Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 22 dub, 2012 7:46 pm

richard0404 píše:Zdravím, v jakém stavu je program.:-)


Program se pomalu chýlí ke konci. Ve své podstatě už je hotov, akorát se teď pracuje na kosmetických a ladících úpravách. V tuto chvíli pracuji na malé nápovědě a řeším problém s tiskem z evidence. Může se stát, což vidím jako reálné, že program pustím do světa s tím, že nebude umět tisk. V tuto chvíli tisk někomu funguje, někomu né. Pořádně nevím čím to je. Je pravděpodobné že správce tisku který využívám já v programu není součástí všech operačních systémů. S toho vyplývá, že někomu to bude fungovat někomu né. Každopádně tomu komu to fungovat nebude, Vyskočí informační hláška informující, že se na daná funkce připravuje. Je mi jasné, že pro někoho je zveřejnění předčasné a budou negativní ohlasy.
každopádně případný Abgreid není problém. Stačí vyhodit původní exe soubor s novím a vše funguje tak jak má. Už jsem to zkoušel. Zneužil jsem přítelkynin PC :lol: .

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod richard0404 » ned 22 dub, 2012 8:30 pm

Parádní informace už se těším :D :D
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 24 dub, 2012 11:45 am

Evidence je "dokončena" . Proč v uvozovkách ?? protože v evidenci chybí tlačítko pro tisk. Tuto zkutečnost řeším už pátý den. Né a né přijít na kloudný programový kód, který by byl funkční. Když už to funguje mě, tak to zase nefunguje někomu jinému. Ale nebojte. Program zatím tisk neumí, ale pracuje se na tom. Asi někdo namítne proč zveřejňovat nedodělaný program. Ano, souhlasím. Nicméně nevím za jak dlouho tento problém vyřeším a po-zdržovat program jen kvůli tisku se mi nechtělo. Čekám i negativní ohlasy. Je těžké zavděčit se všem. Ovšem nebráním se dalším návrhům které by mohli program vylepšit.

Každopádně po dohodě a schválení, bylo rozhodnuto vydat evidenci k zveřejnění. Případný abgreid není problém. Stačí nahradit původní *.exe soubor za nově vydaný.

Po stažení zazipovaného souboru, je nutné tento soubor extrahovat. Jinak nebude funkční a bude vyvolávat chyby.
Nezapomeňte si přečíst soubor Readme.txt .
Link: http://uloz.to/xie9mNK/evi-l-v-p-preklad-zip

A jako vždy bych chtěl všechny upozornit, že nejsem profi programátor. Proto Aiťáci a profi programátoři buďte ke mě shovívaví. Já to mám jen jako dalšího koníčka ...

Chtěl bych veřejně poděkovat uživatelům Lokopin, který mě nasměroval na správnou cestu kterou se vydat a významně pomohl se sekcí "DCC". Dále uživateli Trainmaniak, který mi pomohl s ikonami a v závěrečné části programu.


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » úte 24 dub, 2012 12:53 pm

Dobrá práce. Vůbec bych se nebál toho že do světa vypouštíš nedokončený program. Vždyť je to ve vývoji aplikací úplně normální praxe. Vydá se alfa, beta verze - fanoušci si jí stáhnou, otestují a vývojářům reportují bugy, nápady na vylepšení, ti je zpracují, vydají další...
A zároveň bych si dovolil přidat pár připomínek:
1) tlačítko zavřít mi přijde zbytečné, vždyť v pravém horním rohu máš systémové tlačítko "X".
2) proč je nastavená pevná velikost oken? Určitě bych přivítal možnost jeho zvětšování s omezením minimální velikosti
3) k obrázkovým tlačítkům bych přidal "onmouseover" popisek - nám natvrdlým může chvíli trvat než pochopíme co ty obrázky znamenají.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 24 dub, 2012 1:08 pm

male zvire píše:...
A zároveň bych si dovolil přidat pár připomínek:
1) tlačítko zavřít mi přijde zbytečné, vždyť v pravém horním rohu máš systémové tlačítko "X".
2) proč je nastavená pevná velikost oken? Určitě bych přivítal možnost jeho zvětšování s omezením minimální velikosti
3) k obrázkovým tlačítkům bych přidal "onmouseover" popisek - nám natvrdlým může chvíli trvat než pochopíme co ty obrázky znamenají.


Ad 1. To je pro ty "Natvrdlejší" :lol: . Doufám, že se nikdo neurazí.
Ad 2. Vysvětlení je jednoduché. Pokud povolím toto tlačítko a okno se maximalizuje, je to k ničemu. Rozmístění komponent zůstane stejné. Akorát se přesunou k levému hornímu rohu.
Ad 3. Toto mě rozesmálo "Nám natvrdlým" . Na toto mě upozorňoval Michal (Trainmania). Problém je ten, že použité komponenty nepodporují plovoucí popisek. Dá se to řešit statickým popiskem pod ikony.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » úte 24 dub, 2012 6:07 pm

Ad 2 : tak a hned máš námět na úpravu do další verze ;) :lol:
Netvrdím že by se s tím nedalo pracovat, ale tohle okno mi zabírá sotva půlku monitoru a v seznamu lokomotiv/vagónů/příslušenství vidím stěží pět záznamů což při větším množství záznamů bude dost nepřehledné.
Jo a nedá mi to - ještě mám tři připomínky:
1) chtělo by to nějakou kontrolu (confirm dialog) pokud má uživatel neuložená data a snaží se aplikaci zavřít tak aby o ně nepřišel.
2) když je model mimo záruku tak na mě ošklivě a hlavně rušivě bliká datum. Asi bych byl radši kdyby tam bylo něco jako:
* v záruce ještě X měsíců
* blíží se konec záruky (za X dní)
* záruka vypršela DD.MM.RRRR
3) teď když chci editovat záznam tak musím kliknout na tlačítko [Upravit], kdyby to šlo i dvojklikem na řádek tak by to bylo super.

A až to prozkoumám dál tak tě zkritizuju ještě víc :oops: :lol:
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 24 dub, 2012 6:34 pm

male zvire píše:Ad 2 : tak a hned máš námět na úpravu do další verze ;) :lol:
Netvrdím že by se s tím nedalo pracovat, ale tohle okno mi zabírá sotva půlku monitoru a v seznamu lokomotiv/vagónů/příslušenství vidím stěží pět záznamů což při větším množství záznamů bude dost nepřehledné.
Jo a nedá mi to - ještě mám tři připomínky:
1) chtělo by to nějakou kontrolu (confirm dialog) pokud má uživatel neuložená data a snaží se aplikaci zavřít tak aby o ně nepřišel.
2) když je model mimo záruku tak na mě ošklivě a hlavně rušivě bliká datum. Asi bych byl radši kdyby tam bylo něco jako:
* v záruce ještě X měsíců
* blíží se konec záruky (za X dní)
* záruka vypršela DD.MM.RRRR
3) teď když chci editovat záznam tak musím kliknout na tlačítko [Upravit], kdyby to šlo i dvojklikem na řádek tak by to bylo super.

A až to prozkoumám dál tak tě zkritizuju ještě víc :oops: :lol:


Ad.Ad 2. Určitě se na to v budoucnu podívám.

Ad 1. Pokud uživatel zavře okno s evidencí pomocí křížku nebo jiným běžným způsobem, tak se data neztratí. sama se automaticky uloží
Ad 2. To je na mě ještě složité. Do budoucna je to dobrý podmět. Pokusím se na to podívat. Mě by se to samozřejmě taky líbilo.
Ad 3. Tak to to bylo původně myšleno. Chtěl jsem dát do tabulky i rozbalovací seznamy. Tím by odpadli skoro všechny pole a zadávalo by se do tabulky. Při mé smůle mi to nešlo naprogramovat. A když už to šlo tak program byl hodně nestabilní. Každopádně by se mi to taky líbilo.

Nechci u programu sedět od rána do večera takže si dám na pár dní oras. Klidně kritizujte a pište co a jak.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » úte 24 dub, 2012 6:53 pm

V tom případě dělám něco špatně, protože mě se data při zavření aplikace neuloží... :roll:
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » pát 27 dub, 2012 9:35 pm

Pozdravenie a poďakovanie za neskutočné úsilie... prográmek som si stiahol a začínam ho kŕmiť... zatiaľ som objavil dve drobnosti, s ktorými sa bude možno dať čosi urobiť:
1) nastavenie šírky stĺpcov sa po zatvorení vráti do pôvodnej polohy. Možno by bolo vhodné aby sa veľkosť okna dala nastaviť podľa potreby tak, aby boli vidieť celé záznamy viz obr. (968 Záporožec)
Obrázek
2) v dátume nákupu sa zobrazuje aj čas, čo myslím nie je potrebné (celé je to vidno po rozšírení stĺpca dátum nákupu)
Obrázek
Ak objavím postupom času ešte čosi iné - dám na známosť a na uváženie... zatiaľ tisíceré díky!!!!
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » sob 28 dub, 2012 12:50 pm

Ahoj

Byl jsem chvilku mimo, bez netu. Takže abych odpověděl na připomínky:

male zvire píše:V tom případě dělám něco špatně, protože mě se data při zavření aplikace neuloží... :roll:


Při kliknutí na křížek se mi zadaná data automaticky uloží. Před tím jsem žádná data neukládal. Prostě jsem zadal a rovnou klikl na křížek a zadaná data se uložila.
Zkoušel jsem i zadat data a kliknout na tlačítko v navigační liště "Zavřít". Vše se uložilo.
Testováno na operačním systému Windows7 Home Premium, x64.
Já osobně mám bohužel Visty .

dedo píše:...1) nastavenie šírky stĺpcov sa po zatvorení vráti do pôvodnej polohy. Možno by bolo vhodné aby sa veľkosť okna dala nastaviť podľa potreby tak, aby boli vidieť celé záznamy viz obr. (968 Záporožec)


Ano. Sloupce jsou staticky nastavené na určitou velikost. Při otevření se vrátí na nastavenou velikost. Přizpůsobit velikost sloupců tak, aby byl vidět celí záznam je dost těžké. Né, že by to byl problém, ale dám příklad : Vem si, že ve sloupci "Prodejce" budeš mít zobrazeno třeba údaj "modely.biz" a zobrazí se celý. Poté si to rozmyslíš a nastavíš si, že se bude místo toho zobrazovat "Michal Dalecký" což je už delší údaj. A teď si vem jak já mám nastavit sloupec tak aby se údaj zobrazoval celý ?? Myslím, že jednoduší sloupec roztáhnou a podívat na celý údaj, pokud ho budu chtít přečíst celý.
Snad jsem ti objasnil, proč nejde sloupec nastavit tak, aby zadaný údaj byl vidět celý.

dedo píše: ...
2) v dátume nákupu sa zobrazuje aj čas, čo myslím nie je potrebné (celé je to vidno po rozšírení stĺpca dátum nákupu)


Toto mi uniklo. před chvílí jsem to opravil. Po vydání oprav to již nebude vidět ., :wink:

Ještě jsem byl Michalem upozorněn na pár chybiček.
Při zadání, uložení a znovu načtení záznamu, se změní první záznam v evidenci. Jedná se o rozbalovací seznamy. Pokud jste si toho všimly. :oops:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » sob 28 dub, 2012 1:13 pm

mizl píše:Ještě jsem byl Michalem upozorněn na pár chybiček. Při zadání, uložení a znovu načtení záznamu, se změní první záznam v evidenci. Jedná se o rozbalovací seznamy. Pokud jste si toho všimly. :oops: Michal

Všimol, ale ak v rozbalovacom zozname uvedieš na prvé miesto údaje, ktoré patria k prvému riadku evidencie je to ok... ´dakujem za vysvetlenie mojich smelých pripomienok... Zbyňo
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » sob 28 dub, 2012 1:21 pm

dedo píše:... ´dakujem za vysvetlenie mojich smelých pripomienok... Zbyňo


Rozhodně tuto připomínku nepovažuji za směšnou. Doufám, že se tě to nijak nedotklo . to bych byl nerad :oops:

Pokud tě napadne ještě něco klidně mi to napiš. Nebráním se ničemu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » sob 28 dub, 2012 3:27 pm

mizl píše: směšnou. Michal

SMELOU, odvážnou... nie smešnú... :wink: je to ok, rozumieme si, chápeme sa...
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » sob 28 dub, 2012 3:54 pm

dedo píše:SMELOU, odvážnou... nie smešnú... :wink: je to ok, rozumieme si, chápeme sa...


Omlouvám se za malé jazykové nedorozumění. Ačkoli se mi slovenština nesmírně líbí, tak po odstranění pondělních vysílání v televizi nějak zaostávám ve významech slov. :oops:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Ferda » sob 28 dub, 2012 7:31 pm

mizl píše:Ano. Sloupce jsou staticky nastavené na určitou velikost. Při otevření se vrátí na nastavenou velikost. Přizpůsobit velikost sloupců tak, aby byl vidět celí záznam je dost těžké. Né, že by to byl problém, ale dám příklad : Vem si, že ve sloupci "Prodejce" budeš mít zobrazeno třeba údaj "modely.biz" a zobrazí se celý. Poté si to rozmyslíš a nastavíš si, že se bude místo toho zobrazovat "Michal Dalecký" což je už delší údaj. A teď si vem jak já mám nastavit sloupec tak aby se údaj zobrazoval celý ?? Myslím, že jednoduší sloupec roztáhnou a podívat na celý údaj, pokud ho budu chtít přečíst celý.
Snad jsem ti objasnil, proč nejde sloupec nastavit tak, aby zadaný údaj byl vidět celý.

Máš 3 zákldní možnosti, co s tím.
1) můžeš ukládat šířky sloupců při zavření, tak jako to dělá průzkumník ve Windows. Pak se při otevření zase načtou a uživatel má šířky tak, jak si je nastaví.
2) můžeš při načtení projet všechny sloupce, spočítat nejdelší zápis a nastavit šířky podle něj. (zdržuje při načítání, ale nemusíš nic ukládat)
3) při uložení záznamu zkontroluj, zda není nový záznam delší, než nejdelší doposud uložená hodnota. pokud ano, pak aktualizuj hodnotu a zapiš do databáze. Při načtení nastav sloupce podle uložených hodnot.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků