Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 19 bře, 2012 3:19 pm

radekkrupka píše:Mě se teda daleko víc líbí ty barevné :)


Můžeš to trochu upřesnit ??? jsou dva barevné návrhy. :wink:

Jinak děkuji za vaše reakce a připomínky. Děkuji i za pomoc Michalovi.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 19 bře, 2012 4:58 pm

Ty barevné od Michala - upravené fotky... líbí se mi moc :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod PetrL » pon 19 bře, 2012 5:01 pm

Můj hlas pro siluety s Dedovo připomínkami. Konkrétní typy barevných loko a vozů jsou poplatné času, siluety věčné.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » pon 19 bře, 2012 6:10 pm

... ešte ma napadlo, že by nemuselo byť od veci, keby siluety neboli v kombinácii bielo černej, ale v kombinácii farieb okna prográmku... farby si potom môžeme užiť pri vkladaní vlastných obrázkov... nech je to tak, alebo onak - je to iba môj pohľad, moje cítenie :wink: ... podstatné je chlopi to, že na tom vôbec pracujete - a to je dôležité - a to je krásne :)
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Odo » pon 19 bře, 2012 7:06 pm

Možná to bude nápad mimo mísu, ale co dát ty obrázky do nějaké podsložky programu, třeba jako *.BMP? Komu by se nelíbily ty standardní, tak by si tam lehce mohl dát jakékoliv jiné... Stejně se vždycky najde někdo, komu se nebudou líbit ;)
TT / DCC / ČSD / ep. IV
csd.rajce.net / stavím si kolejiště pro radost, nejsem modelář (ani elektrikář)...
Odo
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte 31 kvě, 2011 1:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Trainmaniak » pon 19 bře, 2012 7:50 pm

Odo píše:Stejně se vždycky najde někdo, komu se nebudou líbit ;)

Pokud budeme takhle uvažovat, dostaneme se do stádia, kdy z Evidence vznikne profesionální uživatelsky libovoně nastavitelná aplikace, nikoliv volně šiřitelný prográmek vyrobený nezjištně díky ochotě nadšence/nadšenců. Osobně bych volil přiklonit se k výsledkům ankety a nijak to neřešit. Je na výběr ze tří možností a pořád je to koukám málo... Na ikony to nejezdí. Taky by tam mohla být 4 tlačítka s textem a bylo by vymalováno. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » pon 19 bře, 2012 9:13 pm

Trainmaniak píše:
Odo píše:Stejně se vždycky najde někdo, komu se nebudou líbit ;)

Pokud budeme takhle uvažovat, dostaneme se do stádia, kdy z Evidence vznikne profesionální uživatelsky libovoně nastavitelná aplikace, nikoliv volně šiřitelný prográmek vyrobený nezjištně díky ochotě nadšence/nadšenců. Osobně bych volil přiklonit se k výsledkům ankety a nijak to neřešit. Je na výběr ze tří možností a pořád je to koukám málo... Na ikony to nejezdí. Taky by tam mohla být 4 tlačítka s textem a bylo by vymalováno. :)

Souhlas :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » úte 20 bře, 2012 11:30 am

Tal já jsem pro původní,barevné. Hlasoval jsem tak i v anketě ( zatím jediný) :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod richard0404 » úte 20 bře, 2012 7:58 pm

PetrL píše:Můj hlas pro siluety s Dedovo připomínkami. Konkrétní typy barevných loko a vozů jsou poplatné času, siluety věčné.



Souhlasím také :D
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Trainmaniak » stř 21 bře, 2012 5:15 am

richard0404 píše:
PetrL píše:Můj hlas pro siluety s Dedovo připomínkami. Konkrétní typy barevných loko a vozů jsou poplatné času, siluety věčné.


Souhlasím také :D

Mám pocit, že nikoliv všichni, kdož tu vyjadřují svoji náklonnost jedné z uvedených variant, tuto náklonnost projevují též v anketě. :) Pravděpodobnou důvodou tohoto jest skutečnost, že odkaz tento již o stránku dříve nachází se a "to jest již daleko". :) Nuže, zopakujme jej: http://www.trainmania.info/ikony.html Ale pozor, v okamžiku i tato strana stane se toliko jednou z minulých... :wink:

No prostě mám pocit z příspěvku výše, že třeba u siluet by měly být minimálně dva hlasy. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 21 bře, 2012 10:24 pm

Mám dotaz ohledně vyhledávání v Evidenci lokomotiv a vagonů :
Podle čeho chcete vyhledávat ??
- Typ
- Přezdívka
- Kategorie
- Železniční správa
- Rozhraní
- Výrobce

Dalo by se přidat třeba
- stav
- druhu podvozku
- zakoupeno u
atd.
Pište pokud možno své návrhy.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » stř 21 bře, 2012 11:58 pm

Já sice programuji na jiné úrovni takže Nevím co všechno si mužů dovolit navrhnout, ale nemohl by jsi to vyhledávaní udělat “na dvakrát“? První by bylo jednoduché univerzální vyhledávaní s jejím textboxem které by prohledávalo všechny relevantní sloupce databáze a potom by vyplivlo tabulku která by šla dále třídit (případně i filtrovat) podle vybraného sloupce. A druhé by mohlo být... jak to popsat...
Představ si řádek o třech polích. Do prvního textboxu by se zadával sloupec který chci prohledávat, ve druhem-'roletce' by se vybíral operátor (% like%, <, =, >, <=, ) a do posledního by se psal hledaný řetězec s tím, že by na konci řádku bylo tlačítko [+] které by přidalo další identický řádek kam by se mohla napsat další podmínka a tím by si člověk Mohl vyhledat přesně co potřebuje.
Tak snad je to srozumitelné... ?
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 22 bře, 2012 5:06 am

Rozlišoval bych mezi vyhledáváním a filtrováním. Je to samozřehmě výborná věc, ale znovu bych si dovolil upozornit, že Michal není profi programátor, s databází si jen hraje a seznamuje se, soudě podle toho, co mi psal. Tedy mějme se na pozoru, aby naše požadavky nepřevyšovaly jeho možnosti. Už takhle s tím bude mít práce dost a dost. Ale samozřejmě to musí posoudit on sám. To já jen tak, aby řeč nestála. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » čtv 22 bře, 2012 7:12 am

Já vím že to co jsem napsal může znít velmi složitě, ale ve skutečnosti je to velíce logický a jednoduchý kus kódu - tedy aspoň v prostředí webových aplikací kde se pohybuji já. Pokud by byl zájem tak bych někdy mohl vyrobit nějaké jednoduché demo kterým by se mohl kolega inspirovat.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod richard0404 » ned 22 dub, 2012 7:37 pm

Zdravím, v jakém stavu je program.:-)
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků