RailRoad & Co TrainController

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pát 15 zář, 2017 4:21 pm

A místo 8 G3 je tu verze 9 A1. Hlavně aby tam bylo něco i jinak zajímavého, než jen nová grafika.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » sob 16 zář, 2017 12:15 am

Pár zajímavých věcí by tam mohlo být. Jako třeba přesnější měření jízdního profilu a přesnější zastavování. Indikace problému v bublině přímo u bloku, možnost rozdělit Switchboard do více oken, přehlednější zobrazení použitých prvků, rozšíření možnosti používat Cut and Paste. Tradičně nejvíc novinek je versi Gold. :) První dojem je, že další uváděné změny mají usnadnit provoz rozsáhlejších kolejišť. Nic moc pro okruh a malé nádraží. Uvidíme víc až bude ke stažení manuál
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » sob 16 zář, 2017 5:58 am

jamik22 píše:... Uvidíme víc až bude ke stažení manuál

Manuál i Rozdíly 8 x 9 tam jsou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » sob 16 zář, 2017 7:41 am

mpinta píše:
jamik22 píše:... Uvidíme víc až bude ke stažení manuál

Manuál i Rozdíly 8 x 9 tam jsou.

Ano, je to ke stažení. Jen popis rozdílů v Gold a Silver verzi * je dokument o 80 stranách. Samozřejmě, je tam hodně balastu i opakujících se věcí, navíc často dělené pro Gold nebo Silver.
Ale za upgrade TC z v.8 na v.9 Gold chce 101 Euro, což není zrovna málo, pokud to člověk nutně nepotřebuje ...
EDIT 18.9.2017 17.55:
* Upřesňuji, že se jedná o dokument popisující rozdíly mezi verzemi 8 a 9 (v edici Gold i Silver), nikoliv mezi edicemi Gold a Silver ve verzi 9.
http://www.freiwald.com/software/ChangeDescription.pdf
Naposledy upravil BohousP dne pon 18 zář, 2017 3:57 pm, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » ned 17 zář, 2017 9:56 pm

Ve verzi 9 je chyba. Nelze uložit soubor, kde je loko s funkcí zvukového souboru z PC. :shock:
Zřejmě bude opraveno v patchi A2.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » pon 18 zář, 2017 11:07 am

Myslím že toho zajímavého je ve versi 9 spousta, pokud mohu soudit ze stručných informacích na Freiwaldově webu. U některých novinek bude potřebovat prostudovat je podle podrobnějších informací. S velkou pravděpodobností do toho půjdu, ta cena za upgrade je přijatelná.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » pon 18 zář, 2017 11:09 am

mpinta píše:Ve verzi 9 je chyba. Nelze uložit soubor, kde je loko s funkcí zvukového souboru z PC. :shock:
Zřejmě bude opraveno v patchi A2.

Už jsi verzi 9 zkoušel? Nebo je tahle informace odněkud z internetu?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 18 zář, 2017 11:13 am

HonzaM píše:
mpinta píše:Ve verzi 9 je chyba. Nelze uložit soubor, kde je loko s funkcí zvukového souboru z PC. :shock:
Zřejmě bude opraveno v patchi A2.

Už jsi verzi 9 zkoušel? Nebo je tahle informace odněkud z internetu?


Na to už mě znáš dost dlouho, abys věděl, že to, co píšu, jsou vlastní poznatky.
Takže ověřoval chybu, opravil, zkoušel, jezdil ...
Z internetu (forum Freiwald) je to info o opravě do A2.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod BohousP » pon 18 zář, 2017 11:28 am

HonzaM píše:Myslím že toho zajímavého je ve versi 9 spousta, pokud mohu soudit ze stručných informacích na Freiwaldově webu. U některých novinek bude potřebovat prostudovat je podle podrobnějších informací. S velkou pravděpodobností do toho půjdu, ta cena za upgrade je přijatelná.

Jak jsem psal, je tam 80 stranový dokument popisující novinky. Do upgrade se nehrnu zejména proto, že ještě nejsem přesvědčen, že to vše využiju. Možná bude lepší vydržet na v.8 a upgradovat až později, třeba na v.10. Naštěstí upgr. přes dvě verze
je (zatím) za stejné peníze.
* A stoeurovky na rozhazování nemám, nějak mi blbne tiskárna.
* EDIT 20.9.2017: Zdá se, že jsem se mýlil, nebo to Herr Freiwald rychle změnil. Modře vybarvená věta platí už jen pro verzi Bronze. Viz poslední odstavec příspěvku http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=26&t=4766&p=223319#p223319.
Naposledy upravil BohousP dne stř 20 zář, 2017 9:03 am, celkově upraveno 2
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » pon 18 zář, 2017 11:50 am

mpinta píše:Na to už mě znáš dost dlouho, abys věděl, že to, co píšu, jsou vlastní poznatky.
Takže ověřoval chybu, opravil, zkoušel, jezdil ...
Z internetu (forum Freiwald) je to info o opravě do A2.

To je prima, tak už se všichni těšíme na osobní poznatky, zejména pokud jde o nové funkce a zlepšení stávajících.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 18 zář, 2017 2:29 pm

HonzaM píše:
mpinta píše:Na to už mě znáš dost dlouho, abys věděl, že to, co píšu, jsou vlastní poznatky.
Takže ověřoval chybu, opravil, zkoušel, jezdil ...
Z internetu (forum Freiwald) je to info o opravě do A2.

To je prima, tak už se všichni těšíme na osobní poznatky, zejména pokud jde o nové funkce a zlepšení stávajících.

Aha, takže Freiwald software ti prodá za 13 litrů program a já mu budu dělat zadarmo podporu pro ČR a SR. Takhle si to představuješ? Mne to po těch deseti letech nějak přestalo bavit.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » pon 18 zář, 2017 3:49 pm

mpinta píše:
HonzaM píše:
mpinta píše:Na to už mě znáš dost dlouho, abys věděl, že to, co píšu, jsou vlastní poznatky.
Takže ověřoval chybu, opravil, zkoušel, jezdil ...
Z internetu (forum Freiwald) je to info o opravě do A2.

To je prima, tak už se všichni těšíme na osobní poznatky, zejména pokud jde o nové funkce a zlepšení stávajících.

Aha, takže Freiwald software ti prodá za 13 litrů program a já mu budu dělat zadarmo podporu pro ČR a SR. Takhle si to představuješ? Mne to po těch deseti letech nějak přestalo bavit.

Tak teď jsem nepochopil jak to myslíš, co bych si měl představovat? Nepředstavoval jsem si nějakou podporu, čistě Tvůj názor co si myslíš o těch nových funkcích, zda jsou podle Tebe užitečné, v čem jsou lepší než ty dosavadní. Považoval bys takové vyjádření za podporu prodeje? Nebo už se TrainControllerem úplně přestáváš zabývat? Už nebude nic nového na Tvém webu, nebudou žádné semináře?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod mpinta » pon 18 zář, 2017 9:58 pm

HonzaM píše:Tak teď jsem nepochopil jak to myslíš, co bych si měl představovat? Nepředstavoval jsem si nějakou podporu, čistě Tvůj názor co si myslíš o těch nových funkcích, zda jsou podle Tebe užitečné, v čem jsou lepší než ty dosavadní. Považoval bys takové vyjádření za podporu prodeje?
Tady mě napadá akorát to o Hurvínkovi a válce ... :D

HonzaM píše:Nebo už se TrainControllerem úplně přestáváš zabývat? Už nebude nic nového na Tvém webu, nebudou žádné semináře?
TrainControllerem se budu zabývat i nadále. Budu-li mít pocit, že mám něco zajímavého ke sdělení, budou články na stránkách LokoPin. Pokud bude zájem, budou i semináře. A o jakých to bude verzích, to bude záležet především na tom, jaké se u nás budou používat. Zatím bych to však na nějaký velký boom "devítky" neviděl. A proto taky momentálně nepočítám s nějakým srovnáním, rozbory, testy a pod. Proč bych to dělal o programu, který neprodávám, ani nepoužívám? A pro kolik lidí? Ale, jak s oblibou říkám, nikdy neříkej nikdy, že? Takže se uvidí ... :)
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod jamik22 » pon 18 zář, 2017 10:06 pm

Takže se uvidí ... :)

Jak jsem tak rychle pročetl těch 80 stránek, tak tam určitě Martine najdeš pár věcí, nových fajnovostí, které tě zaujmou a budeš je chtít vyzkoušet, Možná že V9 bude stát za hřích až se vychytají všechny mouchy. Tak od verse B1 :)
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod HonzaM » úte 19 zář, 2017 9:10 pm

Pan Freiwald mi dnes na můj dotaz potvrdil, že pro použití aplikace +SmartHand Mobile nebude potřeba pro použití s TC9 pořizovat novou licenci. A potvrdil také, že je možné využít možnost TC9 (mít několik oken pro různé části layoutu) také tak, že bude možné ovládat třeba jednu stanici z jednoho tabletu a druhou z jiného. To je samozřejmě zajímavé hlavně pro větší kolejiště ovládané více lidmi, kde je velmi nepraktické ovládat stanici z místa, kde na ní ovládající "výpravčí" nevidí.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 19 zář, 2017 9:33 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků