WinTrack

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: WinTrack

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 lis, 2014 4:39 pm

Zdar kolegové,mám drobný problém.Když chci uložit náhled plánku ve 3D,tak mi to nabídne pouze soubor bmp.Když to uložím,tak potom zaboha nemohu přijít na to,čím to otevřít. :oops: Taky je možné,že potřebný soft W8.1 nemají.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WinTrack

Příspěvekod sidlo » pon 24 lis, 2014 5:19 pm

Ve woknech je nějaký program Malování nebo tak něco. A měl by to také umět každý prohlížeč médií, ale nevím jak se ty programy jmenují. A v nouzi nejvyšší to otevřeš i internetovým prohlížečem.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: WinTrack

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 24 lis, 2014 5:40 pm

stáhni si irfanview - ten ti to veme - http://www.irfanview.cz/download.php
Já v tom upravuju fotky, je to rychlejší než photoshop...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: WinTrack

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 lis, 2014 5:42 pm

sidlo píše:Ve woknech je nějaký program Malování nebo tak něco. A měl by to také umět každý prohlížeč médií, ale nevím jak se ty programy jmenují. A v nouzi nejvyšší to otevřeš i internetovým prohlížečem.

Malování mám,ale nenačte to. :(
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WinTrack

Příspěvekod sidlo » pon 24 lis, 2014 5:47 pm

miroslav lengyel píše:Malování mám,ale nenačte to.


Tak to je dost divný. Pokud si dobře pamatuju, tak bmp byl vždy výchozí formát pro malování ve woknech. Pokud to nenačte Malování, tak může být ten problém větší.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: WinTrack

Příspěvekod stafflik » pát 28 lis, 2014 12:19 pm

Páni machři, měl bych na vás prosbu. Nenašel by se tu někdo natolik ochotný aby mi převedl ve WinTracku plán kolejiště z velikosti TT do velikosti N?? V TT sem až tak moc problém neměl. Ale v Nku to zkrátka ne a ne dát dohromady :-(
stafflik
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 08 lis, 2014 7:34 am

Re: WinTrack

Příspěvekod workous » pon 01 pro, 2014 8:35 pm

Míro měla by tam být možnost uložit jako jpg zkus to- další možnost je stiskni print screan a pak si otevři kreslení a stiskni ctrl+V a pak si to můžeš uložit jak budeš potřebovat.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: WinTrack

Příspěvekod Zlámalík » stř 22 lis, 2023 7:59 am

S dovolením oživím toto vlákno - mám problém s převodem výkresu z WinTracku verze 16 do verzí nižších, resp. do verze 8, kterou většina lidí tady asi má.

Ve verzi 16 jde dát "uložit jako" do verze 8 (i jiných). Když to udělám, ve WnTracku verze 8 to u sebe otevřu. Ale neotevře to už asi nikdo (?) jiný.
Nepomůže ani uložit jako 8, pak v osmiččce otevřít, editovat, uložit i pod jiným názvem. Já otevřu, jiný ne.
Ve verzi 16 uložit jako verzi 7, v osmiččce načíst a uložit jako verzi osm - taky nepomůže.
Vždy to hlásí "Neznámý formát souboru".

Ve verzi 8 vytvořím plánek, někomu pošlu, on to bez potíží otevře (měl jsem podezření, že přítomnost verze 16 na PC nějak dovrtá knihovny osmičky, tak ne, tím to není).

Nechápu.

Máte někdo prosím zkušenosti co s tím? Případně, byli byste ochotní se mi ozvat třeba přes SZ, že bych Vám poslal vzorek mailem na vyzkoušení? Zatím to blbne u obou dvou zde přítomných kolegů, se kterými jsme to zkoušel.

Děkuju mockrát předem!
Jirka
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1769
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: WinTrack

Příspěvekod StandaR » stř 22 lis, 2023 8:15 am

Zkoušeli jste na tom druhém PC, kde se to snaží někdo otevřít, taky nainstalovat obě verze zaráz?

Skoro jakoby spíš ta 8čka si brala něco navíc z knihoven 16tky
StandaR
 
Příspěvky: 634
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: WinTrack

Příspěvekod rchlumecky » stř 22 lis, 2023 8:16 am

hmmm ... taky bych tipoval na dovrtané knihovny, tak zkus v 8 otevřít importovaný z 16 a zároveň jeden čistý, pak dej "copy" obsahu a pak zkusit otevřít jinde.
Z toho poznáš, jestli tam nemáš nějaký "element", který starší verze neumí.
Já mám 14 a 15, případně mohu otestovat - piš SZ.
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: WinTrack

Příspěvekod Zlámalík » stř 22 lis, 2023 8:20 am

Abe: zatím ne, ale mám to u koho zkusit.
rchlumecky: dobrej tip. A případně se ozvu.
Dík oběma.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1769
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JanoH0e a 2 návštevníků