WinTrack

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod pavmar » pon 15 zář, 2008 5:52 pm

radekkrupka píše:To jde celkem jedoduše. Označíš kolej (díl), od kterého chceš rovnoběžku a tlačítko Insert Parallel track (v anglické verzi) - aktivuje se pouze pokud máš vybranou kolej. Tam si zadáš odstup v mm jaký potřebuješ a na kterou stranu chceš. Případně jde zaškrtnout i možnost provést pro celý kolejový úsek...

Je to co jsi hledal?

Jinak jako zastánce češtiny bych dodal, že jsi chtěl asi spíš TIP :)


jj TiP bude dobrej :-) je to přesně co jsem chtěl už to jde díky
pavmar
 
Příspěvky: 280
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod radekkrupka » sob 20 zář, 2008 7:49 am

Prosím zkušené wintrack-áře o radu - jak tvoříte profil krajiny? Myslím tím - krajina se generuje podle položené trati...ale jak vytvořím uměle kopec, proláklinu, větší nadloží nad tunelem, ...? Nějak jsem na to nepřišel...

díky
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Dusan » čtv 25 zář, 2008 7:02 pm

Prosím o radu či tip.Jak dostanu (seženu) do WT kolejivo PECO code 55 pro plánování v enku ???
Díky předem za ochotu.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1278
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod juroH0 » čtv 25 zář, 2008 7:35 pm

Options/Simbol files/Peco N code 55-ok :wink:
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Jirka Zubek » ned 21 pro, 2008 1:49 pm

Chlapi prosím Vás, při vytváření kolejiště ve Wintracku 8 jsem asi něco pomačkal a tunel mám teď asi tak 100 metrů pod povrchem...jak ho můžu vrátit zpět?

A ještě: existuje český návod - nápověda na WT 8,který je v angl. ?
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 22 pro, 2008 8:58 am

tunel nebo tunelový portál? Klikni na všechny koleje co máš v tom tunelu (myšoklik při současném držení shift), měli by se ti všechny začervenit. Pak klikni pravím tlačítkem myši - objeví se rozbal. nabídka. Z ní vyber Darstellung (nevím jaký to má název v anglický verzi, ale je to 9. pozice od shora). V okýnku co se ti rozklikne si vyber 3D profil - a v něm máš nastavené hodnoty pro zadání výšky - v něm si to oprav. To samé udělej i v případě dalších "utopených" věcí (budovy, vlaky, terén atp...)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jirka Zubek » pon 22 pro, 2008 5:09 pm

Petr Zatrepalek píše:tunel nebo tunelový portál? Klikni na všechny koleje co máš v tom tunelu (myšoklik při současném držení shift), měli by se ti všechny začervenit. Pak klikni pravím tlačítkem myši - objeví se rozbal. nabídka. Z ní vyber Darstellung (nevím jaký to má název v anglický verzi, ale je to 9. pozice od shora). V okýnku co se ti rozklikne si vyber 3D profil - a v něm máš nastavené hodnoty pro zadání výšky - v něm si to oprav. To samé udělej i v případě dalších "utopených" věcí (budovy, vlaky, terén atp...)


Asi jsem lama,ale dle uvedeného postupu mi to nejde...nevím,kde je ten DARSTELLUNG,ale nenašel jsem žádný 3D profil...jaký by to mělo mít symbol ten Darstellung?
Domy,terén,koleje je na svém místě,jen ten tunel...nevidím ho ani v okýnku kde se vybírají koleje atd. v 3D...vidím jen zelenou placku :(
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod kvasha » pon 22 pro, 2008 7:33 pm

zkus to najit podle obrázků:

první musíš najet myší na prvek (např. kolej, tunel.portál) označit ho (kliknutím) a pak znovu kliknout, tentokrát pravým tlačítkem :-)

Obrázek

Obrázek
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Jirka Zubek » pon 22 pro, 2008 7:54 pm

Moc děkuju za všechnu pomoc,ale stejně mi to nejde...na kartě Display/Darstellung mám záložku 3D ale ne 3D -profil...mám tam jen možnost zatrhnutí " Change height of all track" a "Change of elevation comparation to actual" a to je všechno...


Nešlo by všechno nastavení nastavit zpět do továrního nastavení?
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod JBr » pon 22 pro, 2008 8:21 pm

Tohle se neda nastavit do defaultu, to je proste kolej v ramci jednoho planu. Pokud ti tam otravuje, tak je nejjednodussi ji vymazat a nakreslit znova.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 22 pro, 2008 11:08 pm

Musíš se proklikat k tomu druhému oknu co máš viz přísvěvek výše - a to se ti rozbalí, když: 1) klikneš myší na tu kolej nebo věc co s ní máš ten problém 2) pravým tlačítkem si navolíš do Darstellung/Display, a pak by se ti mělo objevit to co bylo na obrázku! Tam kde je ta tečka/kolečko - tam je zobrazena ta aktuální kolej co jsi zaklikl. Ty štráfy co jsou kolem ní, jsou spojky s ostatními kolejemi. když na ty štráfky budeš klikat myší v tom okénku, tak pro každý štráfek si můžeš zadat výšku jakou chceš.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jirka Zubek » pon 29 pro, 2008 4:53 pm

Opět musím poděkovat za trpělivou odpověď,ale musím znovu konstatovat,že uvedený postup opravy výšky mi funguje u kolejí,ale ne u tunelu! Schválně si zkuste hodit tunel na koleje a šíbovat s ním nahoru a dolů jestli Vám to půjde. Mě to teda nejde.
Zkusím program přeinstalovat, to by potom se to nastavení mělo vrátit zpět,ne?...
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod JBr » pon 29 pro, 2008 6:42 pm

Mohl bys prosim ukazat screenshot jak to vypada? Tunel (portal) by mel sedet na vysku koleje, na kterou ho posadis. Nebo jde o neco jineho?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jirka Zubek » pon 29 pro, 2008 7:21 pm

Jasně,že můžu... http://jirka1977.rajce.idnes.cz/Dokumenty/ udělal jsem jednoduchý ovál,ale pro představu to stačí...původní plán jsem smazal při přeinstalování.
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jirka Zubek » pon 29 pro, 2008 8:18 pm

Jsem trubka :oops: ..už jsem na to přišel...koleje které jsou v tunelu musí být označeny čárkovaně...sypu si popel na hlavu :wink:
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník