Online katalog modelů

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » pon 15 říj, 2012 12:30 pm

Jirka_US píše:...Proto by taková databáze měla umožňovat export dat ve formátu TXT, CSV, DBF, MDB atd....


To je vybornej napad, zaradim na todo list :)
Ad zabezpečení heslem a e-maile, tak mi to příde ideální, e-mail si člověk snadno pamatuje a heslo už snad udrží v hlavě. Zajímá mě jak je to s tím pravním hlediskem ?
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » sob 21 úno, 2015 4:43 pm

Rok se s rokem sešel a po více než dvou letech je možno bilancovat :)
Online katalog, dle mých zkušeností opravdu není pro všechny, za ty dva roky si nenašel tolik uživatelů, kolik jsem naivně očekával.

Rád bych se pokusil projekt "vzkřísit", ale bez vás to nepůjde. Máte nápady/kritéria, která kdyby stránka splňovala, jste ji využívali k evidenci modelů? Nebo je to slepá kolej? :D

Pořád je platný ukázkový účet na vyzkoušení:
email: demo
heslo: demo
Zde odkaz: http://katalog.emen.cz
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod jali » pát 06 bře, 2015 8:27 pm

ja si myslim, ze by bylo potřeba k tomu udelat offline verzi. Jednak se muze stat, ze nekde na burze potrebuji porovnat svůj model a zrovna nemam internet. Další věc je, ze bych minimalne chtěl mit moznost udelat si svoji lokalni zalohu dat. Nakonec nikdy není jiste, jak bude online projekt dlouho fungovat, to co mam doma mam na porad. Samozrejme operacni systémy se vyvijeji a nikdo nemůže zarucit, ze soucasny program mi bude fungovat i ve Windows 20... Takze při nejhorsim si proste uchovam stary pocitac, na kterem mi to pujde, znam dost lidi, kteří jiz dnes oprasuji nejaky stary program a nemaji nebo nechteji za nej modernejsi nahradu.
Jinak projekt se mi libi, rozhodne bych ještě popremyslel nad bezpecnosti, každý by mel mit moznost urcit které karty zverejni a jestli je zverejni jen nejakemu konkretnimu uzivateli nebo vsem. Na burze se setkam s nekym konkretnim, vymenime si uzivatelska jmena a navzajen si zviditelnime sve modely nebo třeba jen kategorie - vozy nebo lokomotivy a podobne. Budu presne vedet komu jsem dal pristup a kdykoli ho zase mohu zrusit.
Dále by bylo super udelat nejaky poptavkovy systém. Chybi mi konkretni model, ke kteremu zadam co nejvíce informaci, které o nem vim. Toto se zverejni bud vsem nebo třeba jen registrovanym, tem by také mohla prijit zprava, ze ten konkretni model někdo poprava. Uplne stejne by se mohla udelat nabídka prebytecnych modelu. V pripade uskutecneni vymeny, prodeje nebo podobne by si pak uzivatele mohli vymenit vyplněnou kartu daného modelu.
Urcite by každý mel mit moznost menit nabidkove seznamy, napr. meritko a podobne. Spousta sbira jen jednu velikost, tak není potřeba mu stále nabízet dlouhy seznam.

vzhledem k tomu, ze uz existuje pomerne slusny offline program, zkusil bych popřemýšlet o nadstavbe tohoto programu. Jednalo by se o vymenu dat mezi online a offline systémy. Uzivatel by si zvolil, který systém je hlavni a kterym smerem se data budou replikovat. v online verzi doplnit systém poli podle tohoto programu, protože tam je to jiz dobře nastavene a naopak do programu pridat export import.
jali
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 09 lis, 2014 6:07 pm
Bydliště: Velké Svatoňovice

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod MN1458 » stř 21 úno, 2018 11:55 pm

Po delší době, to ten čas letí, jsem se opět k projektu vrátil.

V brzké době plánuji zapracovat tyto úpravy:
    - možnost označit model jako "k prodeji"
    - možnost povolit/zakázat zobrazení i veřejné části sbírky konkrétnímu uživateli
    - možnost povolit/zakázat přihlášeným uživatelům modely ve sbírce komentovat, nejen hodnotit

Ještě jednou přípomínám možnost si vše, co je zatím veřejně dostupné, vyzkoušet.

email: demo
heslo: demo


Zde odkaz: http://katalog.emen.cz

Budu rád za jakékoliv poznatky :lol:
MN1458
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11 říj, 2012 1:30 pm

Re: Online katalog modelů

Příspěvekod jali » čtv 22 úno, 2018 10:54 am

Dobra zpráva !!

tak jsem zvědav, jakým směrem se vývoj posune, držím pakce.
jali
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 09 lis, 2014 6:07 pm
Bydliště: Velké Svatoňovice

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků