JMRI

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 2:12 pm

Tak jsem vzal telefon a zacalo stahování přes simku, takže je nekde problem na síti :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod BohousP » sob 05 črc, 2014 2:36 pm

workous píše:asi jsem fakt kopyto odeslal jsem email- potvrzovací jsem potvrdil a pořád nic odkaz mám, ale nedojde ke stahování...no nic jdu laborovat....:)

Ten mail se zadává (a potvrzuje) jen pro zasílání informací o nových verzích, opravách a pod. Na stažení nemá žádný vliv, vše proběhlo za pár vteřin.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 3:21 pm

Takže přes telefon staženo - problém je tedy ve wifi instalace ukončena na ploše čtyři nové ikony jdu to prohlídnout :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod workous » sob 05 črc, 2014 6:35 pm

Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín… tak teda nic moc :D pro mne to není je to nějak uživatelsky nepřátelské - vracím se k panu Freiwaldovi a mé légalně koupené verzi Rocomotion ....tam se to pěkně všechno maluje a edituje... jen tam chybí ty funkce ze SIlver edition, se kterými dělá ty kouzla Martin PInta na svém úžasném webu....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 05 črc, 2014 6:42 pm

workous píše:Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín… tak teda nic moc :D pro mne to není je to nějak uživatelsky nepřátelské - vracím se k panu Freiwaldovi a mé légalně koupené verzi Rocomotion ....tam se to pěkně všechno maluje a edituje... jen tam chybí ty funkce ze SIlver edition, se kterými dělá ty kouzla Martin PInta na svém úžasném webu....


Panel Pro je celkem v pohode, krome navestidel :lol: Decoder Pro je pro normalniho cloveka zatim jen tezce pochopitelne :lol: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: JMRI

Příspěvekod Jirka_US » sob 05 črc, 2014 8:23 pm

Jiri Dvoracek píše:
workous píše:Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín… tak teda nic moc :D pro mne to není je to nějak uživatelsky nepřátelské - vracím se k panu Freiwaldovi a mé légalně koupené verzi Rocomotion ....tam se to pěkně všechno maluje a edituje... jen tam chybí ty funkce ze SIlver edition, se kterými dělá ty kouzla Martin PInta na svém úžasném webu....


Panel Pro je celkem v pohode, krome navestidel :lol: Decoder Pro je pro normalniho cloveka zatim jen tezce pochopitelne :lol: :mrgreen:

ad CSD navestidla. Nejsem si jisty jestli prechod k TC vyresi tento problem nebot pokud se nic nezmenilo za poslednich par tydnu, tak si nepamatuji, ze by TC mel primou podporu navestidel CSD nebo to zatim nikdo neprozradil. Vzhledem k tomu, ze americka navestni soustava (max.6 svetel) ma blize k te ceske (max. 4 svetla + bila, tedy celkem max.5 svetel) nez nemecka k te ceske (neni to uplne presne, ale snad toto zjednoduseni je prijatelne), tak bych ocekaval, ze v JMRI to bude jednodussi. Krome toho neni treba HW resit kmitave svetlo, softik si s tim poradi.
1) jaky dekoder navestidel pouzivas ?
2) mas vytvorenou tabulku navestidel (prirazeni adres jednotlivym navestidlum, respektive svetlum) podobne jako u vyhybek ?
3) vytvoreni vazeb tj. detekce obsazeni koleji, postaveni vyhybek, zavislost jednotlivych navestidel na sobe si musi clovek vytvorit sam, to za cloveka nikdo neudela at uz pomoci diod, TTlL logiky nebo naprogramovanim v JMRI nebo TC. Netvrdim ze to nelze udelat "automaticky", ale zatim se tim nikdo ve verzi CSD "nepochlubil"....
4) Myslim, ze se snazis vyuzit nastroj ("tool"), ktery tyto zavisloti dokaze vygenerovat, ale jen podle americkych pravidel, coz je podle me preci jen trochu "fuska" to predelat na CSD. Proto pokud clovek s JMRI zacina pak je lepsi jit cestou 3.
5) Pokud cloveku nevyhovuje ani jedna varianta, tak ma stale moznost si to vytvorit sam podle sveho s vyuzitim prislusnych knihoven, coz u uzavreneho systemu asi dost obtizne, pravdepodobne to ale neni tvuj pripad.

ad DecoderPro: Vzhldem k tomu, ze databazi dekoderu JMRI vyuziva i TC, tak dokud bude platit tato praxe, tak bych ocekaval, ze DecoderPro bude mit vzdy "novejsi" databazi uz jen vzhledem k cetnosti aktualizaci.
DecoderPro je dle meho nazoru pomerne jednoduchy a intuitivni nastroj, proto moc nerozumim v cem je problem. Vysvetloval jsem to zaku zakladni skoly a nemel s tim potize, tatinek trochu ano...., pravdepodobne diky silnemu vlivu "oken"....
DecoderPro lze otevrit nekolika zpusoby:
1) jako samosttatnou aplikaci DecoderPro.
2) primo z PanelPro, nabidka Tools - Programmers- Service-Mode Programmer, tedy 2 kliknuti, mene snad ani neni mozne. Pak bud necham vycist dekoder a dostanu nabidku dekoderu nebo si vyberu dekoder sam a kliknu na nabidku "Open Programmer". Tezko to muze byt jednodussi....
3) jsou jeste dalsi moznosti, napr. pouziti "Roster" tedy ze seznamu lokomotiv.
Pokud clovek necemu nerozumi, staci se zeptat zde nebo na JMRI foru, zvlaste pokud neni anglictina problem. Jinak muze clovek stravit hledanim spoustu casu, ale "tutorialy" pro zacatecniky jsou celkem bezne, vcetne "jak nato" nebo "krok po kroku" (v JA). Proto si myslim, ze je celkme zbytecne "odsoudit" software jen proto, ze nema "klasicke" ovladani ala "okna".
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 06 črc, 2014 7:35 am

Jirka_US píše: Proto si myslim, ze je celkme zbytecne "odsoudit" software jen proto, ze nema "klasicke" ovladani ala "okna".


Klidek, Jirko, klidek. Nikdo nic "neodsoudil" a ani nenapsal, ze je to spatny software :lol: :lol: :mrgreen:

To, ze je neco z oblasti vypocetni techniky snadnejsi vysvetlit zaku zakladni skoly je vzhledem k tomu, co bylo za nas a co je ted pochopitelne :lol: Kdybych tomu zakovi zase ja ukazal T602 a nebo C602, tak by na to taky cumel :mrgreen: Tim, ze se mi temer ani nepodarilo otevrit DekoderPro jsem mel na mysli, ze jsem ho radeji ani nezkousel otevrit a ne, ze to nejde :mrgreen:
Je pravda, ze tutorialy pro zacatecniky a navody jsou dobre a podle nich jsem se naucil kreslit, ovladat vyhybky a useky. :wink: Jenom bych poprosil, aby se tady neresilo, zda je lepsi JMRI a nebo TC, to at si kazdy zhodnoti a vybere :wink:

Jinak navestni soustavu pouzivam Scom a ND4. :P
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: JMRI

Příspěvekod workous » ned 06 črc, 2014 11:25 am

Jirka má pravdu každému vyhovuje něco...:)já to taky neodsuzuji jen to není pro mne.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod Jirka_US » ned 06 črc, 2014 1:12 pm

Jinak navestni soustavu pouzivam Scom a ND4

Pokud nastavis na dekoderu stejnou adresu jako pro vyhybku (libovolnou, ktera je na kolejisti) a prehodis ji tak ti to funguje nebo ne ? Tedy pri prehozeni vyhybky se zmeni i navest ...
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 06 črc, 2014 4:47 pm

Jirka_US píše:Pokud nastavis na dekoderu stejnou adresu jako pro vyhybku (libovolnou, ktera je na kolejisti) a prehodis ji tak ti to funguje nebo ne ? Tedy pri prehozeni vyhybky se zmeni i navest ...


Vyzkousime a uvidime :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: JMRI

Příspěvekod workous » ned 06 črc, 2014 6:40 pm

Jirko US dají se někdě natáhnout zkušební data nějaký test layout? Dík za info
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: JMRI

Příspěvekod BohousP » ned 06 črc, 2014 7:23 pm

Jiri Dvoracek píše:
Jirka_US píše:Pokud nastavis na dekoderu stejnou adresu jako pro vyhybku (libovolnou, ktera je na kolejisti) a prehodis ji tak ti to funguje nebo ne ? Tedy pri prehozeni vyhybky se zmeni i navest ...


Vyzkousime a uvidime :lol:


Podívej se na stránky k Lokopinovi. Má tam slušně popsané řízení ND4 pomocí Traincontrolleru. Ty v podstatě do ND4 posíláš čtyři příkazy - volno, stůj, jízda odbočkou a např. přivolávací návěst (nebo Posun dovolen). Volno a jízda odbočkou se modifikují už v ND4 podle aktuálních následujících návěstí a výhybek, to nemusí řešit ani TC, ani JMRI Panel.
http://lokopin.wz.cz/digital/navestidla1.htm#nd4
http://lokopin.wz.cz/digital/navestidla2.htm
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: JMRI

Příspěvekod Jirka_US » sob 12 črc, 2014 1:42 pm

workous píše:Jirko US dají se někdě natáhnout zkušební data nějaký test layout? Dík za info

Samozrejme zde je navod krok po kroku vcetne pouzitych souboru. Navod je udelan tak, ze k tomu snad neni ani treba JA.
http://www.quaker-valley.com/CTC/JMRI_P ... orial.html
a seznam dalsich navodu:
http://www.jmri.org/community/clinics/
Na youtube jsou rovnez navody/postupy. Myslim, ze toho je docela dost a celkem srozumitelne, alespon pokud se tyka ovladani vyhybek, navestidel, staveni vlakovych cest. Pokud clovek potrebuje "vyssi uroven" jako napr. jizdni rady atd. tak je samozrejme treba vice studovat. Navic u JMRI pokud clovek ma nejaky novy pozadavek na funkcnost, zlepseni atd. ma moznost o to pozadat team vyvojaru JMRI, coz si myslim, ze je lepsi nez si "stezovat", ze to nebo ono to neumi/nefunguje.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod Jirka_US » čtv 14 srp, 2014 4:12 am

animace DecoderPro, tedy navod jak nato:
http://www3.telus.net/public/ulvestad/D ... Demos.html
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod BohousP » čtv 14 srp, 2014 8:57 am

TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků