Simulátory

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Simulátory

Příspěvekod Houmr » pát 05 říj, 2012 6:11 am

Možná to bude někoho zajímat. Různé simulace řízení dopravy. Třeba někdo ví i o jiných :?:
http://softikon.wz.cz/
http://brnosim.wz.cz/
http://vypravci.com/simulator.html
http://erwes.michalhanzlik.cz/
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Simulátory

Příspěvekod cipisekmp » ned 15 črc, 2018 1:55 pm

Ahoj, kdyz nemam co na praci tak misto pozorovani krtku hraju multikon. Dostal jsem se do prekerni situace a nevim jak z ni ven.
Ve stanici Tuhan na 3K mam nakladni vlak PN67223 o delce 640, ktery potrebuje lokomotivu na postrk. Tratova kolej ma ale jen 650m takze se me nedari tam dostat zadnym zpusobem lokomotivu. Nejde na tu kolej postavit posunova cesta. Podle me je to delkou vlaku ktery na ni stoji a jen malou mezerou 10m na konci koleje. Jak stim vybehnout? Vlak bez postrku neodjede a postrk tam nemozu dostat.
Diky za pomoc Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Simulátory

Příspěvekod Myšpulín » ned 15 črc, 2018 4:52 pm

cipisekmp píše:Ahoj, kdyz nemam co na praci tak misto pozorovani krtku hraju multikon. Dostal jsem se do prekerni situace a nevim jak z ni ven.
Ve stanici Tuhan na 3K mam nakladni vlak PN67223 o delce 640, ktery potrebuje lokomotivu na postrk. Tratova kolej ma ale jen 650m takze se me nedari tam dostat zadnym zpusobem lokomotivu. Nejde na tu kolej postavit posunova cesta. Podle me je to delkou vlaku ktery na ni stoji a jen malou mezerou 10m na konci koleje. Jak stim vybehnout? Vlak bez postrku neodjede a postrk tam nemozu dostat.
Diky za pomoc Cipisekmp.

Tenhle mne moc nenadchl, takže nevím, ale co ten postrk přivěsit už v některé předchozí stanici s delšími kolejemi?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Simulátory

Příspěvekod look23 » ned 15 črc, 2018 7:02 pm

cipisekmp píše:Ahoj, kdyz nemam co na praci tak misto pozorovani krtku hraju multikon. Dostal jsem se do prekerni situace a nevim jak z ni ven.
Ve stanici Tuhan na 3K mam nakladni vlak PN67223 o delce 640, ktery potrebuje lokomotivu na postrk. Tratova kolej ma ale jen 650m takze se me nedari tam dostat zadnym zpusobem lokomotivu. Nejde na tu kolej postavit posunova cesta. Podle me je to delkou vlaku ktery na ni stoji a jen malou mezerou 10m na konci koleje. Jak stim vybehnout? Vlak bez postrku neodjede a postrk tam nemozu dostat.
Diky za pomoc Cipisekmp.


Co tu soupravu trochu zkrátit. Samozřejmě předtím si to uložit, kdyby se to nepovedlo.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Simulátory

Příspěvekod cipisekmp » pon 16 črc, 2018 5:04 pm

Ahoj, no ona je tam funkce nouzove zkraceni vlaku ale krom toho ze to sebere body tak je to nezeleznicni nebot on se vlak zkrati, ale nikde zadny vagon nezustane takze se to jen "ojebe". Hledam kulantni oficielni reseni prekerky.
Co se tyce pridani lokomotivy o stanici drive, tak to neni mozne nebot Tuhan je prvni stanici za mistem kde ten vlak vjel na mnou rizeny usek a dalsi veci je to, ze mam odehranych asi 24hod modeloveho casu a ten vlak uz tam tvrdne hooooodne dlouho nez me dojela posunova lokomotiva kterou sem mohl na soupravu pripojit, takze se me nechce vracet buh vi kam.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » pát 07 srp, 2020 12:48 pm

zdravím,
potřebuju poradit: co mám dělat když přijede nákladní vlak, mašina se pošle do místa podle pokynů třeba do DPOV, Číslo odstaveného vlaku se změní na červený obdélník a po čase je tam jen čára obsazené koleje. Když tam pošlu lokomotivu Z1* která mimo jiné nevím k čemu je dobrá a jak ji používat tak se na posunovaném díle nebo vozů určených asi k posunu, objeví přes kolej šipka, doleva, zkoušel jsem dát mašinu z druhé strany ale nějak nevim co to po mě chce. Návod jsem jaksi nikde neobjevil
děkuji za pomoc.
ps zakoupený trainsimuláto 2017 nám nejde hrát protože naše sestavy na něj nestačí a tak alespoň místo večerních kravin v tv děláme dispečera :mrgreen: a mě osobně to hrozně baví
Přílohy
vlaky.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod look23 » pát 07 srp, 2020 6:31 pm

Z1 je záloha.
Pokud se jedná o 48083, tak je to něco jako osobní vlak a má tam jen technologickou přestávku.
Kolín moc neznám, ale můžu doporučit: Plzeň - Cheb staré provedení, uzel Ústí nad Labem.
Pro Brno je lepší program a to simulátor Brno odkaz a uvidíš, tam i řazení kdyby jsi se chtěl kochat.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » pát 07 srp, 2020 8:34 pm

Nejedná se o ten vlak ale jedná se o pár kolejí níž jednu z těch červených čar.Jeden vlak přijel, dle pokynů se mašina odvedla do dpov a šmitec. Číslo vlaku se po čase změnilo na červený obdélník bez čísla a pak už jen červená čára....
To že jsi vlaky dávají přestávky, střídání v Ksn to vím.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 08 srp, 2020 6:59 am

Ahoj,
Z1 je záloha. Vlak se po odjezdu LOKO změní na posun. Záloha ho vytáhne na výtažnou kolej ( pod 38A) kde se předá obsluha na pomocné stavědlo 1 a vlak se roztřídí.
Taky mi to nejdřív vrtalo hlavou. Podle mě jsou ty tři trvale obsazené koleje jsou třídicí nebo odjezdové koleje ze Seřaďovacího nádraží. Při obsluze z PST ( třídění ) se u nich objeví vpravo (od SN) posunové cesty.
I po odjezdu vlaku, zůstanou obsazené. Nejdřív jsem to chápal, že tam zbude nějaká zátěž, připravena pro další vlak. Ale posun “projede”, takže jsou pouze trvale blokované, i když prázdné, aby nesikovny dispečer ( výpravčí) nezasekal seř. nádraží.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » sob 08 srp, 2020 7:04 am

Díky moc a moc, co nejdříve vyzkouším a jenom se ta souprava posune třeba tou Z1 a je pak k tomu ještě něco nastavit, poklikat něco někde? A ano, přes ty červené koleje lze posunovat bez problémů. :mrgreen:
Z1 se stala součástí vlaku a posouvá se celý tedy díl, a teď jsem jej převeksloval na tu 38a a co teď? Omlouvám se že to neznám.
Přílohy
posun.jpg
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 08 srp, 2020 11:33 am

Mas to na blby koleji, ne 38A, ale ta Kusá pod ní je výtah. Preposunuj, zálohu musíš mít na pravé straně.
Pak klikni na tu ptačí budku s jedničkou, rozbalí se menu. Je to pomocné stavědlo PST , a ty předáš ovládání. Teď nevím z hlavy přesně, ale myslím, hned první volbou. Poté se spustí i třídění vozů. Koleje se probarví (tuším modře) a objeví se míra, kde se odečítá čas.
Po roztřídění vozu zůstanou koleje probarvené a musíš si převzít ovládání zpět. Opět přes PST, asi druhy Radek menu. V případě, že potřebuješ třídění přerušit (u jiných simulátoru p. Konráda - Ústí, Bohumín- se kříží s vlakovými cestami), pouzijes další volby menu PST.
Neomlouvej se, bohužel některé věci v návodu nejsou ( třeba ty obsazené koleje) a člověk musí postupovat systémem pokus - omyl.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » ned 09 srp, 2020 5:38 am

takže po přesunutí na výtažnou kolej, tu správnou :mrgreen: kliknu na boudičku, dám PST, několik kolejí hezky zmodrá a je vyřízíno, vlak je spolknut a za čas je Z1 vyflusnuta zpět. Menu boudičky má dvě funkce, PST a VYVOLAT nebo tak něco.
Ještě to vyfotím, moc díky Michale :wink:
včera při lepení rámu kolejiště jsem si to právě vyzkoušel a ještě mi tam přijel vlak, z něj odstoupila mašina která čeká na jiný vlak a pak tam je ještě z jinýho vlaku taky odstoupená a ta že v info řádku má bejt LV ale to taky nevím jak udělat. Až na to narazím, blejsku a poprosím pak o radu. zatím moc díky.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 09 srp, 2020 8:15 am

Lv potřebuje přidělit číslo. Kliknutím v menu u vlaku se buď přidělí automaticky ( když má vlak určenou trasu) nebo u **** lokomotivy je nutno po kliknutí na číslo v menu vybrat stanici kam má vlak jet. To se používá především u traťových simulátorů (např. Plzeň-Cheb před rekonstrukci při návratu postrku z Kynžvartu do Lipové nebo Svojšína).

Když jsem zkoušel Brno, naštvala mě blokovaná výhybka na vjezdu do SN Maloměřice ze severu. Po průjezdu vlaku zůstala obsazena část koleje a nereagovala na nic.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Simulátory

Příspěvekod JaroHo » ned 09 srp, 2020 6:24 pm

díky díky, už to jede snad zatím vše jak má.Procenta vlevo znamenají úspěšnost? A to modrý pod tím je co za hausnumero? Jinak zatím už mě nic nepřekvapilo. Jen se začínají objevovat osobní vlaky který je potřeba někam uložit, protože odjíždí až ráno, což nebylo :mrgreen: Ale zatím mi to jde
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Simulátory

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 09 srp, 2020 8:58 pm

Jo, jak se dostaneš pod 100 % jsi bez prémií :D :D , naštěstí jsou třeba za PLM bonusové body.
Modře je odehraný čas - minuty. Těch vlaků moc nebude, kdyžtak je změň na posun a ulož, ať neblokuji dopravní koleje. Jen si hlídej čas odjezdu ať je stihneš ráno přistavit včas.
PS: když selžou všechny vlastní nápady ke zprovoznění, je na čase přečíst návod k obsluze. :lol:
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků