Fototapeta

Také se vám někdy něco nepovedlo? Podělte se s ostatními a napište o tom.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Fototapeta

Příspěvekod akcilhej » ned 26 úno, 2023 3:55 pm

20230226_164257.jpg
20230226_164244.jpg
Tohle je spíš varování na ostražitost při výběru panorama na fototapetu. Vybral jsem si u Trainmaniaka, nejvíc se podobá naší krajině ve Šluknovském výběžku. Fakt moc pěkná....
Že budu muset místo Nka stavět Nulku mi došlo až po nalepení.....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek


Re: Fototapeta

Příspěvekod akcilhej » ned 26 úno, 2023 6:13 pm

Díky za odkaz
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Fototapeta

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 02 bře, 2023 8:51 am

Těší mě, že to je někomu k užitku. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Fototapeta

Příspěvekod vobabaz » čtv 02 bře, 2023 11:31 am

Mám stejnou zkušenost s pozadím od Auhagen Krušné hory:
Obrázek
Modely před tímto pozadím vypadají jako echt hračky (i když to vlastně jsou, ne? :D ):
Obrázek
Obrázek
Nechal jsem se taky inspirovat od Trainmaniaka, použil "jeho pozadí" :lol: číslo 15, trochu ho zmenšil, ořezal, několikrát nastavil a nechal vytisknout v Copygeneral. Jejich přístup byl OK, kvalita špičková a cena na tu délku snesitelná:
Obrázek
A s výsledkem jsem spokojený:
Obrázek
Michalovi jsem ještě ani nepoděkoval, tak to činím teď - moc dík za Tvůj web a prezentaci zkušeností.
Mirek
p.s. Kdyby někdo ty Krušné hory chtěl, tak mám komplet 42514 a jeden navazující kus z 42515
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Fototapeta

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 02 bře, 2023 12:56 pm

Ono mnohdy postačí oříznout spodek pozadí nebo již vytištěné posunout níže, čímž se schovají bližší partie, zpravidla pole a louky, a lesy v pozadí už pak rozměrově "sednou". U těch ode mně je alespoň možnost částečné editace, u těch vytištěných Auhagenů už bohužel ne. Jen ten posun níže nebo střih. :) Ale obecně je asi cokoliv snesitelnější než holá stěna. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Fototapeta

Příspěvekod hank » čtv 02 bře, 2023 5:09 pm

Trainmaniak píše:Ono mnohdy postačí oříznout spodek pozadí nebo již vytištěné posunout níže, čímž se schovají bližší partie, zpravidla pole a louky, a lesy v pozadí už pak rozměrově "sednou".


Ještě jednodušší je schovat to za terénní vlnu nebo vzrostlou vegetaci nebo plochou/poloplastickou kulisu. Taky se dá různě kouzlit se změnami úhlu pohledu pozorovatele při umístění kolejiště v různých výškách.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Fototapeta

Příspěvekod Zlámalík » čtv 02 bře, 2023 5:24 pm

A v neposlední řadě by měly sedět stíny - pokud na něco svítím zleva, neměl by na tapetě za tím být stín zprava. Případně by tapeta na boku neměla být osvícená "zezadu", když na kolejiště svítím zepředu. Dělá to dost. A taky barva světla...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1769
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Fototapeta

Příspěvekod jafobe » čtv 02 bře, 2023 6:15 pm

Mít to v digitální podobě a ne už vytištěné ana zdi asi by se s tím dalo udělat víc... Neljepší je si předem vytisknout kus do plánované velikost, ale to jednoho napadně až potom...

Z mého pohledu to nejvíc "zabíjí" to elektrické vedení, u stromů a kěřů jsou velikosti různé... :( Dráty a sloupy nemám rád už při focení pro sebe, i kdyč občas se to vyretušovat dá, ale bývá to pakárna pokud je to přes blbé místo. Lepší to je vůbec nefotit, je to sice soušástí naší krajiny, jak se občas "fotografové" hájí když jim to vyčtu, ale ne vždy se to do výsledné fotky hodí, a přitom dost často stačí udělat pár kroků blíž či bokem aby to tam nebylo...

Na zdi se velikostní nedostatky budou schovávat hůř... něco se dá schovat za terén, něco za různě velké stromy, budovy, aby to netrouklo tolik, jak již bylo zmíněno kolegy. S dráty to bude těžší. leda pak zamalovat ručně (ve stromech by to bylo snažší) s tím že z nějakého úhlu by to bylo vidět že se ta místy jinak leskne... Možná by to pak schovala průhledná matná folie navrch, ale v takovém rozměru a na zdi nevím kdo by se tam s ní chtěl lepit...

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 683
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Fototapeta

Příspěvekod radula63 » pát 03 bře, 2023 11:34 am

Trainmaniak píše:Ono mnohdy postačí oříznout spodek pozadí nebo již vytištěné posunout níže, čímž se schovají bližší partie, zpravidla pole a louky, a lesy v pozadí už pak rozměrově "sednou". U těch ode mně je alespoň možnost částečné editace, u těch vytištěných Auhagenů už bohužel ne. Jen ten posun níže nebo střih. :) Ale obecně je asi cokoliv snesitelnější než holá stěna. :)


Taky mám pozadí Trainmaniakovo :
download/file.php?id=50335&mode=view
download/file.php?id=46110&mode=view
download/file.php?id=45954&mode=view
Vytisknuto na 3x, z toho 1x zrcadlově. Pak seříznuto a spasováno , aby mi to v rozích sedělo. V zadní části mám kulisu posazenou níž, ale důvodem je aby mi to sedělo ke krajině i vepředu na bocích, kde je terén o dost níže než vzadu.

Děkuji panu Bednářovi (Trainmaniak) za nafocení skvělých snímků.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Fototapeta

Příspěvekod Ivan » pát 03 bře, 2023 2:21 pm

Myslím, že je nás dost, či vděčíme trainmaniakovi za pozadí :mrgreen:

Já mám použitou část jeho pozadí prakticky beze změn a dále jsem tvořil vlastní. Trať vede podél lesa, tak jsem docela dlouho hledal vhodný kraj lesa, který jsem následně ve vhodný čas (chtěl jsem lehký stín, aby to bylo tmavé) vše nafotil. Aby to však ladilo k části s tapetou od trainmaniaka, půjčil jsem si od něj oblohu (s jeho laskavým svolením) a vytvořil tak pozadí vlastní v gimpu.

Pak proběhly 2 zkušební tisky, jedno nepovedené nalepení až jsem se konečně dostal do cíle. Vlákno jsem bohužel ještě neměl čas více aktualizovat, pozadí v něm je ještě před prelepením.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1680
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Fototapeta

Příspěvekod akcilhej » pát 03 bře, 2023 3:24 pm

Inu chybami se člověk učí. Přelepím to 15. od Trainmaniaka. Tam jsou sice také dráty, ale dostatečně daleko...
Děkuji všem za rady a reace.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Fototapeta

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 06 bře, 2023 3:03 pm

Také si dovolím přispět s díky za panorama Trainmaniaka. Trocha práce v Corelu a dá se z toho udělat toto
Přílohy
IMG_20220902_091606.jpg
IMG_20220902_091816.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Fototapeta

Příspěvekod ondřej001 » čtv 30 lis, 2023 10:26 am

Zkouším všechny možnosti a tak se optám zde. Nenašel by se někdo se zkušenostmi s úpravami pozadí na zakázku pro kolejiště.
Hlavní komplikace je v návaznosti silnice v kolejišti na perspektivu pozadí.
Parametry, foto, myšlenku instalace provedení dodám.

Samozřejmě né zadarmo. :D
ondřej001
 
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Fototapeta

Příspěvekod Fox » čtv 30 lis, 2023 10:48 am

Ad Petr Zatrepalek: moc pěkné. Ale už to vůbec nepatří do tématu omyly :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1287
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Další

Zpět na Naše chyby, omyly a nerealizované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník