Umístění magnetu nad jazýčkovým kontaktem

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod PetrL » čtv 21 úno, 2008 8:12 am

kvasha v sekci elektrika píše:Navíc se mi zdá, že magnety (používám loušťku 3 mm a prům. 5 mm) mi při pomalé jízdě zpomalují loko na výhybkách, jelikož používám Fleischmann Profi, které mají zespodu plíšek, držící mechaniku přestavování.

Tak jsem si udělal pár pokusů a mohu říct, že brzdění nad čímkoliv plechovým nevěřím. A to jsem zkoušel magnety, které by se ani pod loko nevešly. :wink: Asi šlo opravdu jen o dojem.
Ještě doplním jeden poznatek. Psal jsem, že kulatý magnet např. prům.6mm x výška 3mm nalepený na plocho musí být umístěn excentricky, t.j. nad zataveným koncem kontaktu. Dodávají se však i magnety s dírou uprostřed (prstence) a ty naopak musí být uprostřed kontaktu. Citlivost je opět velmi dobrá. Doporučil bych proto před nákupem prohlédnout spodky lokomotiv a podle toho, jak je kde místo, zvolit typ magnetu. Vyhneme se tak mnohdy zbytečným úpravám a poškozování spodků.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Umístění magnetu nad jazýčkovým kontaktem

Příspěvekod rnekolny » pát 22 dub, 2011 9:44 am

Já používám měřítko TT 1:120 a pod mašinkou uprostřed mám jedem malý neodýmový magnet velikosti průměr 5mm x výška 1mm.
V kolejiští mám magnetický kontakt postavený v zatavení bancě na stojato uprostred pražců. Kontakty jsou v pražcích zabroušeny tak že jsou zároven s pražci a nevyčuhují. Po zaštěrkování je videt jen malý kousek banky nahoře. Vzdálenost magnetu od kontaktu při projetí je 4mm a kontakt sepne při projetí krátce 2x po sobě vždy spolehlivě. Kolejiště řídím mikroprocesorem takže procesor vezme vždy jen jedno sepnutí kontaktu.
rnekolny
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 21 dub, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 5

Předchozí

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník