JMRI

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

JMRI

Příspěvekod Houmr » ned 19 led, 2014 2:46 pm

Zakládám nové téma o programu JMRI, celkem by mohlo být zajímavé pro začínající modeláře co program umí, jak ho vůbec rozjet a jak pracovat s Decoderem Pro tak i s PanelPro. Já používám DekoderPro, ale přiznám se, že se mi nepodařilo, či jsem nepochopil jak začít s PanelPro. Takže pokud má někdo praktickou zkušenost a chce se o ni podělit, zde mám možnost nám neznalím pomoci, myslím, že se jedná o velice dobré programy a jen neznalost je omezujícím faktorem, navíc v programu jsou i jiné zajímavé aplikace, které v jiných nejsou.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: JMRI

Příspěvekod Zx1974 » ned 19 led, 2014 5:39 pm

Návody jak pracovat s PanelPro jsou docela dobře zpracovány zde -> http://www.rr-cirkits.com/Clinics/Clinics.html
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: JMRI

Příspěvekod Jirka_US » ned 19 led, 2014 7:10 pm

Návody, včetně “clinics” jsou uvedeny přímo na stŕankách http://www.JMRI.org.
http://jmri.sourceforge.net/community/clinics/
Jedna z výhod JMRI je, že se jedná o volně šířený program (pri dodrzeni podminek licence), kde každý může přispět svým kouskem díla.
Jedna z mnoha možností je napříkald bezdrátové ovládání (Wifi nebo Bluetooth) aniž by bylo třeba jedné konkrétní DCC centrály, aplikace jsou šiřeny volně při dodržení příslušných licenčních podmínek a bez vetsich financnich naroku.
Další možností je nahradit “klasický řídící pult” elektronickým na monitoru (včetně stavění vlakových cest atd.), zejména u tkz.kobercových kolejišť je to poměrně elegantní řešení, aniź by bylo třeba tahat kilometry drátů a jakákoliv změna je na “úrovni” software.
Databáze dekodérů DecoderPro patrně patří k nejrozsáhlejśím, o čemź asi svědčí fakt, že tuto databázi využívá i TrainProgrammer.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 10:25 am

nevíte někdo proč nejde JMRI stáhnout za boha nejde aktivovat odkaz? Děkuji za info
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod Barbucha » sob 05 črc, 2014 10:33 am

workous píše:nevíte někdo proč nejde JMRI stáhnout za boha nejde aktivovat odkaz? Děkuji za info

Já jsem se na stánky dostal i do sekce stahování, jen jsem už nedával e-mail nutný ke stažení.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 črc, 2014 10:43 am

Já při svém modelaření volím ekonomickou variantu. Vždy zvažuji poměr cena/výkon. Např. pro návrh kolejiště používám XTrackCAD. Použití JMRI mám také v plánu, ale momentálně je to na mě moc brzy - ještě nemám co řídit. Zatím jsem se dostal jenom ke stažení programu a pročítání tutoriálů.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 05 črc, 2014 10:58 am

Ja jsem se dostal do faze uz castecne aplikace JMRI :lol: :mrgreen: Tudiz umim kreslit layout, umim ovladat vyhybky a useky :D A tim jsem asi skoncil :lol: Navestidla uz sla naprosto mimo mne. A kor navestni soustava CSD :mrgreen: A to mam tlumocnicke statnice z ANJ :lol: Jelikoz o programovani vim kulove, tak pouze mechanickym opakovanim pokynu se mi ani nepodarilo temer rozjet Dekoder Pro :D Takze tomu dam jeste chvilu cas a pomoci metody pokus omyl se to zkusim rozjet. Jinak nastupuje plan B a sice audience u mistra mpinty a prechod na TrainCo :lol: :lol: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: JMRI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 05 črc, 2014 11:01 am

workous píše:nevíte někdo proč nejde JMRI stáhnout za boha nejde aktivovat odkaz? Děkuji za info


Jakou jsi zkousel stahnout verzi? Ja pouzivam verzi 3.8 pro windows. :wink:

https://sourceforge.net/projects/jmri/f ... e/download
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: JMRI

Příspěvekod mpinta » sob 05 črc, 2014 11:18 am

workous píše:nevíte někdo proč nejde JMRI stáhnout za boha nejde aktivovat odkaz? Děkuji za info
Stáhnul, nainstaloval, otevřel... bez problémů.
Windows 7 , JMRI 3.8
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: JMRI

Příspěvekod Barbucha » sob 05 črc, 2014 11:29 am

workous píše:nevíte někdo proč nejde JMRI stáhnout za boha nejde aktivovat odkaz? Děkuji za info

Restartuj modem/router a počítač. Problém je evidentně na tvém zařízení :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 11:52 am

asi jsem fakt kopyto odeslal jsem email- potvrzovací jsem potvrdil a pořád nic odkaz mám, ale nedojde ke stahování...no nic jdu laborovat....:)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 črc, 2014 12:14 pm

Jak píše Jiri Dvoracek tak na této stránce sourceforge.net/projects/jmri/files/production%20files/ se žádný e-mail nemusí vyplňovat ani potvrzovat, normálně to jde stáhnout http://sourceforge.net/projects/jmri/fi ... n%20files/
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 12:26 pm

jj, ale nedojde k procesu stažení píše to stahování bude za 5 4 3 2 1 0 a nic nebo použite tento link ,ale ani to nepomáhá nechám to být na pondělí na jiné PC.Nejsem IT a nevím kde by to mohlo být blokované...ale díky
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » sob 05 črc, 2014 1:35 pm

Tak to bude asi chyba v PC, nedoběhl správně nějaký skript. Na jiném PC to určitě půjde. Kdyby se i to nepovedlo, tak vám to můžu poslat přes úschovnu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 1:57 pm

vzal jsem tablet a ani na něm mi to nejde......vse ostatní jde jen toto né...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků