Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Nová verze !!

Příspěvekod mizl » pát 05 říj, 2012 7:06 pm

Znovu trochu oživím toto téma :oops:

Dávám k dispozici novou verzi Evidence. Pokud jej chcete používat, stačí nahradit pouze původní exe soubor za tento nový. Berte to jako zkušební verzi. Já jsem to zkoušel na Win7 a nenašel jsem žádné problémy. Program je jednodušší na ovládání než první verze. Jednoduchý popis pro ovládání jsem popsal o několik příspěvků výš.

Pro stažení použijte tento odkaz : http://uloz.to/xPEQSt2/evidence-zelezni ... -1-exe-zip

S čím se pořád peru je tisk z evidence. Již jsem vyzkoušel asi 20 variant programového kódu a pořád to není ono. Když už umím tisknout na jednu stránku, tak mi zase nejde "zlomit" dlouhý text na další řádek a úzký obrázek se roztáhne na široko do definovaného prostoru na papíře. Další problém je, pokud se záznam nevejde na jednu stranu. Nedokážu záznam "prodloužit" na druhou stranu. Na netu jsem sice něco našel, ale mě to prostě nefunguje ...
Tento problém s tiskem řeším už dva měsíce. Zkoušel jsem najít i někoho v mém okolí, kdo by mi poradil, jak na to.
Moc mě to s..e. :evil: :evil:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Nová verze !!

Příspěvekod BohousP » sob 06 říj, 2012 6:04 am

mizl píše:Znovu trochu oživím toto téma :oops:

Dávám k dispozici novou verzi Evidence. Pokud jej chcete používat, stačí nahradit pouze původní exe soubor za tento nový. Berte to jako zkušební verzi. Já jsem to zkoušel na Win7 a nenašel jsem žádné problémy. Program je jednodušší na ovládání než první verze. Jednoduchý popis pro ovládání jsem popsal o několik příspěvků výš.
...
Michal


Super, děkuji za všechny, je to paráda :)
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod PetrL » pon 08 říj, 2012 10:12 am

Michale dovolím si pár připomínek k programu. Pokud se k nim vyjádří další, podle ohlasů rozhodni, jestli změny provedeš.

1) zvětšit okno - tak jak je, ho asi nikdo nepoužije. Je třeba ho po každém spuštění a přepínání evidencí zvětšovat. Buď ho tedy zvětšit rovnou v programu (zmenšování už bude asi méně časté), nebo by si program mohl uživatelem nastavenou velikost pamatovat. To by asi bylo vůbec nejlepší.

2) pole poznámka - viditelné pole v evidenci lokomotiv a vozů roztáhnout na výšku jako je v příslušenství a nemuselo by se vyhledávat posuvníkem. Možná by bylo ještě lepší poznámku rovnou zdvojit. Jedno pole pro cokoliv a druhé výhradně pro poznámky o úpravách a přestavbách. Ty se provádí velmi často a myslím, že by bylo dobré, aby byly evidovány odděleně.

3) číselná pole - zrušit omezení vkládání výhradně celých čísel v "číselných" polích, z následujících důvodů:

a) čísla modelů - mohou obsahovat znaky jako . / - , ale i písmena
b) rozměry modelů - jsou i v desetinách
c) kat. číslo - modely mají i víc k.č., je tedy potřeba lomítka, závorky, pomlčky
d) datumy - u data uvedení na trh a pořízení ho asi málokdo ví přesně. Zejména u starších modelů uvedeme jen rok, v případě odhadu roku za něj doplníme např. otazník. V nynější podobě je nutné si den a měsíc vymyslit, aby se rok zapsal.

4) vyhledávání - buď možnost přidávání kritérií uživatelem, nebo přidat implicitně alespoň vyhledávání podle poznámky (právě z důvodu výše uvedeného o úpravě poznámek)

5) blikání záruky - nefunguje. Působí rušivě - možná by se mohlo zrušit úplně. Snad by stačilo to červené pole.

Uvedl jsem věci, které se mi zdají přínosné. Pochopitelně se nemůžeš zavděčit všem - každý by asi chtěl to své přizpůsobení - proto to zvaž, místní "referendum" určitě pomůže.
Naposledy upravil PetrL dne úte 09 říj, 2012 7:49 am, celkově upraveno 1
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod katr » pon 08 říj, 2012 8:40 pm

Nejprve Ti Michale musím poděkovat za super prográmek a vyjádřit obdiv nad vytrvalostí při vývoji tohoto SW.
Mám jenom malou připomínku-to blikání záruky je opravdu rušivé jak píše PetrL. Myslím že by stačilo:
JEŠTĚ V ZÁRUCE - zelené pole.
PO ZÁRUCE - červené pole.
Přeji trpělivost při dolaďování a řešení našich připomínek.
Z-analog.
Uživatelský avatar
katr
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 pro, 2010 2:57 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod PetrL » úte 09 říj, 2012 7:52 am

možná ještě jednodušeji - v záruce zelené pole, po záruce nic.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod katr » úte 09 říj, 2012 6:30 pm

100% souhlas !!!
Z-analog.
Uživatelský avatar
katr
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 20 pro, 2010 2:57 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 09 říj, 2012 7:54 pm

Předně děkuji za vaše reakce. Dovolte abych se vyjádřil, případně objasnil určité skutečnosti dokud jich je relativně málo ...
UF .... tak tedy:

PetrL píše:1) zvětšit okno - tak jak je, ho asi nikdo nepoužije. Je třeba ho po každém spuštění a přepínání evidencí zvětšovat. Buď ho tedy zvětšit rovnou v programu (zmenšování už bude asi méně časté), nebo by si program mohl uživatelem nastavenou velikost pamatovat. To by asi bylo vůbec nejlepší.


Ano, jsem si vědom toho, že takto zvolené okno nikdo nepoužije. Myslel jsem to tak, aby okno vypadalo jakože je malé a moc nerušilo případné další otevřené okna na monitoru. Sám používám malé zobrazení malých otevřených oken seřazených na monitoru. A to používám tři monitory pro zobrazování :twisted: . Na dvou mám seřazené otevřené okna a na třetím mám okno s kterým pracuji zobrazené na celou obrazovku. Vycházel jsem proto s mích zvyklostí.

PetrL píše:2) pole poznámka - viditelné pole v evidenci lokomotiv a vozů roztáhnout na výšku jako je v příslušenství a nemuselo by se vyhledávat posuvníkem.


To je právě ten problém na který jsem nepřišel s jiným řešením. Ono totiž pot tímto textovým polem je místo kde se skrývají záznamy pro DCC. Je mi jasné, že pro analogisty je toto místo nevyužité a proto nevzhledné. Kdyby jsem textové pole roztáhl jako v "Příslušenství" , kam potom dát záznamy pro DCC ?? je to daň. Třeba mě časem napadne jak to vyřešit jiným způsobem ...

Teď mě napadá nebo spíše čekám reakci typu ... "Tak to zobrazuj v dalším okně" .... No jo, ale to si myslím už nebylo tam přehledné pro příznivce DCC ...

PetrL píše: ... Možná by bylo ještě lepší poznámku rovnou zdvojit. Jedno pole pro cokoliv a druhé výhradně pro poznámky o úpravách a přestavbách. Ty se provádí velmi často a myslím, že by bylo dobré, aby byly evidovány odděleně.


Obávám se, že to nepůjde. Musela by se překopat celá databáze na které jo to postavené.... I když, možná by to šlo. Zatím jsem zde nezaznamenal mnou očekávanou připomínku ... Asi si toho zatím nikdo nevšiml .... V nové verzi jsem vynechal dvě textová pole s poznámkami v evidenci Vozů a Lokomotiv. To znamená, že vznikli dvě rezervy v těchto evidencích, které by se dali tímto způsobem využít. Přesněji čtyři rezervy v databázovém souboru Data_Evi_L_V.mbd.

PetrL píše:3) číselná pole - zrušit omezení vkládání výhradně celých čísel v "číselných" polích, z následujících důvodů:
a) čísla modelů - mohou obsahovat znaky jako . / - , ale i písmena
b) rozměry modelů - jsou i v desetinách
c) kat. číslo - modely mají i víc k.č., je tedy potřeba lomítka, závorky, pomlčky


Tak to asi "nepůjde" určitě. V databázovém souboru jsou nadefinovány jako číselné data ... Mám takový pocit, že bych musel předělat přímo váš soukromí databázoví soubor Data_Evi_L_V.mbd a Data_P.mbd. Předělat tyto vaše databázové soubory na dálku nějakým programovým příkazem, který by to udělal automaticky neumím. Tak dalece jsem v programování nepokročil.

PetrL píše:d) datumy - u data uvedení na trh a pořízení ho asi málokdo ví přesně. Zejména u starších modelů uvedeme jen rok, v případě odhadu roku za něj doplníme např. otazník. V nynější podobě je nutné si den a měsíc vymyslit, aby se rok zapsal.


S datumem je to podobné jako s číselnými údaji. Tyto dat jsou opět nadefinované v databázi jako "datum a čas". Opět platí to co jsem zmiňoval výš ...

PetrL píše:4) vyhledávání - buď možnost přidávání kritérií uživatelem, nebo přidat implicitně alespoň vyhledávání podle poznámky (právě z důvodu výše uvedeného o úpravě poznámek)


Udělat "vyhledávání" umím zatím dvěma způsoby. Ten prví je pro mě trochu kostrbatější. Ten druhý je pro mě hezčí. V obou případech je ovšem zásadní přesné slovní spojení obsahující v databázi. To znamená, že pokud máte v databázi uložený název "Diesl" a ve vyhledávání napíšete "Dieslová" , ta vám to nic nenajde. Proto si nedokážu představit vyhledávání pomocí "Poznámek" . Rád bych se dopracoval pro styl internetových vyhledávačů, který by vám nabídl možnosti k vyhledávání. Ovšem to je pro mě prozatím nedosažitelný cíl ...

PetrL píše:5) blikání záruky - nefunguje. Působí rušivě - možná by se mohlo zrušit úplně. Snad by stačilo to červené pole.


Tento efekt jsem ponechal z první verze. Je to schválně ... Aspoň si toho každý všimne hned po otevření programu :lol: . Ovšem pokud bude víc negativních ohlasů, blikání zruším :wink:

PetrL píše:možná ještě jednodušeji - v záruce zelené pole, po záruce nic.


Vizuálně jednoduché, pro mě prozatím neproveditelné. Problém je, že neumím udělat datumový odečet. Něco podobného jsem si zkoušel pro stopky. Přičítat čes nebyl problém, ale odečítat čas již pro mě problém byl. Po dvou hodinách laborování a s únavou krčních obratlů jsem to vzdal :twisted: . Princip s datumem to bude jistě podobné ...

Tak asi tak ...

Každopádně všem děkuji za věcné náměty a připomínky, které mohou pomoci pro možné další vylepšení programu "Evidence"

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 11 říj, 2012 8:18 pm

Pro příznivce online Evidence se tu rýsuje pravděpodobně nový projekt. Viz toto téma viewtopic.php?f=26&t=6997#p113762

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » stř 07 lis, 2012 6:27 pm

Dobra zprava: Evidence sbirky funguje i pod Windows 8, nezjistil jsem zadny problem. Na rozdil od samotnych Windows 8. Bohuzel, musim konstatovat, ze po upgrade z Win 7, ktere fungovaly bez problemu, jsou osmicky alespon v mem pripade hruzou ... Zejmena se nesnasi s Norton Internet Security, i kdyz v seznamu nekompatibilniho software neni. Pritom NIS povazuji za spolehlivy a velmi ucinny software a pouzivam ho jiz 10 let ....

Edit: Po stazeni par oprav Win8 uz Norton funguje. Presto jsem Win 8 odinstaloval a lituji, ze jsem se nato kdy dal ... Pres uvodni test kompatibility mi temer kazdy program krome Office obcas ohlasil chybu, nebo proste spadnul. (Evidence NE!) A ty velke dlazdice jsou mozna vhodne na mobil, ale na notebooku se mi hnusily.
Naposledy upravil BohousP dne pon 21 led, 2013 4:42 pm, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 07 lis, 2012 10:37 pm

Tak to je velice dobrá zpráva, že program je funkční i pod Win8.

A teď něco k Evidenci:
Trochu jsem si hrál s okny pro nastavení příslušenství, lokomotiv a vozů. Myslíte si, že je to přínosné ? Nebo jinak. Myslíte že, to je přehlednější než li původní okna pro nastavení ?

Možná ten text že se musí znovu načíst by mohl vyskočit v samostatném okně po uložení nastavené. Zase by to bylo po chvíli používání programu otravné.

Michal
Přílohy
Nastaveni_1.jpg
Nastaveni_1.jpg (15.86 KiB) Zobrazeno 6386 krát
Nastaveni_2.jpg
Nastaveni_2.jpg (35.14 KiB) Zobrazeno 6386 krát
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » čtv 08 lis, 2012 7:32 am

mne se to libi
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 20 pro, 2012 9:10 pm

Potřebuji poradit, nebo spíše názory.

Trochu si hraji s programem a napadlo mě :

1. co kdyby se okna jednotlivých evidencí otevírala v úvodním okně ??? Viz příloha. Výběry by se prováděli v hlavní liště

2. Uvítali by jste, kdyby jste si mohly nastavit jakou přesně položku by jste chtěli evidovat ?? Třeba analogisti by si nastavili že nechtějí evidovat celé nebo spíše jednotlivé položky v DCC. Tím by se jim veškeré zadávací kolonky nezobrazovali a nezobrazovali by se ani v tabulce.
Přílohy
Okna v okně.jpg
Okna v okně.jpg (32.8 KiB) Zobrazeno 6172 krát
Okna v okně 2.jpg
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 25 pro, 2012 6:49 pm

100 zobrazení a žádné reakce ?? To není moc motivující pro další vývoj programu

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » stř 26 pro, 2012 8:11 am

možno trošku nešťastné načasovanie... pred sviatkami je veľa iných krásnych starostí, tak preto bez reakcií... každé vylepšenie je dobré, ja by som uvítal najmä bod 2.
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jano007 » ned 20 led, 2013 2:13 pm

Skoda ze sa tam neda vkladat foto jednotlivych modelov. Bolo by to prehladnejsie :-)
TT - kolajisko analog 300x180, amater
Uživatelský avatar
jano007
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26 říj, 2012 8:31 am
Bydliště: Piestany

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků