Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 14 lis, 2011 8:03 pm

No vida !! koukám, že jsem na to šel úplně stejně. Aniž by jsem o tomto programu věděl, vcelku se podobá mému návrhu. Pro porovnání mohu zájemcům poslat mou verzi programu. Pouze pro porovnání. Ještě v něm toho hodně je nefunkční, ale základ už mám.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 24 lis, 2011 8:44 pm

Chtěl bych jen oznámit, že vývoj programu Evidence sbírky je zastaven. Narazil jsem na pár softwarových nejasností. Nicméně se k němu určitě vrátím. Samotného mě to léká čím dál víc vyvinout jednoduchý software pro evidenci.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 16 pro, 2011 8:45 pm

Našlo se trochu času a tak jsem trochu zkusil pracovat na programu. Přepracoval jsem evidenční kartu. Snad se mi povedlo jí trochu zpřehlednit. Program už konečně umí zobrazovat, přidávat a ukládat zadané záznamy.

1. - bych se vás rád zeptal zda karta je přehledná a obsahuje správné záznamy.
2. - Přítelkyně mi vytkla, že políčka jsou moc blízko u sebe. Já jsem jí odpověděl že se mi to zdá dobrý. Tak tedy bych vás rád požádal o názor.
3. - V kartě "Zakoupeno" je rozbalovací pole "Výrobce". Zde si nejsem jist nebo spíše nemám přehled o všech výrobcích modelů. Tím to bych vás rád požádal, zda by se nenašel nějaký odvážlivec, aby mi napsal seznam výrobců. Vím, že mi někteří odepíší, abych použil internet a nešel si výrobce sám. Přesto bych vás rád požádal o vaší pomoc se seznamem.

Edit: teď jsem si všiml že v poli "Výrobce" je uvedeno MTB. Mohl by mi někdo vytknout že model z obrázku není tohoto Výrobce. Proto bych chtěl uvést vše na pravou míru. Obrázek modelu jsem si zapůjčil se souhlasem majitele DS Model. Model na obrázku je jeho dílo. To jen pro úplnost.

Teď pár obrázků :
Přílohy
karta3.jpg
karta3.jpg (20.46 KiB) Zobrazeno 4759 krát
karta2.jpg
karta2.jpg (26.07 KiB) Zobrazeno 4759 krát
karta1.jpg
karta1.jpg (31.44 KiB) Zobrazeno 4759 krát
Naposledy upravil mizl dne sob 17 pro, 2011 10:36 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod maza » sob 17 pro, 2011 12:17 pm

Ahoj,

nedělej seznam výrobců jako rozbalovací seznam. Nech to jako prázdné pole, ať si tam může každý napsat co chce.
Všechny výrobce stejně nebudeš shopen sehnat a uživatele by to dost omezovalo.
Nevím jestli je to vlastnost Windows nebo programů, ale hodně aplikací nabízí něco jako paměť již zadaných řetězců. Tzn. když jednou zadám u nějakého modelu Roco, tak příště už po napsání R do tohoto pole mi program nabídne Roco jako variantu.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 17 pro, 2011 1:15 pm

Když už jsi tam psal datum zakoupení , uvedení na trh a další libůstky, což takhle do programu dát i dobu záruky s tím, že by program automaticky upozornoval na model, kterýmu už záruka brzy vyprší?? :D Sám mám doma modely u kterých už ani nevím jak dlouho záruka ještě trvá a maj naježdíno pár metrů a minut - takto by se dalo předejít tomu, že model bude "pořádně jezdit" až po záruce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » sob 17 pro, 2011 10:19 pm

maza píše:Ahoj,

nedělej seznam výrobců jako rozbalovací seznam. Nech to jako prázdné pole, ať si tam může každý napsat co chce.
Všechny výrobce stejně nebudeš shopen sehnat a uživatele by to dost omezovalo.
Nevím jestli je to vlastnost Windows nebo programů, ale hodně aplikací nabízí něco jako paměť již zadaných řetězců. Tzn. když jednou zadám u nějakého modelu Roco, tak příště už po napsání R do tohoto pole mi program nabídne Roco jako variantu.



Pokud bych nechal pole "Výrobce" prázdné a nechal zadání na uživateli, bylo by těší vyhledávání modelů. Mohlo by se totiž stát, že uživatel zadá jméno výrobce např. Tiling a do vyhledávacího pole by zadal třeba Tillig a spustil vyhledávání. Program by nic nenašel, protože by v záznamu nebylo správně zadán název. Tím, že výrobci budou předdefinovaný se eliminuje chyba vyhledávání. Vím, že Pro uživatele to bude otrava a i já s tím budu mít starosti. Je i dost pravděpodobné, že všechny výrobce nezahrnu nebo spíš přesněji na nějakého zapomenu. Pokud se tak stane, je maličkostí jej do seznamu doplnit. Uživatel Donatelli mi poslal nějaký seznam výrobců, za češ bych mu rád touto formou poděkoval. Seznam obsahuje cca 53 výrobců.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » sob 17 pro, 2011 10:30 pm

Petr Zatrepalek píše:Když už jsi tam psal datum zakoupení , uvedení na trh a další libůstky, což takhle do programu dát i dobu záruky s tím, že by program automaticky upozornoval na model, kterýmu už záruka brzy vyprší?? :D Sám mám doma modely u kterých už ani nevím jak dlouho záruka ještě trvá a maj naježdíno pár metrů a minut - takto by se dalo předejít tomu, že model bude "pořádně jezdit" až po záruce...


Mohl bych nechat zadat uživatele datum končící záruční doby a zkusit naprogramovat, aby v dosažení tohoto data vyběhlo varovné okno. Třeba celé červené :lol: . Ale znovu poukazuji, že nejsem žádný profík a programovat se učím ve volných chvilkách. Je tedy možné, že to bude nad moje síly toto naprogramovat. Ale pokusím se s tím nějak poprat.

Nápad je to dobrý a pokud by se mi to podařilo bylo by to skvělé.
Naposledy upravil mizl dne sob 17 pro, 2011 10:46 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod maza » sob 17 pro, 2011 10:31 pm

Pak mě tedy napadá sice to nechat na uživateli, ale formou číselníku, kde si mohu doplňovat výrobce, tak jak modely přicházejí do sbírky. A z tohoto číselníku brát tu rozbalovací nabídku. Jednak s tím nebudeš mít starosti ohledně aktuálnosti (a světové kompletnosti :-) ) seznamu a uživatel se nebude muset u každé nové položky prolistovávat seznamem x výrobců. Bude mít jen seznam aktuálních výrobcu ve sbírce.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 21 pro, 2011 11:48 pm

Po dlouhé době jsem se dostal k programu a dokončil ho. Program je velice jednoduchý a nevyžaduje žádnou instalaci. Dokonce funguje i na flash disku. Nabízím tedy program k používání na uvedené adrese http://www.uloz.to/11965418/evidence-modelu-zip . Počítám, že na starších operačních systémech to fungovat nebude. Jediné co není hotové je okno s DCC. Nevím co by tam mělo být vše zahrnuto. Dal jsem ovšem na toto okno prostor pro vaše návrhy které mi můžete poslat. Doporučuji přečíst nápovědy, které jsou součástí programu.

Program se skládá ze dvou souborů. Je dobrý mít je v jedné složce tak jak jsou zabaleny. Program nejde spustit zkomprimovaný. Musí se extrahovat.
Naposledy upravil mizl dne čtv 22 pro, 2011 11:47 pm, celkově upraveno 2
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » čtv 22 pro, 2011 8:09 am

Som tu nový, postupne si prechádzam jedno téma za druhým a toto ma veľmi zaujalo. Díky moc :wink:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod PaMi » čtv 22 pro, 2011 8:29 am

TO: MIZL
Určitě Ti patří velké poděkování a uznání za to, že jsi se do tohoto problému pustil a máš reálný výsledek.
Jen tak dál při dalším vývoji. Budu držet palce.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod vape777 » čtv 22 pro, 2011 9:40 am

Odskúšal som to, ale ešte bude potrebné odladenie. PC s W7 ultimate x64 mi dáva chybové hlásenie:
The"Microsoft.Jet.OLEDB.4.0" provider is not registered on the local machine.
Program pri ignorovaní chyby nabehne ale zmeny v databáze - pridanie údajov neuloží.

Pozn. V zip súbore sú len 2 file:
Evidence železničních modelů 1.1.5.exe
databáze1.mdb
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod krakora » čtv 22 pro, 2011 10:53 am

mas soubor databaze1.mdb ve stejne slozce
me to pred tim nez jsem ho tam nakopiroval hlasilo chybu take
W7 pro 32x
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Netáhlo » čtv 22 pro, 2011 11:14 am

Máš pocit, že to není ve stejné složce????

Win7 Professional 64bit

Na 64bit systémech to prostě nefunguje :wink:

Jinak to je ale super a pokud autor opraví i fungování v 64bit systémech , tak mu patří můj velký dík :D
Přílohy
chyba.jpg
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Netáhlo » čtv 22 pro, 2011 11:19 am

Ještě mě napadá, jakou verzi Microsoft NET. Frameworku jsi měl při tvorbě nainstalovanou v PC??

Možná by pomohlo stáhnout tuto verzi a nainstalovat a jelo by to, v 64bit Win7 je defaultně nainstalovaný NET. Framework 4.0.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků