Simulátory

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » pon 10 srp, 2020 6:27 am

jo,vlaky změním na posun a uklízím na koleje bez čísla ale je to docela honička najít pak delší vhodnou kolej když to není motoráček, to je vidět i u nás v Nymburce, stojí třeba 2 elefanti u sebe, dvě reginy a osmsetdesítka vedle zbrojení těsně na sobě.Mám to rád :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » čtv 04 lis, 2021 7:49 am

Dotaz, co znamená příkaz AS? Děkuji
Přílohy
16360120660512045554998543907242.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod TT-Tom » čtv 04 lis, 2021 7:03 pm

elvis.jarous píše:Dotaz, co znamená příkaz AS? Děkuji


Je to “Automatické Stavění” stále stejné vlakové cesty od zvoleného návěstidla znovu a znovu. Je to něco ve smyslu zapojení návěstidla do autobloku.
Ruší se na stejném místě menu “AS <“ nebo “RC”
TT-Tom
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 črc, 2015 5:06 pm

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » pát 05 lis, 2021 5:10 am

A dá se udělat když potřebuju aby dva vlaky OS zastavily na prvním nástupišti, aby mi to nehlásilo že je ohrožen nástup toho a toho vlaku? Aby jako že zastavily lokomotivami před.sebe a vznikla.tam.mezera? Nebo to prostě mám stavět na jiný nástupiště a nebo pozdržet příjezd nějakým trikem?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod cipisekmp » sob 06 lis, 2021 8:46 am

Ahoj. Me treba dost drazdi neco co nemohu moc ovlivnit. Napr kdyz me vjizdi spozdeni vlak do meho useku a tudiz mu vychazi krizovani nekde jinde. Kdyz to udelam, tak me to penalizuje, ze vlak ktery nema ve vyhybne stat stoji protoze jsem mu tam dal krizovani. Kdyz bych nechal krizovani tam kde ma byt, tak zas zbytecne budu zvysovat spozdeni vlaku ktery bude cekat na ten spozdeni.
Jinak rychlost vlaku se da ridit procenty pokud neni ve stanici (pravym tlacitkem na cislo vlaku jedouciho po trati). Je obcas na tipnuti, ktery vlak dojede do stanice prvni tak aby stal bliz k vypravni budove. Jinak to prave haze hlasku o ohrozeni cestujicich.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Simulátory

Příspěvekod TT-Tom » sob 06 lis, 2021 8:50 am

Tohle hlášení nastane, když vlak zastaví ve stanici mimo ostrovní nástupiště a cestující by museli vystupovat přes koleje směrem k výpravní budově a na/přes koleje mezi tím prvním vlakem a VB přijede jiný vlak.

‘Trik’ na to je stejný jako ve skutečnosti :
- zastavit jeden vlak u ostrovního nástupiště (pokud existuje)
- vlaky musí při příjezdu do stanice obsazovat nejdříve koleje nejblíže k VB (při odjezdu už to program nekontroluje)
- druhý vlak musí být zdržen u vjezdu (nebo zpomalen cestou v předchozím úseku)
TT-Tom
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 črc, 2015 5:06 pm

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » sob 06 lis, 2021 1:04 pm

Jedná se mi o Nymburk, rodnou hroudu :mrgreen: zkusim tu rychlost snížit. Ale ve skutečnosti to není nic neobvyklého, první nástupiště jsou 3 dopravní koleje a na tý kratší věčně stojí 810 nebo 811, ešus do Poříčan. a někdy stojí os za výpravní budovou v pravo a předjíždí ho rychlík který jede vedle něj a staví taky v Nymburce ale před budovou. to jsou věci :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Předchozí

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků