WinTrack

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Martin HO » pon 29 pro, 2008 8:31 pm

To není žádná ostuda. Spolu s tebou se to naučí i ostatní.
Martin HO
 

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 30 pro, 2008 10:36 am

Chybama se člověk učí - mě trvalo 14 dní než jsem se s Wintrackem "nějak" naučil - a doteď se furt učím!

Mimochodem, kolegové - nemá někdo a neposlal by mejlem wintrack 3D obrázek Fallerácké remízi 120176 nebo 175? Já to ve "své" verzi bohužel nemám...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod petrh » úte 30 pro, 2008 3:11 pm

dolejs.honza1 píše:http://s12.---spam---.cz/c.php?uid=76146

jem pro tohoto spamera za kulky chytit, vyklestiti a zrusit jeho ucet
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jak vytrorit kopec

Příspěvekod Pit » stř 31 pro, 2008 10:26 am

ahoj kuci prosim vas jak v tom vytvorit kopec nevite jak ja se o to marne pokousim a nic nevim kde :(
Pit
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:39 am

Příspěvekod kvasha » stř 31 pro, 2008 11:52 am

Petr Zatrepalek píše:Mimochodem, kolegové - nemá někdo a neposlal by mejlem wintrack 3D obrázek Fallerácké remízi 120176 nebo 175? Já to ve "své" verzi bohužel nemám...


Obávám se, že to nebude jen Tvou verzí. Já mám ver 9 vč. všech 6 CD s 3D modelama a tam je od Fa pouze 120 177 a 120 218. Pokud jsem se přehlédl při hledání a ty seš si jistý, že existuje na orig.CD, tak pošli název souboru a já Ti ho pošlu.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod belzeba » stř 14 led, 2009 11:06 pm

Pratele, prosim o radu. Udelal jsem si planek ve verzi 9 (mam pouze demo) a blahove jsem si myslel, ze ho cely oznacim a pomoci CTRL vlozim do verze 8, kterou mam full. Chyba lavky, nejde to. Je nejaka cesta, jak to dostat z demo verze 9 (nelze udelat save) do full verze 8 ? Diky.
belzeba
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 25 úno, 2007 4:03 pm

Příspěvekod StandaR » čtv 15 led, 2009 6:12 am

belzeba píše:Pratele, prosim o radu. Udelal jsem si planek ve verzi 9 (mam pouze demo) a blahove jsem si myslel, ze ho cely oznacim a pomoci CTRL vlozim do verze 8, kterou mam full. Chyba lavky, nejde to. Je nejaka cesta, jak to dostat z demo verze 9 (nelze udelat save) do full verze 8 ? Diky.


Asi není jiná než začít pěknw od znova...nepochoppil sem trošku pro makat v demu když máš plnou
Uživatelský avatar
StandaR
 
Příspěvky: 633
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod macik » sob 14 úno, 2009 11:14 am

belzeba píše:Pratele, prosim o radu. Udelal jsem si planek ve verzi 9 (mam pouze demo) a blahove jsem si myslel, ze ho cely oznacim a pomoci CTRL vlozim do verze 8, kterou mam full. Chyba lavky, nejde to. Je nejaka cesta, jak to dostat z demo verze 9 (nelze udelat save) do full verze 8 ? Diky.


to snad napadne každýho, že lepší do horšího nikdy nepůjde. obráceně jo.
prostě to budeš muset v ty osmičce udělat znovu, nebo si sehnat celou 9
H0 (1:87) Modely MHD, ČSAD (cz, cs, sk)
Uživatelský avatar
macik
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 26 kvě, 2008 2:41 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hansstr » ned 22 úno, 2009 2:46 pm

Ja bych mel prosim dotaz, jak je to teda s obloukovyma vyhybkama Peco Code 100 ve WinTracku. Podle Milanovych planku to tak vubec nevychazi, tak jsem z toho zoufaly. Jestli je to ve WinTracku nadefinovano spatne, tak by me zajimalo, jak tento problem odstranit. No a taky bych byl velmi vdecny, kdyby treba prave Milan mohl udelat nejake jednoduche priklady geomterie zhlavi, coz by urcite ulehcilo praci. Jako priklad davam tento odkaz geomterie PIKA. http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... arent_id=3

Diky za odpoved!
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Hansstr » úte 24 úno, 2009 4:57 pm

Nikdo? :cry:

Edit: tady davam pro porovnani fotku obloukove vyhybky Peco Code 100 SL-87 a jeji zobrazeni ve Wintracku. Vypada to naprosto totozne, takze kde je pak chyba, ze do Milanovych planku to nesedi? :(

Obrázek
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 24 úno, 2009 6:11 pm

Jestli není chyby v PECO katalogu - pokud vím, Milan čerpal geometrii z jejich katalogu a 1:1 šablon co k němu PECO dává. Tam by mohla být chybka!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hansstr » úte 24 úno, 2009 6:47 pm

Je to presne podle sablony co ma Peco na svych webovych strankach. Vse vychazi na milimetr :? Nekde se ale chyba vloudit musela. Neni mozne, ze by treba Milan chyboval? I kdyz o tom pochybuju a doufam, ze to tak neni.

Tady odkaz na tu sablonu: http://www.peco-uk.com/Downloads/SL-86,87.pdf
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Hansstr » úte 24 úno, 2009 9:15 pm

No prave i podle Milanoveho schematu mi prijde, ze vnejsi oblouk vyhybky podle nej ma mensi polomer nez podle sablony a WinTracku. Podle Houmrovych planu mi vse ale vychazi ok!

Obrázek

Myslim, ze Peco by do katalogu spatne zobrazeni vyhybky nedalo a urcite i tvurci WinTracku vi co delaji, kdyz za svou praci berou vcelku vysoke penize! Byla by skoda, kdyby Milanovy planky prisly prave kvuli tomuto vnivec :(
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod radekkrupka » úte 24 úno, 2009 9:22 pm

Zjistil jsem podobnou věc v jiném měřítku:

Oblouková výhybka BW1 Tillig v TT - geometrie je jasně napsaná v katalogu, model ve wintracku jí odpovídá, ale když si to vytisknu - např. přesnou kresbu v Autocadu a výhybku na to položím, výsledné poloměry jsou o dost větší. Řešení - výhybka je trochu "flexi" a dá se jí pomoct, celkem se ani nebrání :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Radek » úte 24 úno, 2009 9:37 pm

Milan ale - pokud vím - přesné míry nemá, takže bych věřil wintracku. Pokud bys dokázal z toho pdf tu výhybku vytisknout 1:1 a dorýsovat a doměřit chybějící údaje do Milanova schematu, dej vědět co ti vyšlo. Já sem to zkoušel podle oskenované od Houmra, ale zabralo ji to z boku, takže byly míry zkreslené, navíc jsem na práci s pc kopyto a nepovedlo se mi ji vytisknout v měřítku, tak sem to vzdal...
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník