Točna a TrainController.

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod mpinta » čtv 09 črc, 2015 5:53 am

mizl píše:... Dekodéry sice umožňují pro jednodušší zapojení napájení ze sběrnice "J" a "K" ...

To ovšem bývá v manuálu vždy uvedeno. U TT-DEC jsem nic takového nenašel.
Obecně platí to, co mizl napsal.
U TT-DEC bych to raději ani nezkoušel, v manuálu je jasně pouze "From transformer".
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod dmerhaut » čtv 09 črc, 2015 6:44 am

Ahoj,
předem bych rád poděkoval Martinovi Pintovi za jeho stránky a za rady Zdeňka Řešátka. Bez těch bych točnu nerozchodil.

Mám kombinaci Z21, TT-DEC, TC 8 GOLD a točnu Fleischmann 9152. Po velkém laborování mi vše funguje.
Zásadní je, že naprogramovat točnu jen přes smartphone a Z21 je nadlidský úkol. (Z21 má povely výhybek sloučené do jednoho symbolu. Musíte si tak naprogramovat dva symboly a zadat pro obě polohy stejnou hodnotu 1 nebo 0).

Programoval jsem proto nakonec přes Roco Multimouse. Na webu je tabulka povelů i v češtině.
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Manual ... _11_cz.pdf

"Ende" je povel Multimouse vpravo.
"Input" povel vlevo.
"Clear" vpravo, "Turn" vlevo.
Při programování pozic nesmíte povely pomíchat. To se mi stalo a tak jsem to naprogramoval až na několikátý pokus.

To lesak:
Použil jsem trafo http://www.gme.cz/ei-transformator-do-d ... 8-p610-767

Dan
Dan
http://www.1ku160.cz
N, FREMO, MGP, Digikeijs, Digitrax, TrainController 8 Gold, Tanvald-Kořenov
Uživatelský avatar
dmerhaut
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 06 lis, 2013 10:39 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod lesak » čtv 09 črc, 2015 7:42 am

Děkuji všem za odpovědi,ten návod u toho je síla.
lesak
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 27 pro, 2014 12:48 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod mpinta » čtv 09 črc, 2015 8:05 am

lesak píše:Děkuji všem za odpovědi,ten návod u toho je síla.

Síla je hlavně to, když to začneš nastavovat... :D :D :D
http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/tocna.htm

A pozor !!! Ten český návod, uvedený výše, je pro TT-DEC-R, který se od TT-DEC liší.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod macohk » stř 21 říj, 2015 7:40 pm

Po delší době jsem se přihlásil a koukám ,že nastavení točny je pořád oříšek. Jo byly to nervy a systém pokus omyl. Po roce používání spokojenost. Občas se stane že se otáčí pořád dokola a je potřeba vypnout veškeré napájení a znovu zapnout a zase jede jak hodinky( bez nutnosti programování).Chyba se stává při rychlém posunu o jednu kolej nebo posun na jednu stranu a hned příkaz posun na druhou stranu. Nechávám delší pauzy při povelu na otočení. Potom je vše ok.Stává se to nepravidelně. Doufám že moje příspěvky zde uvedené někomu pomohly.
macohk
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 29 pro, 2013 9:08 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod jirkah » sob 25 lis, 2017 3:51 pm

Máte někdo zkušenost s dekoderem TT-F9152 od Paca pro točnu roco 35900 (TT) , viz http://usuaris.tinet.cat/fmco/turntable_en.html . Hlavně mě zajímá jestli je pomocí tohoto dekodéru možné ovládat točnu přes TrainContrloller. Dík za každou informaci.
Jirka

Tak po dlouhem testování mohu oznímit , že to možné je.
Naposledy upravil jirkah dne pát 22 pro, 2017 3:17 pm, celkově upraveno 1
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod lesak » sob 25 lis, 2017 5:14 pm

Tak po hodně dlouhé době jsem našel čas a nervy na programování točny.Podle normálního návodu to fakt nejde.Můj zde zjednodušený postup-reset,programování hlavní koleje a nakonec programování všech výjezdů a dělící linie (přepólování mostovky)(vše ostatní po montáži nepopisuji).Toto jsem opakoval celkem cca 17 krát ale pokaždé nějaký výjezd nefungoval nebo to dělalo co chtělo.Také se stalo že vše fungovalo do vypnutí napájení,pak vše znova.Ale tento postup funguje jen to prostě z nějakého důvodu nebere dekoder.Po několika hodně hodinách a dnech se nakonec tímto postupem vše podařilo a drží to naprogramované.
podle mě je to velice jednoduchý postup i pro nezkušené (mě)ale prostě tento dekoder (od LTD TT-DEC)je hodně nepovedený kousek co se týká programování.
lesak
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 27 pro, 2014 12:48 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod jamik22 » sob 25 lis, 2017 5:54 pm

Postupujj přesně dle návodu Martina na stránkách Lokopin a vše bude OK. Důležité je nastavit správně oba trimry. Jinak to nenaprogramuješ
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod lesak » sob 25 lis, 2017 7:05 pm

Ano přesně podle tohoto návodu jsem postupoval,trimy jsem seřídil ale prostě se někdy něco neuložilo ale přitom při posledním výjezdu se programování samo ukončilo takže jsem zadal správný počet.On to tam i píše že když se to nepovede tak postup opakovat ale já to musel dělat víc než 17krát a to jsem ještě mezi tím laboroval jestli dělám vše správně.Také jsem to měl dvakrát už bezvadně dokončené a vše fungovalo tak jak má ale po vypnutí a následném zapnutí napájení bylo vše totál rozhozené-což by se také nemělo stávat.Podle mě je na vině dekoder který prostě neuloží některý povel,nebo si ho uloží jinak.
lesak
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 27 pro, 2014 12:48 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod jamik22 » sob 25 lis, 2017 7:12 pm

Pokud vládneš DE nebo ENG zkus napsat o tom nekládání do LDT. Pan majitel ochotně a rychle reaguje
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod lesak » sob 25 lis, 2017 8:23 pm

A to je ten můj problém že těmito jazyky vůbec nevládnu.U většiny dekoderů a všeho není český návod ale vždy jsem si po chvíli poradil ale točna to byl kurňa oříšek.
lesak
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 27 pro, 2014 12:48 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod dmerhaut » pon 01 led, 2018 12:13 pm

Ahoj všem,
po delší době jsem programoval TT-DEC. Použil jsem ale čtyři roky starý tištěný návod. Programování mi nešlo. Po několika pokusech s programováním proti směru hodinových ručiček jsem zjistil, že to není možné. Možná triviální chyba, ale v tom starém návodu to nebylo zdůrazněno.
Až zpětně jsem stáhnul nový návod a pan Littfinski již změnil návod a je tam jasně napsáno, že programovat musíte po směru hodinových ručiček.
Poučením je, že spoléhat na staré tištěné návody není dobré. Třeba vám to pomůže :-).
Dan
http://www.1ku160.cz
N, FREMO, MGP, Digikeijs, Digitrax, TrainController 8 Gold, Tanvald-Kořenov
Uživatelský avatar
dmerhaut
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 06 lis, 2013 10:39 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod fira » sob 07 bře, 2020 1:29 pm

Mám dotaz na všetkých okrem Martina :) s tým som to už prebral.
Má tu niekto skúsenosť s programovaním dekodéru TT-DEC a točňu Roco 35900 (Fleischmann)?
A samozrejme ovládenie pomocou TC.
Ďakujem
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod jamik22 » ned 08 bře, 2020 10:29 pm

Co konkrétně potřebuješ? Co by nebylo u Martina na webu nebo by nevěděl :)
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Točna a TrainController.

Příspěvekod fira » pon 09 bře, 2020 1:09 pm

Ako naprogramovat 24 adries do dekoderu ked ma prepojku prepojenu na 24.Ide naprogramovat iba 12.Ked teda mam strucne odpovedat.
fira
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28 lis, 2007 10:05 pm
Bydliště: Šaľa

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků