RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » stř 05 říj, 2011 7:53 am

Na setkání, semináře na téma Základy digi (především pro začínající) a RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8 - Základy, TC a návěstidla MTBbus (ČD/ČSD), Serva a servodekodéry (pro výhybky a další) se lze přihlásit na stránkách LokoPin.
Dále je v nabídce na LokoPin i Návrh kolejiště pro RailCo TrainController (verze 5.8, 7 a 8 ).
Detailní údaje jsou v článku Nabídka - seminář a tvorba kolejiště v TC.
Naposledy upravil mpinta dne pon 05 srp, 2013 8:01 pm, celkově upraveno 2
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo TrainController verze 5.8 a 7.

Příspěvekod mpinta » pon 02 črc, 2012 6:31 am

Termín dalšího semináře je 8.7.2012 v 10.00. Blížší info na LokoPin.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo TrainController verze 5.8 a 7.

Příspěvekod BohousP » pon 06 srp, 2012 2:17 pm

Všem, kteří to s digitálem a ovládáním železnice pomocí PC myslí vážně a přitom ješte nemají dostatečné zkušenosti, bych poradil přihlásit se na Martinovy semináře. Když jsem se před 2 lety vrátil ke koníčku z mládí, absolvoval jsem u Martina 2 odpoledne, která mi dala více, než četba všech možných manuálů. A samozřejmě, také Martinův web http://lokopin.wz.cz je nenahraditelnou studnicí modelářského moudra.
Proto jednoznačně DOPORUČUJI .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailCo TrainController verze 5.8 a 7.

Příspěvekod fany » stř 03 říj, 2012 6:12 pm

Musím taky potvrdit,že zdroj informací od Martina Pinty je neskutečně dobrý, protože i já jako začátečník jsem dnes poprvé donutil udělat kolečko s vlakem podle plánu a mám z toho neskutečnou radost. Bez dobrých informací bych to nerozjel ani do vánoc. Díky Martine!!!!
Lenz LZV100 ,RocRail ovladání železnice z PC, telefonu Samsung GalaxyII a Ipad 3
fany
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17 dub, 2012 5:04 pm
Bydliště: Vyskytná nad Jihlavou

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod mpinta » úte 19 bře, 2013 9:47 am

Na Lokopin jsou termíny dalších seminářů softwaru RailCo TC, verze 7 a 8.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod mpinta » ned 12 kvě, 2013 5:00 pm

V sobotu, 25.5.2013 v 10.00, seminář softwaru na ovládání modelové železnice Railroad & Co TrainController™ fy Freiwald Software (základy, digi, Lenz, Roco, RailCo, návěstidla, serva atd.). Ještě volná místa. Další info na LokoPin.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod KE-pavuk » čtv 18 črc, 2013 5:42 am

Zdravim Páni, vie mi niekto poradit ako zrusit podmienku ze v bloku musi byt loko ak chcem postavit vlakovu cestu? Pouzivam TC iba na ovladanie stanice, bez ovladania jazdy vlakov. SW: TC 7 gold

Dakujem s pozdravom Roman
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod Houmr » čtv 18 črc, 2013 6:51 am

No měl by jsi napsat i podrobnosti, jak vlakové cesty stavíš, jestli z plánů ??? Protože vlakovou cestu můžeš jednoduše stavět i tlačítkem cesta a tam se cesta postaví i když tam vlak není bez problémů, také jakou verzi software používáš, pak se něco může trošku lišit.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod KE-pavuk » čtv 18 črc, 2013 3:22 pm

cesty som definoval cez drag and drop. mam to stylom ODKIAL KAM. pouzivam TC 7 gold
Naposledy upravil KE-pavuk dne ned 21 črc, 2013 7:04 pm, celkově upraveno 1
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod Myšpulín » čtv 18 črc, 2013 8:11 pm

Cesty nebo plány (routes, schedules)? To je velký rozdíl. Pokud používáš plány, cesty se generují automaticky. Cesty se definují přes nástroje a mají svou ikonu, svůj "knoflík".
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod KE-pavuk » ned 21 črc, 2013 7:02 pm

skusal som aj cez routes ale tam neviem zadefinovat cestu v opacnom smere. ak idem cez schedules, tak viem definovat aj vchody aj odchody, len v bloku musi byt loko. . tie routes zistil som ze idu aj bez loko ale ak ich vygeneruje samo podla blokov tak viem stavat cestu len v jednom smere.
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod mpinta » pon 22 črc, 2013 6:47 am

http://lokopin.wz.cz/body.php/ruzne/next.htm Tento "mezičlánek" vysvětluje některé pojmy, zaměření stránek LokoPin a vybízí vás k další spolupráci. To je ovšem věc, na kterou slyšíte neradi. Ale třeba se pletu... :D
Odpovědět je možno zde nebo přímo do Návštěvní knihy stránek LokoPin.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod mizl » pon 22 črc, 2013 12:20 pm

Ahoj Martine

Obávám se, že takových lidí jako jsi ty je v ČR poskromnu. Nevím kolik lidí se zabývá modelovou železnicí. Statistiky nikde nejsou. Uvážím-li, že v ČR je cca 10 500 000 lidí, pak odhaduji, že se tématu věnuje pouze hrstka z nich. S té hrstky musím vytřídit lidi, kteří mají kolejiště ovládané analogově (což si myslím, že je v tuto chvíli většina), a malé množství digitálně. Digitalisty musím opět dělit na ty, co mají ovládání kolejiště celkové (tj. aj lokomotivy, tak příslušenství), nebo pouze částečné ( pouze lokomotivy). Dále by šlo rozdělit digitalisty na použité systémy a použitý software. Někdo preferuje Lenze, další Loko-net. Někdo používá TC, další jiné ovládací programy.

Co tím chci říct ... Je těžké najít v tak malém množství lidí spřízněnou a znalou duši. Ti co kolejiště začínají stavět, jsou většinou "mladí" lidé a už smýšlí trochu jinak. Jsou to začátečníci a pokud se rozhodnou pro celkovou digitalizaci kolejiště, tak veškeré informace najdou u tebe na webu.

Myslím, že to vše co jsem napsal vysvětluje, proč je zde tak málo odborníků na DCC. Každopádně já osobně si rád přečtu veškeré články které napíšeš. Pro mne jsi obrovská studnice potřebných informací k chodu kolejiště ovládané programem TC, který také používat.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod KE-pavuk » pon 22 črc, 2013 12:51 pm

v tomto mate pani v CR ovela vecsiu vyhodu ako ja na SK. je tam uplne ine zazemie a ovela viacej ludi sa tomu venuje. ak by som to nemal tak daleko tak sedim na kazdom jednom seminari. ak by niekto vedel pomoct a bol ochotny, odoslem subory k nahliadnutiu
KE-pavuk
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 20 srp, 2011 4:51 am
Bydliště: Košice

Re: RailCo TrainController verze 5.8, 7 a 8.

Příspěvekod mpinta » pon 22 črc, 2013 1:57 pm

to mizl:
Ahoj Michale, sice to také nevidím moc optimisticky, ale takový skeptik, jako ty, nejsem. Domnívám se, že digitalistů je hodně. Z těch, co začínají, skoro všichni. Je to pochopitelné, když budeš chtít dnes dopravní prostředek, pro jízdu, ne z nostalgie, taky asi nebudeš chtít žebřiňák. Stejně tak bude přibývat těch, co budou k řízení používat software. Je to mnohem univerzálnější, rozšiřitelné, pružnější a často i jednodušší a levnější, než nějaké hybridní, smíšené systémy. Brání tomu jen neznalosti a neochota přechodu na moderní technologie.
Rovněž vím, že je i dost odborníků. Už ale ne těch, kteří publikují či vůbec komunikují. Někdo nemá zájem, někdo se stydí, jiný má málo času a pod. Špatné je, že jsou smíchány informace naprosto chybné a nesmyslné (těch je bohužel více), s těmi přínosnými. Těch je sice minimum, ale díky i za ně. A těch nováčků, začátečníků, stále bude přibývat a je jim třeba dát na srozumněnou, že i jejich poznatky se mohou hodit.
To je můj stálý cíl a já se ho pořád snažím naplňovat. Nemusí pršet, stačí, když kape. :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Další

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků