Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 30 říj, 2011 11:47 pm

tak místo stavbě kolejiště se budu asi věnovat programu :lol: . uvidíme jak bude čas to vše skloubit dohromady ( práce, dítě, kolejiště a program). snad se s tím nějak poperu
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Rudolf » pon 31 říj, 2011 7:25 am

Myslím si, že programovat tuto evidencio klasickým způsobem je škoda práce. To si ale prosím neber osobně :-)

Já jsem nainstaloval databázi Mysql, k tomu PHP a Apache. Na windows se to dá stáhnout a nainstalovat najednou, na Linuxu je to součástí instalačního média. K tomu se nainstaluje redakční systém Drupal. A pak stačí cca 2 hodiny práce a základní evidence je hotová a pkamžitě použitelná ...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 31 říj, 2011 7:28 am

Chybí ti tam dost podstatná kolonka - a tou je DCC adresa mašiny! Pak třeba i pořízovací cena - aspon já si jí tam píšu abych měl přehled když bych to časem chtěl prodat...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 31 říj, 2011 7:38 am

Rudolf píše:Myslím si, že programovat tuto evidencio klasickým způsobem je škoda práce. To si ale prosím neber osobně :-)
Já jsem nainstaloval databázi Mysql, k tomu PHP a Apache. Na windows se to dá stáhnout a nainstalovat najednou, na Linuxu je to součástí instalačního média. K tomu se nainstaluje redakční systém Drupal. A pak stačí cca 2 hodiny práce a základní evidence je hotová a pkamžitě použitelná ...

Nevím, nesouhlasil bych. Já rozhodně nemám v úmyslu na svém počítači provozovat apache server a další věci abych jednou za měsíc koukl do evidence. Na tohle je takový prográmek jak dělaný :)

Petr Zatrepalek píše:Pak třeba i pořízovací cena - aspon já si jí tam píšu abych měl přehled když bych to časem chtěl prodat...

Cenu tam má od začátku?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Rudolf » pon 31 říj, 2011 10:59 am

radekkrupka píše:
Rudolf píše:Myslím si, že programovat tuto evidencio klasickým způsobem je škoda práce. To si ale prosím neber osobně :-)
Já jsem nainstaloval databázi Mysql, k tomu PHP a Apache. Na windows se to dá stáhnout a nainstalovat najednou, na Linuxu je to součástí instalačního média. K tomu se nainstaluje redakční systém Drupal. A pak stačí cca 2 hodiny práce a základní evidence je hotová a pkamžitě použitelná ...

Nevím, nesouhlasil bych. Já rozhodně nemám v úmyslu na svém počítači provozovat apache server a další věci abych jednou za měsíc koukl do evidence. Na tohle je takový prográmek jak dělaný :)


To je samozřejmě věc názoru.

U mě byl vývoj takovýhle (databázi mám nejen na modely ale i knihy, články a jiné pro mě zajímavé věci okolo železnice):

1. Databáze napsaná v C + mysql - skvěle funkční, dlouhá doba vytvoření, velmi !!! těžká údržba, pokud se po delší době provozování dělají nějaké úpravy i když kód byl komentovaný.

2. Databáze napsaná v php + apache + mysql - funkční, doba vytvoření mnohonásobně nižší než varianta 1, dlouhodobě ale také těžká údržba ze stejných důvodů.

3. Databáze v redakčním systému Drupal + php + apache + mysql - po naučení drupalu (což se hodí i na jiné využití) je doba vytvoření velmi malá (hodiny), velmi jednoduchá údržba a úpravy i po delší době provozu. Naprosto triviální přidání např. další sestavy apod.

Je to v podstatě o čase, který chce člověk věnovat programování a údržbě býsledného programu. Při dnešním výkonu počítačů o instalaci apache + php + mysql v podstatě nevím.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod JBr » pon 31 říj, 2011 12:11 pm

Ve vsi ucte, Rudolfe, ty ale nejsi BFU jako je hadam vetsina uzivatelu tady na foru :)

Bezny uzivatel nechce stahovat, experimentovat a nekolik dni se neco ucit (treba takovy klasicky konflikt Apache vs. Skype, to je vec na kterou normalni uzivatel nema sanci ani prijit). Je pro nej snazsi neco hotoveho stahnout, rozbalit a jednim klikem spustit. Osobne mam zkusenosti jak s vyvojem klasickych aplikaci (Java, .NET, kdysi Delphi), tak s webovymi (klasicke weby i webova cast masivniho intranetoveho firemniho IS) a kdyz bych byl postaveny do situace volby, tak bych podobne jako mizl zacal psat klasicky program (pokud bych si tedy nevystacil s Excelem). O nejakem webovem reseni ma imho smysl premyslet az ve chvili, kdyz bych treba mel doma pocitac, ktery bych mohl vyuzit jako server a vse potrebne by bezelo na nem.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 31 říj, 2011 12:49 pm

Kluci vím, že to je věc názoru. Určitě je jednoduší vést evidenci v Excelu, ale proč nezkusit něco co bude vypadat jako profesionální evidenční program, který je jednoduchý pro laika. JBr to myslím napsal přesně jak to je mezi většinou uživatelů. Pokud se mi povede vývoj dotáhnout do konce, tak nečekám, že s tím budou všichni spokojení. Vždy se najde někdo, kdo by to určitě udělal líp než já, ale už má před sebou nějakou předlohu programu s které může čerpat.

Pro začátek už mám hotovou plně funkční Evidenční kartu modelu. Myslím že z obrázků bude vše patrné jak to funguje.
Přílohy
Karta_modelu_vyplnenai.jpg
Vložíme obrázek tlačítkem v obrázku a klikneme na červené tlačítko. tím se zobrazí tato karta.
Karta_modelu_vyplnenai.jpg (41.31 KiB) Zobrazeno 5485 krát
Karta_modelu_aktualizace.jpg
Při kliknutí na zelené tlačítko se zobrazí zaškrtávací políčka. Při zaškrtávání políček se zobrazí políčko do kterého jde psát
Karta_modelu_aktualizace.jpg (46.3 KiB) Zobrazeno 5485 krát
Karta_modelu.jpg
základní karta při otevření
Karta_modelu.jpg (36.11 KiB) Zobrazeno 5485 krát
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 31 říj, 2011 1:09 pm

Tohle vcelku splňuje moje představy!

Jen drobnou připomínku:

Technická data
Hnaná dvojkolí?

A ten oblouk bych pojmenoval "minimální radius" nebo tak něco, zdá se mi to dlouhé. Ale to už je detail.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 31 říj, 2011 1:18 pm

radekkrupka píše:Tohle vcelku splňuje moje představy!

Jen drobnou připomínku:

Technická data
Hnaná dvojkolí?

A ten oblouk bych pojmenoval "minimální radius" nebo tak něco, zdá se mi to dlouhé. Ale to už je detail.


Děkuji za připomínky. Jak píše fulda : za gramatiku může má učitelka češtiny :)

Ten oblouk jsem tam schválně dal v tomto znění aby to bylo vše co nejjasnější o co se jedná. Při pohledu na položku Minimální rádius by někoho nemuselo hned trknout, že se ve skutečnosti jedná jen o průjezd obloukem. Na druhou stránku ten rádius je přeci jenom techničtější. Není problém změnit.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dnovy » pon 31 říj, 2011 1:23 pm

Ještě bych , pokud můžu radit ocenil možnost vytváření skupin.

Např. Parní loko, Dieslové loko, osobní vozy a pod...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 31 říj, 2011 1:35 pm

dnovy píše:Ještě bych , pokud můžu radit ocenil možnost vytváření skupin.

Např. Parní loko, Dieslové loko, osobní vozy a pod...

Toto je pouze Evidenční karta. V položce Kategorie je možnost dopsat o co jde ( osobní vůz. nákladní vůz, motorová lokomotiva atd.). Teď mě napadlo že by se to mohlo vypsat samo podle skupiny v úvodním okně. V úvodním okně jak jíž bylo prezentováno před tím je rozdělení do skupin ale jen jako seznam. Po kliknutí na položku v seznamu by se mělo otevřít právě tato karta. Znovu poukážu že jsem začal od konce programu, tedy od Evidenční karty.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 31 říj, 2011 1:59 pm

Jak plánuješ zadávání údajů? Já jen, že řada věcí by se dala zadavat výběrem z možností. Pak by to dost usnadnilo hledání a řazení. Myslím hlavně výrobce (tolik jich není), epochy, rozhraní, kategorie a pod... a pak takové ty možnosti Ano/Ne?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 31 říj, 2011 2:04 pm

radekkrupka píše:Jak plánuješ zadávání údajů? Já jen, že řada věcí by se dala zadavat výběrem z možností. Pak by to dost usnadnilo hledání a řazení. Myslím hlavně výrobce (tolik jich není), epochy, rozhraní, kategorie a pod... a pak takové ty možnosti Ano/Ne?


ano šlo by to přesně tak jak popisuješ. Já jsem zvolil ruční vypisování. Zkusím s tím něco udělat
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 31 říj, 2011 2:31 pm

mizl píše:
radekkrupka píše:Jak plánuješ zadávání údajů? Já jen, že řada věcí by se dala zadavat výběrem z možností. Pak by to dost usnadnilo hledání a řazení. Myslím hlavně výrobce (tolik jich není), epochy, rozhraní, kategorie a pod... a pak takové ty možnosti Ano/Ne?


ano šlo by to přesně tak jak popisuješ. Já jsem zvolil ruční vypisování. Zkusím s tím něco udělat

S výběrem se eliminuje to, že budeš mít mašiny Tillig a Tilig, nebo Gutzhold a Gützhold.... nebo že budeš mít Motorový vůz a Motorák...

Ideální by možná bylo, kdyby si to možnosti mohl každý udělat nějak sám, nevím neumím neprogramuji :) Pak by tam bylo to, co člověk potřebuje a ne to co existuje v jiném měřítku nebo v jiné železniční správě...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 31 říj, 2011 2:54 pm

radekkrupka píše:
mizl píše:
radekkrupka píše:Jak plánuješ zadávání údajů? Já jen, že řada věcí by se dala zadavat výběrem z možností. Pak by to dost usnadnilo hledání a řazení. Myslím hlavně výrobce (tolik jich není), epochy, rozhraní, kategorie a pod... a pak takové ty možnosti Ano/Ne?


ano šlo by to přesně tak jak popisuješ. Já jsem zvolil ruční vypisování. Zkusím s tím něco udělat

S výběrem se eliminuje to, že budeš mít mašiny Tillig a Tilig, nebo Gutzhold a Gützhold.... nebo že budeš mít Motorový vůz a Motorák...

Ideální by možná bylo, kdyby si to možnosti mohl každý udělat nějak sám, nevím neumím neprogramuji :) Pak by tam bylo to, co člověk potřebuje a ne to co existuje v jiném měřítku nebo v jiné železniční správě...

ono je právě problém udělat ty nabídky protože se ještě moc neorientuji co je a co není. Ono by se mi totiž mohlo stát , že dám do nabídky v Železniční správě třeba plácnu blbost - ŽSP - železniční správa Poděbrady - to je ovšem extrém.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků