05 pro, 2009 7:18 pm

Re: Podloží korek bez zatížení?

Příspěvekod Kajinek11 » úte 05 bře, 2019 3:19 pm

Mám také korek, s disperzí nebyl jediný problém, ale po zaštěrkování mě také trápí hluk. Napadlo vás někdy dát tlumící vrstvu, která by se nějak oddělila od koleje a zaštěrkování? Aby se právě nenapustila lepidlem a neztvrdla? Co třeba dvě korkové vrstvy od sebe odděleny folií a přilepeny k sobě jen bodově?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Podloží korek bez zatížení?

Příspěvekod richardisko » úte 05 bře, 2019 8:55 pm

Na podbabském kolejišti jsme měli a stále máme některé části položené na klasickém kuličkovém polystyrenu. Ten byl potřen ředěnou disperzí, aby do polysterenu tolik nechytal prach. Bohužel tím vznikla ozvučná vrstva jak prase. Nicméně hluk dětí a obecně i dospělých při provozu na kolejišti to hravě přehlušil. Přehlušit se nedala snad jen jedoucí souprava 20 wapek s dvěma mašinama. Oproti tomu je jízda po korkovém podkladu tichounká. Překvapuje mne, že dost z Vás tady řeší hlučnost na korku, když je obecně dost malá. A pokud máte na kolejišti zvukové digitální mašinky, které bublají a syčí, tak pak je řešení hlučnosti korku už opravdu asi vedlejší.
www.zeleznicepodbaba.cz
Uživatelský avatar
richardisko
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob 05 pro, 2009 7:18 pm

Předchozí

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník