Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » ned 20 led, 2013 4:51 pm

Nevím, co máš za verzi, ale já tento program stáhl, a fotky tam normálně jdou dát.
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 20 led, 2013 6:47 pm

jano007 píše:Skoda ze sa tam neda vkladat foto jednotlivych modelov. Bolo by to prehladnejsie :-)


Jak to myslíš ??? Můžeš to trochu rozvést ?? u jednotlivých záznamů, jde vkládat jedno fotografie. Pokud myslíš obrázek o několik příspěvků výš, tak ten je pouze ilustrační pro představu.

Jinak pro informaci všem který používají program Evidenci železničních modelů verzi 2012.5.1 : Program s nastavením jednotlivých záznamů ve všech evidencích mám již hotov. Je možné tedy vybrat jaké informace budete u modelů evidovat a zobrazovat. Momentálně se pracuje na vyhledávání ve všech evidencích. Pro představu jak to vše funguje dám link pro stáhnutí *.exe souboru. Není to ostrá verze, tak se nedivte pokud nebude něco fungovat správně. Případné návrhy, připomínky či nápady můžete psát sem.

Link pro stažení : http://uloz.to/xnFKymh/evidence-zelezni ... -1-exe-zip

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod jano007 » pon 21 led, 2013 11:26 am

mizl píše:
jano007 píše:Skoda ze sa tam neda vkladat foto jednotlivych modelov. Bolo by to prehladnejsie :-)


Jak to myslíš ??? Můžeš to trochu rozvést ?? u jednotlivých záznamů, jde vkládat jedno fotografie. Pokud myslíš obrázek o několik příspěvků výš, tak ten je pouze ilustrační pro představu.

Jinak pro informaci všem který používají program Evidenci železničních modelů verzi 2012.5.1 : Program s nastavením jednotlivých záznamů ve všech evidencích mám již hotov. Je možné tedy vybrat jaké informace budete u modelů evidovat a zobrazovat. Momentálně se pracuje na vyhledávání ve všech evidencích. Pro představu jak to vše funguje dám link pro stáhnutí *.exe souboru. Není to ostrá verze, tak se nedivte pokud nebude něco fungovat správně. Případné návrhy, připomínky či nápady můžete psát sem.

Link pro stažení : http://uloz.to/xnFKymh/evidence-zelezni ... -1-exe-zip

Michal


Verziu 5.1 som neskusal.
ja by som napriklad ocenil odfotit si svoj kusok a vlozit ho do svojej databazy. A potom napriklad prehliadat aj nie podla nazvu, ale aj podla fotiek. Niekedy je to vyhodnejsie ked sa zobrazuje obrazok hned, ako v katalogu .-)
TT - kolajisko analog 300x180, amater
Uživatelský avatar
jano007
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26 říj, 2012 8:31 am
Bydliště: Piestany

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 21 led, 2013 1:52 pm

jano007 píše:Verziu 5.1 som neskusal.
ja by som napriklad ocenil odfotit si svoj kusok a vlozit ho do svojej databazy. A potom napriklad prehliadat aj nie podla nazvu, ale aj podla fotiek. Niekedy je to vyhodnejsie ked sa zobrazuje obrazok hned, ako v katalogu .-)


Možná ti moc nerozumím. Každopádně vyhledávání podle fotek si nedovedu představit. Není ovšem problém dát do tabulky i políčko s fotkama. Otázkou je, jak se bude obrázek chovat v poli. Jestli půjde nějakým způsobem obrázek zarovnat.
Pokud ve vyhledávání vyhledáš nějaký záznam dle možností v rozbalovacího seznamu a přímo uvedeš slovo vyhledá ti to veškeré informace o modelu i s fotkou kterou si můžeš zvětšit při kliknutí na obrázek. Dvojklikem se vrátí obrázek do původní polohy. Pokud budeš chtít nějaký záznam upravit, použiješ tlačítko "Upravit" a můžeš upravovat záznamy. Poté se musí samozřejmě změny v záznamech uložit tlačítkem "Uložit". Celkově okno s vyhledáváním ve verzi 2012.5.1 vypadá viz příloha.

Michal
Přílohy
Evidence_Vyhledavani.jpg
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pon 21 led, 2013 4:35 pm

mizl píše:Jinak pro informaci všem který používají program Evidenci železničních modelů verzi 2012.5.1 : Program s nastavením jednotlivých záznamů ve všech evidencích mám již hotov. Je možné tedy vybrat jaké informace budete u modelů evidovat a zobrazovat. Momentálně se pracuje na vyhledávání ve všech evidencích. Pro představu jak to vše funguje dám link pro stáhnutí *.exe souboru. Není to ostrá verze, tak se nedivte pokud nebude něco fungovat správně. Případné návrhy, připomínky či nápady můžete psát sem.

Link pro stažení : http://uloz.to/xnFKymh/evidence-zelezni ... -1-exe-zip

Michal

Ahoj Michale, uz verze 5.1 byla dobra :D . Zkousim 6.1, zatim jsem zjistil, ze seznam Prislusentvi (pouzivam zatim jen Navestidla) mi verze 6.1 neotevre. Zustane prazdne okno. Pritom v Nastaveni - Editace seznamu prislusenstvi vidim hodnoty, ktere jsem tam vytvoril. Evidence lokomotiv se otvira bez problemu. Asi nejaky drobny bug.
Bohous
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 21 led, 2013 7:51 pm

BohousP píše:... zatim jsem zjistil, ze seznam Prislusentvi (pouzivam zatim jen Navestidla) mi verze 6.1 neotevre.


Myslíš tím že pokud otevřeš okno s evidencí Příslušenství tak je prázdné ?? Pokud ano, tak se musí kliknout na tlačítko v horní liště aby bylo zelené. Pokod nebude žádné tlačítko zelené, tak okno s evidencemi bude prázdné.

BohousP píše:Zustane prazdne okno. Pritom v Nastaveni - Editace seznamu prislusenstvi vidim hodnoty, ktere jsem tam vytvoril.


Myslíš tím rozbalovací seznam v Tabulce ? O jakou položku se přesně jedná ?? Můžeš to trochu víc specifikovat ?? U návěstidel v "Nastavení -> Editace seznamů -> Příslušenství -> Návěstidla jsou tři položky pro editaci. Druh, Typ a Barevná kombinace. Která přesně položka dělá zmíněný problém ?? Zadané hodnoty se nezobrazují v tabulce ?? Tvůj popis je trochu nekonkrétní. Zkus to trochu rozvést a nasměrovat mě trochu přesněji :wink:

BohousP píše:Evidence lokomotiv se otvira bez problemu. Asi nejaky drobny bug.
Bohous


Není to hotové. Některé věci nemusí fungovat vůbec. Link pro stažení exe souboru jsem dal jen pro představu, jak vše funguje a hlavně vypadá. Třeba okno s vyhledáváním není funkční vůbec. Je možné, že vyhodí i nějakou systémovou chybu a program se zasekne. Potom program ukončete přes správce Windows.

Pokud se mohu zeptat:
1 - Myslíš, že přidaná funkce nastavení programu je dobrý krok ?? Případně funguje to dobře ??
2 - Koncepce dizajnu je dobrá ?? Je to v podstatě druhá plocha na PC
3 - Co by se dalo případně zlepšit ??
4 - Chybí ti tam něco ??

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pon 21 led, 2013 8:56 pm

mizl píše:
Myslíš tím že pokud otevřeš okno s evidencí Příslušenství tak je prázdné ?? Pokud ano, tak se musí kliknout na tlačítko v horní liště aby bylo zelené. Pokod nebude žádné tlačítko zelené, tak okno s evidencemi bude prázdné.


Ano, okno je prazdne. Ale zda se, ze jsem na to prisel. Bylo potreba v hlavnim menu - Nastaveni - Nastaveni programu - povolit, co chci videt (Navestidla, budovy atd. ...). Bez toho v Okne Prislusenstvi nebylo vubec zadne tlacitko v horni liste... :D Viz obrazek.
mizl píše:
BohousP píše:Zustane prazdne okno. Pritom v Nastaveni - Editace seznamu prislusenstvi vidim hodnoty, ktere jsem tam vytvoril.


Myslíš tím rozbalovací seznam v Tabulce ? O jakou položku se přesně jedná ?? Můžeš to trochu víc specifikovat ?? U návěstidel v "Nastavení -> Editace seznamů -> Příslušenství -> Návěstidla jsou tři položky pro editaci. Druh, Typ a Barevná kombinace. Která přesně položka dělá zmíněný problém ?? Zadané hodnoty se nezobrazují v tabulce ?? Tvůj popis je trochu nekonkrétní. Zkus to trochu rozvést a nasměrovat mě trochu přesněji :wink:


Tady jsem se asi nepresne vyjadril. V hlavnim okne vidim v menu dve polozky: Evidence a Nastaveni.
Sub-polozky Nastaveni: Nastaveni programu a Editace seznamu. Pod Editaci seznamu -> Prislusenstvi -> Navestidla jsem nasel mnou definovane hodnoty z predesle verze. Problem nebyl, jen jsem to uvedl na porovnani s tim, ze v Evidenci bylo Prislusenstvi prazdne okno ...

mizl píše:
BohousP píše:Evidence lokomotiv se otvira bez problemu. Asi nejaky drobny bug.
Bohous


Není to hotové. Některé věci nemusí fungovat vůbec. Link pro stažení exe souboru jsem dal jen pro představu, jak vše funguje a hlavně vypadá. Třeba okno s vyhledáváním není funkční vůbec. Je možné, že vyhodí i nějakou systémovou chybu a program se zasekne. Potom program ukončete přes správce Windows.

Pokud se mohu zeptat:
1 - Myslíš, že přidaná funkce nastavení programu je dobrý krok ?? Případně funguje to dobře ??
2 - Koncepce dizajnu je dobrá ?? Je to v podstatě druhá plocha na PC
3 - Co by se dalo případně zlepšit ??
4 - Chybí ti tam něco ??

Michal

1.) Urcite ano, zatim jsem chyby nenasel, ale hraju si s tim asi hodinu. Libi se mi moznost nezobrazovat nektere udaje (napr. meritko, pokud pouzivam pouze jedno ...)
2.) Ano
3.) U kolejiva (a asi i jinde) mas u nekterych polozek striktne definovany datovy typ. Konkretne, chtel jsem u obloukove vyhybky zadat dva polomery a dve hodnoty uhlu - ve formatu 30/15, ale to nelze. (Neda se zadat string.) To bylo uz v predesle verzi. Ale chyba to neni, zadal jsem to do poznamky.
4.) zatim jsem nezjistil, kdybych neco nasel, ozvu se.

Zaver: Je to vyborne.
Přílohy
evidence.jpg
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pát 25 led, 2013 9:39 pm

Michale,
tak mě přeci něco napadlo. Do příslušenství by se (alespoň mě) hodila ještě evidence různých elektronických obvodů - servodekodéry, dekodéry návěstidel a pod. Jednotlivé položky (kromě standardních, jako je druh, typ, počet, výrobce) by mohly být např. adresa, napájecí napětí, počet výstupů. Zbytek asi do poznámky... Celé by se to mohlo jmenovat "Řízení" nebo tak nějak.
A taková drobnost - předešlá verze měla nějakou ikonu, teď tam není (chápu, je to beta verze).
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 22 bře, 2013 8:42 pm

Trochu to tu oživím.

Na programu jsem v poslední době moc nepracoval. Mám tendence vývoj ukončit a dále nepokračovat, soudě dle reakcí zde na fóru a statistik stažení programu. Jsem si ovšem vědom, že program je určen pro specifickou kategorii uživatelů. Každopádně novou verzi mám připravenou ke zveřejnění. Novou verzi bych se nebál zařadit do kategorie poloprofesionálních programů. Hodně jsem se na tomto programu naučil a objevil již objevené. Dokonce jsem se musel naučit pracovat i s Accessem. Ovšem ten ještě dokonale neovládám.

Dosti bylo zbytečných řečí a pojďme se podívat co program v současné době umí.

1. Úvodní okno
Při otevření programu se úvodní okno otevře maximalizované, prázdné a objeví se malá ikonka v levé části lišty "Start".

Úvodní obrazovka.jpg
Úvodní obrazovka.jpg (23.38 KiB) Zobrazeno 8035 krát

Malá ikonka má dvě funkce. Při jedno-kliku levým tlačítkem myši se program schová a zmizí z lišty. Při dvoj-kliku levým tlačítkem myši na ikonku se program ukáže. Ty samé funkce najdete v kontextovém menu ikonky. To se vyvolá pravým kliknutí na ikonku.
V horní výběrové liště nejdete nabídky z výběrem "Evidence" a "Nastavení". Nabídka "Evidence" je poměrně jasná. Zde najdete příslušné evidence dle nastavení. V nabídce "Nastavení" jsou dvě nabídky. "Nastavení programu" a Editace seznamů".

Úvodní obrazovka - Nabídka.jpg
Úvodní obrazovka - Nabídka.jpg (26.77 KiB) Zobrazeno 8035 krát

Editaci seznamů se zabývat netřeba. To již znáte z předchozí verze. Co je ovšem nové je nabídka "Nastavení programu". Pojďme se na ní podívat trochu blíže. Při kliknutí na tuto nabídku se otevře dialogové okno s nabídkami umístěné vlevo.

Nastavení programu.jpg

V první nabídce se nastavuje pomocí zaškrtávacích políček, jakou evidenci chcete zobrazovat. V dalších výběrových položkách se nastavují jednotlivé položky dané evidence.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod BohousP » pát 22 bře, 2013 8:49 pm

Jsou to dva mesice, co jsem si stahl posledni verzi. Nemohu tvrdit, ze program pouzivam denne, ale je to dost casto. A jsem na vysost spokojen.
Michale, diky ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 22 bře, 2013 9:45 pm

... pokračování

Při kliknutí na tlačítko "OK" se změny projeví jak v horní liště nabídky tak v jednotlivých oknech evidencích.
Úvodní okno je koncipované jako druhá pracovní plocha. To znamená, že pokud otevřete více oken a rozložíte mimo zobrazenou plochu, automaticky se zobrazí po stranách rolovací prvky. Úplně dole v úvodním okně, je umístěná informační lišta, která má za úkol pouze informovat které okna jsou otevřená. Použil jsem stejné ikony jako v první verzi. Ikony nemají žádné funkce.

Úvodní okno - Vyhledávání.jpg

2. Pokud je v otevřeném okně více nabídek, jsou umístěné v horní části výběrová tlačítka. Okno je ovšem zobrazené prázdné. Pro zobrazení výběru musí být tlačítko zelené.

Úvodní okno - Vyhledávání_1.jpg


Využiji daného obrázku k osvětlení dalších nových funkcí.
Otevřené okno s vyhledáváním má přidané další nové funkce. Při výběru z rozbalovacího seznamu "Hledat dle: " se zobrazí textové pole, do kterého je nutné zadat druhé kritérium pro vyhledávání. Textové pole je koncipované jako dynamické vyhledávání. To znamená, že když zadám první písmeno, zobrazí veškeré záznamy začínajícím tímto písmenem. Zadáním dalšího písmene se opět záznamy omezí. Takto se kaskádově filtruje do úplného zobrazení záznamů. Pokud chcete znovu zobrazit všechny záznamy do tabulky, jednoduše vymažete text z textového pole, nebo napíšete do něj znak procenta "%" a kliknete na tlačítko "Hledat". Zadáním druhého kritéria se i zpřístupní tlačítko "Naplň tabulku". Pokud bude chtít vyhledaný záznam jakkoli upravit, kliknete na tlačítko "Upravit". Tím se zpřístupní tlačítko "Uložit" a v tabulce lze jakkoliv změnit záznam. Dále se v tabulce zpřístupní kontextové menu, které se vyvolá kliknutím pravého tlačítka myši. V tomto menu se nachází výběr "Kopírovat" , "Vložit" a "Vložit obrázek" . Ještě přibude jedna nabídka "Odstranit" . Tu musím ještě dodělat.

Úvodní okno - Vyhledávání_2.jpg

Jinak funkce tak jak je znáte z předchozí verze jsou stejné. Obrázek lze zvětšit jako v předešlé verzi.

Samozřejmě veškeré okna lze zobrazit přes celou obrazovku. Než pustím tuto verzi do oběhu, musí se otestovat a sepsat jednoduchý návod. Pravděpodobně se tento program objeví i u Michala ( http://www.trainmania.info/ ).

Toť vše ... Michal

BohousP píše:Jsou to dva mesice, co jsem si stahl posledni verzi. Nemohu tvrdit, ze program pouzivam denne, ale je to dost casto. A jsem na vysost spokojen.
Michale, diky ...


Díky.

Ps: Pokud by se někdo rozhodl pokračovat, nebo upravit či opravit program někdo z kruhu programátorů mohu zaslat příslušné soubory. Předem upozorňuji, že nejsem žádný profík a program jsem napsal co nejednoduší formou. Určitě by se to dalo napsat jinak a lépe. Případní zájemci pište SZ nebo na E-mail mizl@centrum.cz .
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 22 bře, 2013 11:45 pm

Ještě jsem zapomněl na jednu funkci, která vás asi překvapí při používání programu. Další novou funkcí kterou jsem udělal je, že pokud se nacházíte v módu "Upravit" nelze zavřít okno s vyhledáváním a v textu okna se zobrazí text s upozorněním, aby jste uložili editaci. Pokud zapomenete uložit editaci třeba v jiné kartě vyhledávání, vyskočí na vás informační okno. Toto okno na vás bude vyskakovat dokud neuložíte veškeré karty. Tím se zpřístupnění i kontrolní tlačíta pro zavření, maximalizaci a minimalizaci okna.

Úvodní okno - Vyhledávání_3.jpg


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » sob 23 bře, 2013 10:03 am

Podle popisu a náhledů to vypadá již dost profesionálně. Rád si počkám, až to uvolníš.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 31 bře, 2013 9:57 pm

Malý pokrok. Konečně jsem přišel jak se přepínat mezi otevřenými okny pomocí informačního panelu umístěném v úvodním okně úplně dole. Přesně takto jsem to chtěl a nyní je to konečně i funkční.

Iformační okno.jpg

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 27 kvě, 2013 6:27 pm

Informace pro natěšené uživatele....

Program v tuto chvíli má jisté nejasnosti s ovládání vyhledávání. Program byl ve zkušebně a bylo zjištěno pár nedostatků, které nejsou závažné, nicméně jsou pro uživatele nepříjemné. Trochu je totiž vyhledávání nestabilní a "seká se". V poslední době ( Asi dva měsíce ) řeším osobní existenční problém s prací. Tím pádem je nová a poslední verze tohoto vývoje uložená k ledu na dobu neurčitou. Každopádně již teď vím, že až se tento malý problém vyřeší, nastane nová a příjemnější éra mého života.

Tímto se Vám všem omlouvám za sliby, které jsem zde uvedl a které v tuto chvíli nejsem schopen splnit. Kdyby se nenaskytli nepříznivé podmínky, mohl by být program zdárně dokončen a uveden do provozu mezi zdejší odbornou veřejnost.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků