Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Evidence sbírky

Příspěvekod dnovy » pon 24 říj, 2011 12:49 pm

Používáte někdo nějaký program pro evidenci sbírky. Pokud ano jaký? Díky
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 24 říj, 2011 3:34 pm

dnovy píše:Používáte někdo nějaký program pro evidenci sbírky. Pokud ano jaký? Díky



U letadel a tanků (756 kousků...) jsem si kdysi udělal seznam v Accesu, nyní si vystačím s excell tabulkou....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 24 říj, 2011 5:36 pm

jj excell je mocná zbraň když víš, jak jí použít :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dnovy » pon 24 říj, 2011 6:19 pm

Chlapi. Excell znám. Ale vložte k řádku několik fotek....:-) To bohužel neumí. Ale jinak díky za snahu.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dnovy » pon 24 říj, 2011 6:20 pm

Chlapi. Excell znám. Ale vložte k řádku několik fotek....:-) To bohužel neumí. Ale jinak díky za snahu.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 24 říj, 2011 6:49 pm

Excell se používá i na programování. Musíš trochu víc studovat. :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » pon 24 říj, 2011 6:51 pm

No pokud chceš vkládat i obrázky, pak Oracle Database. Myslím, že do velikosti 1GB je zdarma. Protože je to jen databáze, která nemá vlastní vstupy a výstupy, pak nějaký server, třeba PHP - Apache. :roll:

Ne že by to tak nešlo, jak jsem psal, ale není to trošku složitý? Doporučil bych ti něco úplně jinýho. Co třeba Zoner Photo Studio 13 Free? Ne, nezbláznil jsem se. Má funkci správce a pokud si velmi kvalitně navrhneš stromovou strukturu adresářů, textové popisky jako výrobce, cena, kdy a kde zakoupeno apod. převedeš do grafického formátu, umístíš fotky modelů, hned v náhledech uvidíš vše potřebné a zobrazit detail není žádný problém. :D
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Rudolf » pon 24 říj, 2011 9:00 pm

Já mám evidenci udělanou v drupalu včetně obrázků.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 27 říj, 2011 7:02 am

dnovy píše:Chlapi. Excell znám. Ale vložte k řádku několik fotek....:-) To bohužel neumí. Ale jinak díky za snahu.


Ale umí! přes funkci copy-paste nebo "vložit" obrázek... Stačí hledat a případně projít nápovědu... Negativum ale je, že díky obrázkům hodně naroste velikost xls souboru... Mám takhle udělanej ten svůj seznámek a má to přes dvě a půl mega.... Pravdou ale je že jsem se moc s přechozí úpravou velikosti obrázků nemazal...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Ferda » čtv 27 říj, 2011 7:37 am

Petr Zatrepalek píše:
dnovy píše:Chlapi. Excell znám. Ale vložte k řádku několik fotek....:-) To bohužel neumí. Ale jinak díky za snahu.


Ale umí! přes funkci copy-paste nebo "vložit" obrázek... Stačí hledat a případně projít nápovědu... Negativum ale je, že díky obrázkům hodně naroste velikost xls souboru... Mám takhle udělanej ten svůj seznámek a má to přes dvě a půl mega.... Pravdou ale je že jsem se moc s přechozí úpravou velikosti obrázků nemazal...

Mám to taky v Excellu a velikost jsem vyřešil malými thumbnaily, které fungují jako odkazy na obrázky v plné velikosti. Výhoda Excellu je, že dokáže řadit podle jakéhokoliv sloupce bez znalosti programování a umí i počítat a vyhledávat. Já mám v souboru pár maker, která zajistí řazení dvojklikem na záhlaví sloupce a dá i graficky vědět podle kterého sloupce je seřazeno. Samotný soubor není velký a funguje i bez fotek v plné velikosti,, které samy o sobě mají přes 300 Mb
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 28 říj, 2011 7:29 am

Jo, tohle "odkazování" je dobrá věc, problém ale u mě nastal po čase když jsem různě původní "odkazovaný" fotky upravoval a přesouval mezi adresáři a zapomněl že na to mám vazaný seznam v excellu - v kompu se to nějak rozházelo a místo funkčního odkazu jsem měl v tabulce místama errory, takže z lenosti a ohledem na tohle to raděj dávám rovnou jako obrázek - ono zas tolik mašin a vagonů nemám... Jsem holt co se týče PC pologramotný...
Ale pro ostatní je tohle řešení s thumbama super!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 28 říj, 2011 7:35 am

Co mě ale nyní napadlo - nikdy jsem nepřišel na to, jestli excell umí to co acces - tj. propojení několika tabulek podle klíčového slova.... U plastikových modelů jsem to měl propojený přes název éra či tanku s tabulkou podkladů a tabulkou markingů, takže zadáním třeba "mig-21" se mi vylistovalao včetně všech modelů i jaký mám na to obtisky a v jakých publikacích a kde hledat podklady... Bylo to dost pracný, ale nakonec to dost ušetří práci s hledáním. Podmínkou je sebekázen - tj. průběžně tabulky aktualizovat....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » pát 28 říj, 2011 7:56 am

Petr Zatrepalek píše:Co mě ale nyní napadlo - nikdy jsem nepřišel na to, jestli excell umí to co acces - tj. propojení několika tabulek podle klíčového slova.... U plastikových modelů jsem to měl propojený přes název éra či tanku s tabulkou podkladů a tabulkou markingů, takže zadáním třeba "mig-21" se mi vylistovalao včetně všech modelů i jaký mám na to obtisky a v jakých publikacích a kde hledat podklady... Bylo to dost pracný, ale nakonec to dost ušetří práci s hledáním. Podmínkou je sebekázen - tj. průběžně tabulky aktualizovat....

Už od verze 97 existuje funkce SVYHLEDAT, ale to je asi to, co už jsi použil. Hledá jen v zadané tabulce na konkrétním místě.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Ferda » pát 28 říj, 2011 8:01 am

Petr Zatrepalek píše:Jo, tohle "odkazování" je dobrá věc, problém ale u mě nastal po čase když jsem různě původní "odkazovaný" fotky upravoval a přesouval mezi adresáři a zapomněl že na to mám vazaný seznam v excellu - v kompu se to nějak rozházelo a místo funkčního odkazu jsem měl v tabulce místama errory, takže z lenosti a ohledem na tohle to raděj dávám rovnou jako obrázek - ono zas tolik mašin a vagonů nemám... Jsem holt co se týče PC pologramotný...
Ale pro ostatní je tohle řešení s thumbama super!

Holt tohle chce taky trochu disciplíny.
Ale odkazy můžeš napsat tak, že obrázky odkazuješ na adresář ve kterém je daný soubor.xls a pak lze přesouvat celý adresář. Nebo si obrázky uložit třeba na rajče a odkazovat tam.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Ferda » pát 28 říj, 2011 8:17 am

Petr Zatrepalek píše:Co mě ale nyní napadlo - nikdy jsem nepřišel na to, jestli excell umí to co acces - tj. propojení několika tabulek podle klíčového slova.... U plastikových modelů jsem to měl propojený přes název éra či tanku s tabulkou podkladů a tabulkou markingů, takže zadáním třeba "mig-21" se mi vylistovalao včetně všech modelů i jaký mám na to obtisky a v jakých publikacích a kde hledat podklady... Bylo to dost pracný, ale nakonec to dost ušetří práci s hledáním. Podmínkou je sebekázen - tj. průběžně tabulky aktualizovat....

Myšpulín má pravdu. Je to jenjedno z řešení, ale je možné i jiné. VBA je víceméně společný jazyk pro všechny applikace Office a lze tedy z Excellu skrytě otevřít Access a provést potřebné operace. Běžně se tato technika využívá spíš opačně, tzn. z Accessu voláš skrytě Excell a využíváš jeho vnitřní matematickou sílu. Jenže pokud jsi schopen si napsat tohle, tak je jednodužší to napsat přímo v Accessu.

Shrnuto:
Access je databáze a Excell je matematik.
Access je pro toto použití nativně určen, ale je pomalejší při načítání a né každý ho má a umí použít. Excell pro naše použití určitě postačuje a není třeba složitého programování. Jednoduchou tabulku zvládne skoro každý a za pár minut.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků