WinTrack

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Hansstr » úte 24 úno, 2009 9:43 pm

Pokusim se udelat co bude v mych silach :wink:
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Radek » stř 25 úno, 2009 10:50 am

Jednodušší a přesnější by bylo obšlehnout to přímo s výhybky. bylo by jasno, jestli se WT dá věřit. Kdyby se tak nějakému majiteli chtělo... . :roll:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod JBr » stř 25 úno, 2009 10:53 am

Radek píše:Jednodušší a přesnější by bylo obšlehnout to přímo s výhybky. bylo by jasno, jestli se WT dá věřit. Kdyby se tak nějakému majiteli chtělo... . :roll:


Pokud mas po ruce Wintrack (ne demo, aby slo tisknout) a skutecnou vyhybku, tak neni problem si udelat planek jen s tou vyhybkou, vytisknout ji v 1:1 a pak na ni polozit vyhybku. V TT mi tohle zatim sedelo vzdy.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Radek » stř 25 úno, 2009 11:35 am

Wintrack nepoužívám (neumím, nebaví) a tak trochu sobecky a mimo toto téma doufám, že někdo do Milanova neuplného vytyčovacího schematu vnese úplné a spolehlivé údaje. Samozřejmě, kdybych si ji už dávno objednal, nemusel sem tu hloupě teoretizovat.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Houmr » stř 25 úno, 2009 1:00 pm

Možná by ti mohlo pomoci toto
http://www.peco-uk.com/Publications/pubnsturnouts.htm
Odpověď jsem myslel pro Radka.
Naposledy upravil Houmr dne stř 25 úno, 2009 1:55 pm, celkově upraveno 1
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Hansstr » stř 25 úno, 2009 1:49 pm

No vzdyt prave z teto adresy Peco cerpam. Vse sedi presne i s WinTrackem, tvymi planky, ale s Milanovymi ne.
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod Radek » čtv 26 úno, 2009 7:32 am

Houmr píše:Možná by ti mohlo pomoci toto
http://www.peco-uk.com/Publications/pubnsturnouts.htm
Odpověď jsem myslel pro Radka.

No to je super. Dokonce se to vytisklo 1:1. Díky moc.
Hansstr píše: Vse sedi presne i s WinTrackem, tvymi planky, ale s Milanovymi ne.

Pokud si pozorně přečteš Milanovy příspěvky, tak nikdy nezastíral, že s vytyčovacími schematy pro PECO je problém a že musí spoléhat na údeje, které nejsou od výrobce a které si neměl možnost ověřit.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Radek » čtv 26 úno, 2009 7:48 am

Při prvním rychlém meření střední výhybky mi vyšlo: před odbočením 107mm; za odbočením 112mm a úhel 13,5° , což při navázaní za sebe odpovídá vzdálenosti kolejí u Houmra ve skryťáku.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Hansstr » pát 27 úno, 2009 10:51 am

Jak jsem az ted objevil na modely.biz, tak polomery teto vyhybky SL-87 jsou: vnitrni 762mm, vnejsi 1524mm. To by mohlo pomoct :wink:
Hansstr
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 28 říj, 2007 7:27 pm
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 úno, 2009 12:10 pm

Hansstr píše:Jak jsem az ted objevil na modely.biz, tak polomery teto vyhybky SL-87 jsou: vnitrni 762mm, vnejsi 1524mm. To by mohlo pomoct :wink:


Nemohlo....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 úno, 2009 12:45 pm

Radek píše:Při prvním rychlém meření střední výhybky mi vyšlo: před odbočením 107mm; za odbočením 112mm a úhel 13,5° , což při navázaní za sebe odpovídá vzdálenosti kolejí u Houmra ve skryťáku.


U výhybky se středním poloměrem R914mm,mám tyto údaje 103mm/116mm/úhel 12°-zdroj kniha MIBA-Gleise und Weichen a co ted s tím :?:
Je mi jasne ,že by těžko do Wintracku dosadili špatné údaje,ale jak dál,jak dosadit správné údaje aby to sedělo 100% na těch pláncích :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jirka Zubek » ned 01 bře, 2009 9:43 am

Měl bych dotaz...dá se v WT nastavit aby se v rozbalovacím okně Choice of track zobrazovaly objekty jen daného měřítka? To rolování je šílený :shock:
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod JBr » ned 01 bře, 2009 10:37 am

Da, v tom dialogu, kde si vybiras kolejivo. Preklikni se na druhou zalozku a je to polozka Show only symbols which match to the actual scale (v nemecke verzi nevim, ale je to hned pod polozkou co ma v sobe text "3D").
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jirka Zubek » ned 01 bře, 2009 11:20 am

Super :D ...díky moc... 8)
Uživatelský avatar
Jirka Zubek
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 18 pro, 2008 12:25 pm
Bydliště: Havířov

Automatické spojení dvou konců tratě

Příspěvekod Bzz » pon 02 bře, 2009 5:05 pm

Ahoj,
seznamuji se s WinTrackem 8 a chtěl bych Vás požádat o radu ohledně automatického spojování dvou konců tratě (tlačítko Connect automatically). Když program najde nějakou možnost spojení, zobrazí se většinou na tlačítku Resume nějaké milimetry a stupně. Pochopil jsem, že to znamená, že navrhované spojení nesedí úplně na 100% a je tam nějaká odchylka. Mám návod pouze v němčině a moc jsem to z něj nepochopil (němčina není zrovna moje silná stránka).

Obrázek okna, ke kterém se se vztahuje můj dotaz: www.softbanka.cz/vlacky/wt.jpg

Nevíte prosím někdo, co znamenají hodnoty v hranatých závorkách?
Když mám na několika desítkách cm trati odchylku několik mm, podaří se mi ve skutečnosti trať takto spojit, nebo s tím budu mít problém?
Jaká je max. odchylka, kterou můžu připustit abych neměl problém se skutečným napojováním kolejí?
Co když se takových odchylek vyskytne v modelu víc? Může to být problém? Třeba na nádraží s více kolejemi a na každé koleji bude nějaká odchylka?

Omlouvám se za možná primitivní dotazy, ale s vláčky začínám a chtěl bych si vytvořit model ve WinTracku a pak ho zrealizovat a nerad bych narazil na problém, že to, co jsem si nakreslil, nepůjde zapojit.

Děkuji.
Bzz
Uživatelský avatar
Bzz
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 02 bře, 2009 4:44 pm
Bydliště: Nezamyslice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků