Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 25 pro, 2011 11:51 am

dedo píše:
mizl píše:Ovšem to by už nebyl program na evidenci sbírky modelů, jak bylo původně myšleno, ale univerzální program pro evidenci čehokoli. To už je mimo téma. Ovšem do budoucna by se mohlo na tento program nabalit Evidence i jiných položek v kolejišti. Předpokládám že by program nebyl už tak jednoduchý jak je teď a vyžadoval by instalaci.

Teď mě napadá, že by mohly být dva programy. Jeden tento určený pouze pro evidenci lokomotiv a vagónů a druhý který by evidoval příslušenství na kolejišti. Ale kdo by chtěl mít dva programy, když by mohl být jen jeden. Uvidíme jakým směrem se to bude odebírat.

Áno, mal som na mysli aj iné položky na kolejišti - budovy, automobily, mosty ai... zväčša ide tiež o modely, takže to evideciu zbierky nijako nepotiera :wink:


To sice nepotírá, ale hlavní myšlenka byla evidovat loko a vagóny. Chvilinku jsem koukal a přemýšlel jak by se to dalo udělat co nejjednodušeji. Myslím že by to nebyl až tak velký problém. Dnes jedu večer vlakem do Kutné hory tak zkusím během cesty něco spáchat :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod maza » ned 25 pro, 2011 12:24 pm

TopOfic: Budu si muset založit nějaký bloček, kde si budu psát vaše návrhy a připomínky :wink:


Co takhle naprogramovat "Evidence požadavků na Evidenci sbírky" ? :lol:
Ale to by pak moha následovat "Evidence pozadavků na Evidenci požadavků na Evidenci sbírky" :lol: :mrgreen:
Samomozřejmě ve srandě :wink: . Na poznámky stále používám Notepad.
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » ned 25 pro, 2011 12:40 pm

maza píše:
TopOfic: Budu si muset založit nějaký bloček, kde si budu psát vaše návrhy a připomínky :wink:


Co takhle naprogramovat "Evidence požadavků na Evidenci sbírky" ? :lol:
Ale to by pak moha následovat "Evidence pozadavků na Evidenci požadavků na Evidenci sbírky" :lol: :mrgreen:
Samomozřejmě ve srandě :wink: . Na poznámky stále používám Notepad.

100 bodov! je to super, že takto humorne komunikujeme, no nech to ide ktorýmkoľvek smerom, vždy bude platiť ĎAKUJEM!!!
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jarnotrulli » ned 25 pro, 2011 3:45 pm

Ješte bych měl jednu věc.
V nastavení DCC máš ať píšeme své požadavky, a jako docela zásadní věc považuji nastavení jednotlivých CV. Vzhledem k tomu že nemám centrálu která umí CV zpětně číst, je pro mě celkem důležité vědět jak mám CV nastavené.
jarnotrulli
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 27 říj, 2010 8:57 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 25 pro, 2011 4:03 pm

jarnotrulli píše:Ješte bych měl jednu věc.
V nastavení DCC máš ať píšeme své požadavky, a jako docela zásadní věc považuji nastavení jednotlivých CV. Vzhledem k tomu že nemám centrálu která umí CV zpětně číst, je pro mě celkem důležité vědět jak mám CV nastavené.


No to mi právě musíte napsat jelikož s DCC nemám dost zkušeností a nevím co přesně tam nacpat. Ale nebojte, jak jsem již napsal po novém roce se spojím s MPintou který mi nabídl svou pomoc. Toto okno zůstává doposud otevřené k přepracování. Je mi jasné, že základní hodnota bude asi adresa mašiny.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mlha » pon 26 pro, 2011 11:10 am

Budeš to dělat i pro win 7 64?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod maza » pon 26 pro, 2011 11:16 am

Budeš to dělat i pro win 7 64?


Přímlouvám se, mám doma všechno 64bit, takže nemůžu ani otestovat :wink:
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Pája » pon 26 pro, 2011 12:02 pm

Taky by se mi šiklo 64bit pro W7
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » pon 26 pro, 2011 2:07 pm

Maza & Pája: nějak Vás dva nechápu?!? Jednak W7 64b mají s opravdovým 64bitovým OS pramálo společného a hlavně - 32b aplikace umějí úplně normálně emulovat takže kromě defaultní instalační cesty nic nepoznáte.

No, sice jsem se původně nechtěl vůbec zapojovat abych nebyl považován za úchylného chovance jistého ústavu, ale nakonec mi to nedá:
aplikaci jako takovou jsem ještě nezvyzkoušel, takže nemohu posoudit, ale celý koncept se mi zdá poněkud zastaralý. Dnes je trend cpát všechno co jde na internet (Cloud, WebApps,...), tak proč ne tohle? Internet dnes najdete prakticky všude - od PC a mobilů přes TV a lednice až po záchodová prkénka... :lol: Určitě by se našlo i hodně výhod které tento koncept nemůže nabídnout:
* přístup ke své "sbírce" kdykoliv odkudkoliv a z čehokoliv.
* odolnost proti ztrátě dat (přeci jenom zálohovaný server je trošku bezpečnější než HDD v obyčejném PC a přijít o několik desítek až stovek hodin práce kvůli selhání PC tak se půjdu pověsit)
* díky mobilnímu klientovi (případně mobilnímu web rozhraní) člověk může přímo z telefonu kamarádům (např. na srazu) ukázat co dostal od Ježíška a přitom se nemusí strachovat že model poškodí nebo ztratí když jej fyzicky přinese
* atd, atd, atd...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod maza » pon 26 pro, 2011 2:43 pm

Projdi předchozí dvě stránky tohoto vlákna :wink:
Jde pouze o kompatibilitu této alfa verze s 64bit systémy. A protože při spuštění aplikace hodí chybovou hlášku a já nechci trávit půl dne kouzly s .dll (a ani tomu moc nerozumím), tak program v této fázi vývoje nemohu na svých W7 64bit otestovat. Pak je mi jedno, jestli bude aplikace plně 32bit a bude s 64bit kompatibilní, nebo se budou při instalaci kopírovat jiné knihovny pro 32bit a jiné pro 64bit.
Jinak chválím mizla za snahu :-)
H0. DCC. II. epocha DRG. http://www.modulybrno.cz
Uživatelský avatar
maza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 25 led, 2011 7:31 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » pon 26 pro, 2011 2:54 pm

maza: asi něco děláš špatně:
Obrázek

A tahle app (zatím?) má jenom jeden databázový a jeden spustitelný soubor, takže hraní s knihovnami tě mine ;)
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Netáhlo » pon 26 pro, 2011 3:25 pm

Tohle umím taky

program.jpg


Ale zapoměl jsi při spuštění tady na tohle :wink:

chyba.jpg


A pokud se ti ta chyba nezobrazuje, tak mi prosím zkus poslat výpis ovladačů.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Netáhlo » pon 26 pro, 2011 3:31 pm

male zvire píše:Maza & Pája: nějak Vás dva nechápu?!? Jednak W7 64b mají s opravdovým 64bitovým OS pramálo společného a hlavně - 32b aplikace umějí úplně normálně emulovat takže kromě defaultní instalační cesty nic nepoznáte.


To by mě teda zajímalo, jaký je rozdíl mezi 64bit W7 a opravdovým 64bit systémem a hlavně jaký to tedy je :lol: :lol: :lol:

A 32bit aplikace samozřejmě s win7 x64 fungují, ale nepleť si tady pojmy s průjmy!!! My se nebavili o aplikaci jako takové, ale o OLEDB ovladači a ukaž mi 64bit systém , který umí zavést 32bit ovladač :!: :?:

Ještě mě napadlo:
od verze Professional a výš umí Win7 spustit virtuálně WinXP 32bit, tak jestli by to v tomhle nefungovalo. :?:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » pon 26 pro, 2011 4:32 pm

Netáhlo: ano, tohle okno umím taky - jenže tohle není problém (jenom) OS ale programu - a vzhledem k pokračujícímu vývoji se dá očekávat že jí autor opraví. A protože používá .NET a tu bláznivou MS databázi tak se dá očekávat že bude zajištěna i zpětná kompatibilita. Tudíž nevidím jediný důvod proč kvůli jedné nepodstatné chybové hlášce prohlašovat že je app nepoužitelná. Kdyby jste věděli co některé firmy (třeba Logica) nasazují na správu datových center tak by jste za takovouhle aplikaci autorovi urvali obě ruce.

Netáhlo píše:To by mě teda zajímalo, jaký je rozdíl mezi 64bit W7 a opravdovým 64bit systémem a hlavně jaký to tedy je :lol: :lol: :lol:

Vzhledem k tomu že jsme off-topic a admin si na tyhle příspěvky už určitě brousí zuby tak jenom takhle: OS který běží jenom na architektuře x86, x86-64 a x64 můžou za plnohodnotný 64b OS považovat pouze fanatici a lidé neznalí - zvlášť když Intel až do s1366 neměl pořádný 64b procesor (AMD to samé do AMD64). Až se MS pochlapí a rozjede Windows i na něčem jiném tak samozřejmě nemám problém a svůj názor změním...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Papa.smurf » pon 26 pro, 2011 5:29 pm

Zdravím.
Po pročtení tohoto vlákna mě tak napadl jeden takový nápad. Co kdyby se vytvořila databáze modelů a to on-line, do které by mohli ukládat svoje modely všichni registrovaní uživatelé pod jejich konty ? Docela by to šiklo jak v inventarizaci, tak i při vyhledávání různých mutací strojů, což by časem mohlo vést i k vzájemnému doplňování sbírek, výměn a obchůdků. Chápu, že by někdo musel do tohoto projektu vložit nějaký ten čas, nápad a um při tvorbě aplikace a taky prostor na serveru. Ale myslím si, že oblíbenost by rostla geometrickou řadou. Možná je to z přejedení, ale občas takové nápady mívám.
Sběratelská úchylka na T334 v TT
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků