odmašťováni

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » pát 15 úno, 2008 2:32 pm

Ten můj má 99,9% odpařitelných složek na 100ml.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Pivrnec78 » pát 15 úno, 2008 7:14 pm

Sice to sem nepatří, ale chtěl jsem před časem očistit upatlaný vagonek a vzal jsem to benzínem a rozmazal jsem původní barvu. Takže mám s benzínem taky své zkušenosti ...
Uživatelský avatar
Pivrnec78
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 10 říj, 2006 6:02 pm
Bydliště: Fulnek

Re: odmašťováni

Příspěvekod Ossi » pát 08 črc, 2011 10:54 am

Ohledně odmašťování a všeobecně čištění: já používám polský saponátový přípravek na nádobí W5 zakoupený v Lidlu. Je to něco podobného jako Jar, ale v daleko koncentrovanější formě. Na barvě nezáleží.Několik kapek mezi štětinkami vysloužilého kartáčku na zuby a tekoucí voda dělá divy. Jediná malá chybička je v tom, že na starých vozidlech (Zeuke, BTTB) jsou slaboulince smyty popisy. Na starých Ypsilonkách ze 70-tých let je to naopak plus, zmizely rozpité okraje popisů. Povrch pak stříkám Tamiya Surface Primerem ve spreji, který perfektně drží. Na mytí choulostivých součástí používám izopropylalkohol (litrovou plechovku jsom před časem koupil v GME za 145 Kč). Použít ho lze i na odstraňování samolepek a zbytků lepidla z nich. Lepidlo nabobtná, samolepku stáhnu a vzniklý humus stírám do toaletního papíru. Vata se neosvědčila, pouští chlupy. Pokud jde o benzín, používám ho občas na rozpouštění starých maziv v převodech. Ovšem, a to zdůrazňuji, pouze benzín zakoupený v trafice a určený k plnění zapalovačů. Sice jsem dal 80 Kč za dvoudecovou plechovku, ale nikdy nedošlo k naleptání povrchu jako u běžného techničáku z drogerie. Zničil jsem si s ním víko od rýsovací soupravy při odstraňování cenovek. Stejně tak dopadl i kryt třicetiletého gramorádia u kterého jsem si myslel, že je z plexiskla. Tam jsem pro změnu sundával samolepky se Šmouly, které tam nalepil malý synovec. Autobenzín už vůbec ne; zůstala mi přilepená rukojeť šroubováku k prstům, když jsem měnil v autě palivové hadičky. Proto ještě jednou varuji: pouze benzín do zapalovačů, který navíc ani tolik nesmrdí. Holt není benzín jako benzín
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: odmašťováni

Příspěvekod Jenda » ned 30 pro, 2012 8:09 pm

Tady ho kupuji já, lze i osobně v Horních Počernicích a rozlejí ho do přinesené nádoby:

http://www.inchema.cz/produkty/chemikal ... l-ipa.html
Jenda
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 02 zář, 2008 3:14 pm
Bydliště: u. Č.Budějovic

Re: odmašťováni

Příspěvekod greenery » pon 31 pro, 2012 10:13 am

Ossi píše:..............Ovšem, a to zdůrazňuji, pouze benzín zakoupený v trafice a určený k plnění zapalovačů. Sice jsem dal 80 Kč za dvoudecovou plechovku, ale nikdy nedošlo k naleptání povrchu jako u běžného techničáku z drogerie. Zničil jsem si s ním víko od rýsovací soupravy při odstraňování cenovek. Stejně tak dopadl i kryt třicetiletého gramorádia u kterého jsem si myslel, že je z plexiskla. Tam jsem pro změnu sundával samolepky se Šmouly, které tam nalepil malý synovec. Autobenzín už vůbec ne; zůstala mi přilepená rukojeť šroubováku k prstům, když jsem měnil v autě palivové hadičky. Proto ještě jednou varuji: pouze benzín do zapalovačů, který navíc ani tolik nesmrdí. Holt není benzín jako benzín


Řada čističů na benzínové bázi obsahuje toluen. Na piksle je to napsané, od jisté doby to čtu :D .
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: odmašťováni

Příspěvekod Pája » stř 02 led, 2013 10:02 pm

Ossi,tahle jsem měl naleptané ,,plexisklo" zadního světla na motorce,celý jsem to ošmirgloval jemným smirkem a nastříkal lesklým lakem ve spreji a světlo bylo jak nové.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Předchozí

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník