Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod krakora » pát 06 led, 2012 2:16 pm

Ze vseho nejdrive bych rad smeknul a uklonil se pred umenim ktere je moji osobe cizi

Ted par poznamek
Hned na zacatku u evidence zmizelo katalogove cislo modelu, to je dle meho nejen pro mne pri evidenci pomerne dulezity udaj ( urcite vic nez prezdivka)
Do kategorie prislusenstvi bych jeste rad kolonku ostatni, pro mne sice zbytecna, ale nekdo by treba rad evidoval i veci do ostatnich kolonek nezaraditelne.

Spousta lidi pise pridej tohle a tohle bez toho nemuzu zit (konec zaruky, nastaveni cehokoliv,.....)

Dam jeden priklad, pro mne neni nastaveni dekoderu vubec zajimave, sbiram modely TT, treba obycejny BI zeleny DR, dela se jiz temer 50 let a za tu domu se pod stejnym nebo inovovanym kat.č.
vyroba postupne modernizovala, tech vozu par mam
4typy skrine, 5 typu zabradli, 4 typy brzd, ruzne typy podvozku, 5 typu oken, strikany, nestrikany, ruzne odstiny zelene, ruzne popisy vcetne barvy, sprahla, kolecka, .........
A to vse se ruzne prolinalo, ze jsem postizenej ANO asi jako vetsina tady na tom foru

Kdyby chtel kazdej na ten svuj udaj svuj chlivecek, tak by vse bylo hrozne neprehledny a zmateny, ale ono tam je a je dost velky, jmenuje se POZNAMKY
tam si kazdej napiste co chcete, nastaveni dekoderu, vymena narazniku, odkud jsem stahnul zvuky, kde jsem ho koupil, ..................

Omlouvam se za psani bez diakritiky, staryho psa................
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 06 led, 2012 3:03 pm

Předně bych rád poděkoval Vám i ostatním.
Rád bych znovu UPOZORNIL, aby jste nečekali bůh ví co. Není to profi program. Má určitě chyby, které sice nejsou zásadní, ale s kterými si nevím rady. Pokud na to nepřijdu a pustím to do oběhu zjistíte o jaké chyby jde. Já o nich vím , ale pro jistotu je tu prezentovat nebudu :wink: . Pro někoho budou podstatné, pro někoho ne. Tyto chyby brzdí uvolnění do oběhu. Zkouším je řešit formou internetu. Zatím pokud na něco narazím , nehodí se to pro mě, ani po korekci.

krakora píše:...
Ted par poznamek
Hned na zacatku u evidence zmizelo katalogove cislo modelu, to je dle meho nejen pro mne pri evidenci pomerne dulezity udaj ( urcite vic nez prezdivka)


Katalogové číslo je myslím důležitý údaj pro všechny. Tento údaj je zahrnut, myslím už od začátku vývoje. Najdete ho na záložce "Zakoupeno". Dokonce tam je i údaj "Sériové číslo". Je tam i údaj, kde jste model zakoupil - "Zakoupeno u" zde je možné napsat třeba "modely.biz". (Záměrně jsem nepsal konkurenci). MPinta mi navrhl zahrnout do evidenci i skutečné data modelu. Je to dobrý nápad a hned přibyla nová záložka :lol:

krakora píše: Do kategorie prislusenstvi bych jeste rad kolonku ostatni, pro mne sice zbytecna, ale nekdo by treba rad evidoval i veci do ostatnich kolonek nezaraditelne.


Nad tím pořád přemýšlím co tam vše dát. Dokonce jsem zvažoval i DCC komponenty. Pro analogisty by to nemělo žádný význam, na druhou stranu by tam měla být. Tato otázka je stále otevřená.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod krakora » pát 06 led, 2012 5:04 pm

Katalogové číslo je myslím důležitý údaj pro všechny. Tento údaj je zahrnut, myslím už od začátku vývoje. Najdete ho na záložce "Zakoupeno". Dokonce tam je i údaj "Sériové číslo". Je tam i údaj, kde jste model zakoupil - "Zakoupeno u" zde je možné napsat třeba "modely.biz". (Záměrně jsem nepsal konkurenci). MPinta mi navrhl zahrnout do evidenci i skutečné data modelu. Je to dobrý nápad a hned přibyla nová záložka


To jsem prehledl
Kat.c. by melo byt dle meho v hlavni nabidce nahore

krakora píše:Spousta lidi pise pridej tohle a tohle bez toho nemuzu zit (konec zaruky, nastaveni cehokoliv,.....)


Kdo to psal
okamzite zastrelit
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 06 led, 2012 5:41 pm

krakora píše:
To jsem prehledl
Kat.c. by melo byt dle meho v hlavni nabidce nahore


To je právě to co jsi psal výš. Každý má jiné požadavky a každý považuje jiný údaj za důležitý. Takto je to "jakoby seřazené". Mohu ho Přidat do tabulky. to by bylo řešení.


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » pát 06 led, 2012 5:57 pm

mizl píše:
krakora píše: Do kategorie prislusenstvi bych jeste rad kolonku ostatni, pro mne sice zbytecna, ale nekdo by treba rad evidoval i veci do ostatnich kolonek nezaraditelne.

Nad tím pořád přemýšlím co tam vše dát. Dokonce jsem zvažoval i DCC komponenty. Pro analogisty by to nemělo žádný význam, na druhou stranu by tam měla být. Tato otázka je stále otevřená.

Taky se živím co by programátor a pokud jde o ty DCC komponenty, navrhuji toto:
1) Založit v programu samostatnou skupinu pro dekodéry (ať loko nebo funkční). Těmto dekodérům přiřadit nějaká inventární jedinečná čísla. Zde zadat všechny důležité nákupní údaje a vypsat ty nejdůležitější CV (kromě CV1).
2) Lokomotivě nebo vozu, pokud označím, že je digitalizovaná, přidat položku inventární číslo. Tím se mi vlastně spojí s údaji o dekodéru. Zde bude i adresa (tedy CV1).
Má to tu výhodu, že pokud z loko vyjmu dekodér a vložím jej jinam nebo zůstane volný, údaje budou stále v systému a po přiřazení se okamžitě spojí s danou loko nebo vozem. A těch pár CV, které přenastavím, můžu lehce opravit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 06 led, 2012 6:31 pm

Myšpulín píše:
mizl píše:
krakora píše: Do kategorie prislusenstvi bych jeste rad kolonku ostatni, pro mne sice zbytecna, ale nekdo by treba rad evidoval i veci do ostatnich kolonek nezaraditelne.

Nad tím pořád přemýšlím co tam vše dát. Dokonce jsem zvažoval i DCC komponenty. Pro analogisty by to nemělo žádný význam, na druhou stranu by tam měla být. Tato otázka je stále otevřená.

Taky se živím co by programátor a pokud jde o ty DCC komponenty, navrhuji toto:
1) Založit v programu samostatnou skupinu pro dekodéry (ať loko nebo funkční). Těmto dekodérům přiřadit nějaká inventární jedinečná čísla. Zde zadat všechny důležité nákupní údaje a vypsat ty nejdůležitější CV (kromě CV1).
2) Lokomotivě nebo vozu, pokud označím, že je digitalizovaná, přidat položku inventární číslo. Tím se mi vlastně spojí s údaji o dekodéru. Zde bude i adresa (tedy CV1).
Má to tu výhodu, že pokud z loko vyjmu dekodér a vložím jej jinam nebo zůstane volný, údaje budou stále v systému a po přiřazení se okamžitě spojí s danou loko nebo vozem. A těch pár CV, které přenastavím, můžu lehce opravit.


Já se programovat teprv učím a tohle je má učební aplikace. sice není první, ale ..... i tak.
Zeptám se protože mě to zajímá - v čem programuješ ??

To je výborný nápad.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » pát 06 led, 2012 7:24 pm

mizl píše:Zeptám se protože mě to zajímá - v čem programuješ ??

Ve všem možném, až v tom mám mnohdy hrozný "maglajs". SQL, PL/SQL, PHP, HTML, tvořím sestavy pro "Peoplesoft", reporty pro BI, něco málo ve VBA, to jen z donucení. Kdysi jsem si hrál s Pascalem, VB a Visual FoxPro, živil mne BAL, FoxPro, potom Cobol, DB/2 a RPG. Stačí?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pát 06 led, 2012 7:31 pm

Myšpulín píše:
mizl píše:Zeptám se protože mě to zajímá - v čem programuješ ??

Ve všem možném, až v tom mám mnohdy hrozný "maglajs". SQL, PL/SQL, PHP, HTML, tvořím sestavy pro "Peoplesoft", reporty pro BI, něco málo ve VBA, to jen z donucení. Kdysi jsem si hrál s Pascalem, VB a Visual FoxPro, živil mne BAL, FoxPro, potom Cobol, DB/2 a RPG. Stačí?


Stačí. Oproti tobě jsem žabař tomu věř. :oops:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Myšpulín » pát 06 led, 2012 8:38 pm

mizl píše:Stačí. Oproti tobě jsem žabař tomu věř. :oops:

Nejde o to, v čem programuješ nebo kolik znáš programovacích jazyků. Jde o to, jak kvalitní program vymyslíš, tj. jak je intuitivní, uživatelsky přívětivý a hlavně, dělá to, co se od něj očekává. A zatím máš našlápnuto správným směrem. Tak se nepodceňuj a zdárně to dotáhni do konce, už se na to těším.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod PaMi » pon 09 led, 2012 7:16 pm

Mám dotaz na autora programu: když si začnu plnit současnou verzi a poté vyjde nová verze i s DCC, bude možno přenést stávající data do nové verze?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 09 led, 2012 8:44 pm

PaMi píše:Mám dotaz na autora programu: když si začnu plnit současnou verzi a poté vyjde nová verze i s DCC, bude možno přenést stávající data do nové verze?


Rači to nedělej. Důrazně upozorňuji ,že to je pouze ZKUŠEBNÍ verze. Byl jsem osobně v sobotu U MPinty, o programu a nejen o něm jsme diskutovali cca 4 hodiny. Dopadlo to tak že se musí předělat základní struktura programu. Vzhled zůstane asi stejný. bude přidána nová funkce nastavení kde si budete moci nastavit rozbalovací menu. Budete si ho moci sami editovat.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » úte 10 led, 2012 6:36 am

mizl píše: Byl jsem osobně v sobotu U MPinty, o programu a nejen o něm jsme diskutovali cca 4 hodiny

Tak to já jsem přátelé sobotní večer strávil focením všech vagonů a lokomotiv. Taky 4 hodinky :D . Dobré na tom je, že až pořídím něco dalšího, budu už jen "dofocovat". Špatné na tom je, že mne čeká ještě podobná šichta s auty a domečky. :D :D . Tak datábazi obrázků mám připravenou, teď ještě ten program ......... :mrgreen:
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 16 led, 2012 9:03 pm

Abych to tu nějakým způsobem oživil tak dám další verzi na diskuzi .

Upozorňuji že to je pouze zkušební verze na vyzkoušení. Nezadávejte do ní své modely. Verze má chyby !!!!

http://www.uloz.to/12374080/evidence-zeleznicnich-modelu-3-zip

Začal nový rok a jak to tak bývá začal dosti uspěchaně. Takže se konečná verze opozdí dýl než sem čekal. Chtěl jsem jí stihnout do konce ledna ale nebude . Omlouvám se.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » úte 17 led, 2012 7:03 am

omluva nie je na mieste... aj keby to malo trvať ešte mesiace - je to proste úžasné, čo robíš... :wink:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod richard0404 » pon 27 úno, 2012 9:46 pm

Jaký je stav programu ? :D
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků