RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 23 bře, 2020 12:19 pm

TrainController, TrainProgrammer, TrainAnimator, česká lokalizace, verze 9.0B2, k dispozici na LokoPin.
Autorem je Josef Selinger pepovy.vlacky@gmail.com, kam můžete směřovat chyby, dotazy atd.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod TheJaro » pon 23 bře, 2020 2:22 pm

Už som si ich stiahol a nainštaloval. Všetko funguje,vďaka Vám obom kolegovia :)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » pon 23 bře, 2020 4:57 pm

Chci se zeptat jak kalibrujete zvukové lokomotity v TC? Jde mi o rozjezd a brzdění.
Martin na svých stránkách radí co nejmenší hodnotu CV3 a CV4. V praxi to ale v projektech bývají hodnoty 16, 20, někdy u páry i více. Snížení na hodnotu 2-4 zvukový projekt zdegraduje.
Jacek ve svých projektech umožňuje přes F4 vypnutí křivek, to se dá v TC naprogramovat, ale výsledek je stejný.
Experimentálně jsem se zatím dopracoval k řešení nechat rozjezdové CV 3 na původní hodnotě a brzdění nastavit na hodnotu 10. Rozjezd je originál a v CV4 je 10 hodnota, kdy se po experimentování s Brake compensation dá ještě nastavit přesné zastavení. Při hodnotách vyšších než 10 se mi nedaří v TC zastavovat přesně.
Jak to máte vyřešené vy ?
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » stř 25 bře, 2020 12:50 pm

Potrebuji odnavigovat kolegu - da se prosim nekde v TrainController (veze 7 Gold) zjistit verze pripojene Lenz centraly, idealne vcetne verze firmware ? Ma (asi) LZV100 pripojenou pres USB. Pokud nekdo vi, ve kterem okynku se takova vec zobrazi, nebo jak se lze pomoci TC "zeptat", pekne prosim ....
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » stř 25 bře, 2020 2:06 pm

Proč to nezjistit přímo z ovladače centrály? Je to v návodu popsáno. Nemám ho teď po ruce
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod belgarat » stř 25 bře, 2020 4:08 pm

jamik22 píše:Proč to nezjistit přímo z ovladače centrály? Je to v návodu popsáno. Nemám ho teď po ruce


... protoze vubec neznam Lenz hardware ;) a tudiz netusim, ze tam takova funkce je :)

Diky tem co se mi ozvali privatne - prozatim snad vyreseno.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » stř 25 bře, 2020 4:52 pm

Martin psal, že už je vyřešeno. Ať se daří :-)
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod JaroHo » ned 31 kvě, 2020 9:15 am

Mám dotaz: lze, aby když mi přijede mašina do bloku zleva, aby se mi přehrál zvuk, jen když přijede do bloku z leva?
edit:
TC 7 gold kolegy
TC 8 silver druhého kolegy
hraji si s půjčeným laptopem
Přílohy
tc1.jpg
tc1.jpg (24.5 KiB) Zobrazeno 5048 krát
Naposledy upravil JaroHo dne ned 31 kvě, 2020 10:21 am, celkově upraveno 4
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 31 kvě, 2020 10:11 am

elvis.jarous píše:Mám dotaz: lze, aby když mi přijede mašina do bloku zleva, aby se mi přehrál zvuk, jen když přijede do bloku z leva?
ANO
Dotaz na TC, bez uvedení Verze, Podverze a Patch je nesmysl !!!

Dále záleží na tom, jakým způsobem je jízda prováděna (Plánem, Autotrainem, ručně...). Něco funguje jen někde (záměrně), něco všude, něco za určitých podmínek. Pro vyzkoušení vyhoví to základní, tedy Operace zadaná v Markeru (nejlépe Action Marker). Markery jsou směrové a pozičně přesně nastavitelné.

To jsou ovšem všechno základní věci, popisované už skoro 15 let u mne na stránkách. S nepochopeným, nenalezeným rád pomůžu, nejlépe na Skypu.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod JaroHo » ned 31 kvě, 2020 7:38 pm

Na Lokopin chodím, ale všechno mi strašně dlouho trvá než tomu porozumím.
Chtěl jsem to v ručním režimu, kde stavím cesty a mašina jezdí přes myš nebo mobil a Autotrain...
Děkuji,
myslel jsem si, že budu musejc nakonec vyrobit marker, toho jsem se obával :mrgreen:
jo a co se týče skype, ten postupně přestal bez zásahu všem fungovat a stejně krom rodiny nebylo s kým si psát, dneska už frčíme na Watssapu :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 01 čer, 2020 8:45 am

elvis.jarous píše:Na Lokopin chodím, ale všechno mi strašně dlouho trvá než tomu porozumím.
Chtěl jsem to v ručním režimu, kde stavím cesty a mašina jezdí přes myš nebo mobil a Autotrain...
AT to jde v poho, při Ručním ovládání nezapomenout přepnout ovládání mašiny na Digitální systém, tedy centrálu (ikona nahoře).

elvis.jarous píše:Děkuji,
myslel jsem si, že budu musejc nakonec vyrobit marker, toho jsem se obával :mrgreen:
Jestli se "obáváš vyrobit Marker", budou asi lepší vláčky dřevěné. :D :D :D

elvis.jarous píše:jo a co se týče skype, ten postupně přestal bez zásahu všem fungovat a stejně krom rodiny nebylo s kým si psát, dneska už frčíme na Watssapu :wink:
Na Skypu mám několik set kolegů, komunikace zcela ok, kvalita Whatsapp je nesrovnatelně horší (viz info na webu).
Současně používám AnyDesk, pomocí kterého můžu kolejiště kolegy snadno nastavit (v tomto případě během pár vteřin).
Od toho jsou moderní technologie.

Na závěr jen povzdech: "Komu není rady...", klidně se s tím trap sám. :shock:
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod JaroHo » pon 01 čer, 2020 9:59 am

když poklepu v bloku například na Brake marker, tak tam lze vložit i zvuk. bzučí to jak při autotrainu tak i při jízdě přes train window :mrgreen:
jak jednoduché
edit: popletl jsem marker s macro... :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 03 čer, 2020 11:19 am

Známý mne požádal o naprogramování TrainController. Má centrálu NanoX. Můžete mi poradit jak naprogramovat připojení k PC? Co u komponent zvolit u adresace?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 03 čer, 2020 11:44 am

HonzaM píše:Známý mne požádal o naprogramování TrainController. Má centrálu NanoX. Můžete mi poradit jak naprogramovat připojení k PC? Co u komponent zvolit u adresace?
Ať se obrátí na mne, přes Skype. Nebudu to řešit přes prostředníka.
Nebo na Bohouše Partyka, ten, myslím, NanoX používá.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » stř 03 čer, 2020 2:11 pm

mpinta píše:
HonzaM píše:Známý mne požádal o naprogramování TrainController. Má centrálu NanoX. Můžete mi poradit jak naprogramovat připojení k PC? Co u komponent zvolit u adresace?
Ať se obrátí na mne, přes Skype. Nebudu to řešit přes prostředníka.
Nebo na Bohouše Partyka, ten, myslím, NanoX používá.

Problém je v tom, že on je v Ostravě a vůbec tomu nerozumí a chce abych mu naprogramoval adresy výhybek do programu, pak mu pošlu hotový soubor a on si ho nainstaluje nebo někoho požádá aby mu to nainstalovat. Výhybkové dekodéry uz naprogramované má, jsou to dekodéry od DCC koleje. Stačí mi informace jaký digitální mám zvolit, samotné fyzické připojení už si bude muset zajistit sám. Stačí mi tedy sdělit jaký digitální systém z nabídky pro NanoX zvolit.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků