Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » ned 29 dub, 2012 9:48 pm

Ferda píše:Máš 3 zákldní možnosti, co s tím.
1) můžeš ukládat šířky sloupců při zavření, tak jako to dělá průzkumník ve Windows. Pak se při otevření zase načtou a uživatel má šířky tak, jak si je nastaví.
2) můžeš při načtení projet všechny sloupce, spočítat nejdelší zápis a nastavit šířky podle něj. (zdržuje při načítání, ale nemusíš nic ukládat)
3) při uložení záznamu zkontroluj, zda není nový záznam delší, než nejdelší doposud uložená hodnota. pokud ano, pak aktualizuj hodnotu a zapiš do databáze. Při načtení nastav sloupce podle uložených hodnot.


Ferdo, Ferdo. :roll:
Rada dobrá, ale jak to napsat v kódu programu ?? Na určité funkce musím nějak přijít nebo pracně hledat na netu. Programovat se učím ve svém volném čase po práci. Mám to jako druhého koníčka (jako jednička je železnice :wink: ). To co je pro někoho jednoduché je pro mě složité. I já osobně mám nějakou představu, jak by měl program fungovat a vypadat.
Například, když jsem navštívil Lokopina, debatovali jsme o programu co by měl dělat. Navrhoval aby rozbalovací seznamy a zadávání probíhalo přímo v tabulce. Idea dobrá, ale když jsem to zkoušel udělat, tak program byl nestabilní. Proto jsem od toho utekl.
Nicméně musím udělat program v rámci svých možností a umu. Na této aplikaci jsem se hodně naučil.

Právě jsem objevil již objevené. Další možnosti programu, které plánuji v aktualizaci. Už umím změnit polohu a velikost komponentů na formuláři při změně velikosti okna. To znamená, že povolím tlačítko Maximalizovat okno a změní se poloha i rozměr komponentů v okně. Můžu prozradit, že to není úplně tak jednoduché, jak jsem si myslel. Celý programový kód je docela dlouhý, jelikož musím každé komponentě nadefinovat umístění a případně velikost. A ,že jich tam je v jednom okně.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » pon 30 dub, 2012 5:19 pm

Při kliknutí na křížek se mi zadaná data automaticky uloží. Před tím jsem žádná data neukládal. Prostě jsem zadal a rovnou klikl na křížek a zadaná data se uložila.
Zkoušel jsem i zadat data a kliknout na tlačítko v navigační liště "Zavřít". Vše se uložilo.
Testováni na operačním systému Windows7 Home Premium, x64.
Já osobně mám bohužel Visty .


já se omlouvám zed tu do toho pořád kecám, ale mám stejné Win7 a ukládání zavřením mi prostě nefunguje :(
Momentálně jsem pracovně pryč, ale až se vrátím domů tak to zkusím “natočit“ a nahrát někam na internet.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 30 dub, 2012 9:39 pm

male zvire píše:já se omlouvám zed tu do toho pořád kecám, ale mám stejné Win7 a ukládání zavřením mi prostě nefunguje :(
Momentálně jsem pracovně pryč, ale až se vrátím domů tak to zkusím “natočit“ a nahrát někam na internet.


Je to možné. Právě jsem dělal program na rozúčtování elektrické energie. V podstatě se jedná o rozúčtování na dvě patra s jedné faktury. S toho měřeno je jen jedno.
Program jsem zaslal na test klukovi kterému jsem to dělal. Řekl mi, že to funguje parádně, ale neukládá mu to. Použil jsem stejný způsob ukládání jako v evidenci modelů.
Ptal jsem se ho co má za operační systém. Říkal že osekané Win7 profíky. Přítelkyně má Win7 home a program funguje bez chyby.

Co tím chci říct: je možné, že to neukládá mě neznámém důvodu. Vůbec nevím čím by to mohlo být. Jediná pravděpodobná možnost asi bude ve Win7. Ale nevím jaká.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod cernos » stř 02 kvě, 2012 7:09 am

Zkus se zaměřit na nastavení UAC ve Windows 7. To může dělat hodně velkou paseku. Prvně bych se pokusil UAC úplně vypnout a pak teprve zkoušel. Postupně UAC utahuj a uvidíš kdy chyba nastane. Často pomáhá spouštět sw v administrativním modu. POZOR pokud se budeš při zapnutém UAC hlásit jako uživatel, který je ve skupině Administrators, nebuddeš mít nikdy taková neomezená práva jako klasický účet Administrator!
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 07 kvě, 2012 7:12 pm

Po nějakém čase odpočinku, kdy jsem se věnoval pilnému studiu a vývoji dvou dalších projektů.

jeden projekt pro odreagování : http://uloz.to/xL9hQRJ/kalkulacka-zip . Jedná se o jednoduchou kalkulačku doplněnou nastavitelnými funkcemi. Viz. přílohy

a druhy projekt Rozúčtování Elektrické energie pro dvě bytové jednotky v rodinném domku s jednou fakturou : http://uloz.to/x3AH2d1/rozuctovani-preklad-zip
Screeni a malý popis : http://kolejistett.webnode.cz/software/ ... e-energie/

Abych tu neplácal jen tak bůhzdarma . Po dalším studiu na internetu jsem se naučil další užitečnou funkci. Jedná se o kopírování starého záznamu do nového. Někdo to tu zmiňoval a vznesl požadavek, zda by to nebylo možné. Mám ovšem malé dilema.
Myslíte, že je nutné kopírovat všechny zadané záznamy , nebo by stačili třeba jen z určitých karet ???

Př: třeba kopírování z karet Základní data a Zakoupeno ??

Michal

Omlouvám se za začátek mého příspěvku. Chtěl jsem se pochlubit svou prací :oops: :roll:
Přílohy
scrin3.jpg
scrin3.jpg (13.58 KiB) Zobrazeno 5464 krát
scrin2.jpg
scrin2.jpg (18.02 KiB) Zobrazeno 5464 krát
scrin1.jpg
scrin1.jpg (13.33 KiB) Zobrazeno 5464 krát
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Help please mizl

Příspěvekod mizl » úte 08 kvě, 2012 6:03 pm

Potřeboval bych poradit nějakým programátorem.

O co jde:
Zjistil jsem jak kopírovat záznam s pole do nového záznamu pole. Bohužel vše musím udělat jednotlivě. Tím pádem okno Evidenci lokomotiv mi to vychází na 48 definic, to se rovná 192 programových řádků. To samé mi vychází i u "Vložit". Není nějaký jednodušší způsob jak udělat tyto funkce "Kopírovat", "Vložit" ? Zkoušel jsem udělat nějaký univerzální modul který by toto obsáhl. Jenže se mi to nepovedlo.

Předem díky

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » úte 08 kvě, 2012 7:59 pm

V čem programuješ a jak ty data uchováváš?
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod rawen » stř 09 kvě, 2012 4:34 am

Chtěl jsem se zeptat stejně - pokud je záznam "lokomotiva" instancí datová struktury resp. objektu, nemůže být problém ji duplikovat, přesouvat, atd. (Spadá to do tématu "databáze", což se u nás učí programovat čtvrťáci na průmce...)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 09 kvě, 2012 5:00 pm

rawen píše:...(Spadá to do tématu "databáze", což se u nás učí programovat čtvrťáci na průmce...)
Radek


Děkuji Vám za vyčerpávající informaci o dnešní mládeži. Nicméně já jsem, bohužel již nějaký ten pátek ze školy venku a chodím do práce. Na prumku jsem nechodil, neb za mě nebraly na střední každého blbce, jen aby měli tučné dotace z ministerstva školství. Pokud mě paměť slouží dobře, tak před dvaceti léty na prumkách nebyl běžný předmět "Počítače - programování".

Znovu, již poněkolikáté upozorňuji, že nejsem žádný profesionální programátor. Nejsem bohu žel, žádný studující "puberťák", ačkoli bych jim rád byl.

S pozdravem a úctou Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod rawen » stř 09 kvě, 2012 6:45 pm

Ahoj,
můj příspěvek byl míněn pozitivně, rád bych pomohl, ale bez znalosti tvého kódu to nejde. (Posledních pár let dělám ve Visual Basicu, předtím C++, Fortran, Assembler,...)

Radek

P.S.: Od roku 1988 dál jsem měl programování na ZŠ a později gymplu. Samozřejmě na PMD85, TNS, Atari,... Uznávám, že jsem měl štěstí na školy i podporu rodičů.
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 09 kvě, 2012 7:50 pm

Omlouvám jestli jsem tě nějakým způsobem dotkl. Je zřejmé, že jsem tvůj příspěvek nepochopil moc pozitivně. Omlouvám se a doufám, že to nenaruší další naší budoucí spolupráci. Více na SZ.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod rawen » stř 09 kvě, 2012 8:24 pm

I já se omlouvám a pokusím se pomoci.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod rawen » ned 20 kvě, 2012 7:59 pm

Ahoj,
zkoušel jsi už ten tisk ode mne?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 20 črc, 2012 8:04 pm

Milí přátelé a modeláři

Po zvolna připravuji aktualizaci programu Evidence železničních modelů. Jak mi již dříve radil Martin (Lokopin), při příležitosti mé návštěvy u něj doma v Písku, udělal jsem aktualizaci po jeho vzoru. Myslím, že bude spokojen a ne jen on :wink: .

Tak tedy o co jde:

Přidal jsem nové funkce a předělal od píky vzhled programu. Pro začátek mám plně funkční Evidenci lokomotiv, Evidenci vozů a Nastavení rozbalovacích seznamů Lokomotiv, Vozů a Příslušenství.

Ve zkratce popíšu nové funkce:

Při přechodu do jiné evidence vyskočí otázka na uložení. Po výběru, zda uložit či nikoli se otevřené okno zavře a otevře se nová zvolená evidence.
Přidání konce záruky - Kliknutím na černé pole v obrázku. Po výběru a uložení, datum bliká.
Zadávání dat - Zadává se rovnou v tabulce
Kopírování a vkládání dat - Nejprv označit a poté pravím tlačítkem myši, vybrat z nabídky. Mělo by to jít zkopírovat i do Wordu. Zatím jsem nezkoušel, ale do NotePacku to jde.
Rozšíření okna na celou obrazovku - Roztáhne se tabulka i poznámka.
Jednotlivé poznámky jsem zrušil a ponechal poze jednu.

Michal
Přílohy
Kopírování a vkládání.jpg
Kopírování a vkládání dat
Zadání datumu.jpg
Zadání datumu
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod rawen » sob 21 črc, 2012 6:08 am

Jak jsi pokročil s tím tiskem?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků